amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Wideo

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Trzy dni z Lynchem

06.05.2017

wyświetleń: 344

21 maja to dzień premiery Miasteczka Twin Peaks. Z tej okazji Spirala przypomina twórczość Dawida Lyncha 

21 maja to dzień premiery nowej serii kultowego MIASTECZKA TWIN PEAKS, serialu Davida Lyncha, który ma rzesze wiernych fanów na całym świecie. 
 
Z tej okazji pragniemy przypomnieć twórczość tego oryginalnego artysty, przez jednych uwielbianego, znienawidzonego przez innych. Lynch jest prawdziwym innowatorem kina, w swoich surrealistycznych wizjach poruszającym się częstokroć na granicy jawy i snu. 
 
 
GŁOWA DO WYCIERANIA (Erasherhead )
reż. David Lynch, USA, 1977, 85’ 
Gatunek: surrealistyczny
 
9 maja godz. 20:30 
 
Debiut pełnometrażowy Davida Lyncha. Bohater filmu - Henry Spencer, zostaje zaproszony na kolację do rodziców swej dziewczyny, której nie widział przez pół roku. Spotkanie przebiega w nietypowej atmosferze, nagle Henry dowiaduje się, że jego ukochana urodziła mu dziecko. Potomek okazuje się jednak dziwnym stworkiem, który ma niewiele wspólnego z normalnym dzieckiem. Narzeczona szybko pozostawia Henry'ego samego z 'problemem', co stanowi dla bohatera początek dziwnych wydarzeń.
 
&feature=youtu.be
 
 
ZAGUBIONA AUTOSTRADA (Lost highway)
reż. David Lynch, Francja, 1997, 135’ 
Gatunek: dramat, kryminał, thriller
 
10 maja godz. 20:15 
 
Saksofonista Fred Madison (Bill Pullman) znajduje na schodach swej luksusowej rezydencji tajemniczą kasete video, na której ktoś zarejestrował okrutną zbrodnię popełnioną w sypialni jego domu. Zakrwawioną ofiarą okazuje się być żona Freda, Renee (Patricia Arquette), zabójcą - on sam. Wezwana policja aresztuje muzyka, by po kilku dniach odkryć, że w celi - zamiast żonobójcy - więziony jest nieznany młody mężczyzna...
 
&feature=youtu.be
 
MIASTECZKO TWIN PEAKS - OGNIU KROCZ ZA MNA 
reż. David Lynch, Francja, 1997, 135’ 
Gatunek: dramat, thriller
 
11 maja godz. 20:00 
 
Prequel serialu Twin Peaks, opowiadajcy o wydarzeniach prowadzących do zabójstwa Laury Palmer. Stan Waszyngton. Agenci FBI Chester Desmond i Sam Stanley prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa Teresy Banks. Agent Desmond odkrywa pewne poszlaki, a następnie znika w tajemniczych okolicznościach. Tymczasem Agent Dale Cooper uważa, że zabójca znów da o sobie znać. Rok później w Twin Peaks, Laura Palmer spotyka się zarówno z Bobbym Briggsem (który dostarcza jej narkotyków od których jest coraz bardziej uzależniona), jak i z motocyklistą Jamesem Hurleyem. Nachodzi ją tajemniczy BOB. Wkrótce Laura odkrywa kim BOB jest naprawdę...
 
&feature=youtu.be

autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Gonera wspomina kino Zryw...

Zainwestowałem pieniądze zarobione w „Samowolce”, pomogli mi bracia, wzięliśmy kredyt...

Jańcio Wodnik powrócił do Goszcza

Wczoraj na dziedzińcu pałacu pokazano film „Jańcio Wodnik”. Powstał tu 24 lata temu.....

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com