Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Co przywiózł wojewoda?

21.04.2017

wyświetleń: 1188

Co przywiózł wojewoda?

fot. Grzegorz Huk

Dziś odbyła się konferencja wojewody P. Hreniaka i starosty W. Kocińskiego. Co powiedział wojewoda?

- Dzięki oszczędnościom powstałym po rozstrzygnięciach przetargowych mamy do rozdysponowania dodatkowe środki - powiedział wojewoda Paweł Hreniak na dzisiejszej konferencii prasowej w Starostwie Powiatowym w Oleśnicy. I dodał, że pieniędze te trafią do "wąskiego grona powiatów".

Jednym z nich będzie powiat oleśnicki. Dostanie 1,5 mln zł na II etap drogi Lipka - Wabienice.

Wojewoda chwalił władze naszego powiatu za przeprowadzenie reformy Powiatowego Zespołu Szpitali. Z kolei starosta Wojciech Kociński dziękował wojewodzie za wsparcie przy jej wdrażaniu.

Jeden z dziennikarzy zapytał Hreniaka o to, kiedy poznał Macieja Syciankę (radny gminy, od niedawna komendant Państwowej Straży Łowieckiej we Wrocławiu). Wojewoda był mocno zaskoczony, a jego rzeczniczka odpowiedziała, że nie jest to tematem dzisiejszej konferencji. 

Hreniak stwierdził, że raport kontroli wykazał wiele nieprawidłowości we wrocławskiej straży łowieckiej, a "pan Sycianko jest osobą, która również w kwestiach rolnych wcześniej się specjalizowała , to zaś bardzo pokrewne tematy. A  po kilku miesiącach jego pracy mam dobry odbiór, pierwsze raporty pokontrolne  NIK i nasze wewnętrzne pokazały, że wszystkie rzeczy, które wskazywane były przez NIK, zostały w straży łowieckiej wyprostowane"


autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Kołaciński burmistrzem Oleśnicy

Zapraszamy na wyborczy wieczór z naszym portalem. Wyniki? Za chwileczkę, już za momencik.....

Opozycja wygrała wybory w Oleśnicy

Oleśnica, Bierutów, Dobroszyce i Syców - II tura. Potyrała rozgromił Dżugaja. Fryt ...

ReklamaKomentarze (2)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com