toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Nienałtowski o Zamku Książęcym

21.04.2017

wyświetleń: 806

Książka stanowi ważny element promocji miasta i jednego z najwspanialszych obiektów regionu

Promocja książki Marka Nienałtowskiego „Zamek książęcy w Oleśnicy. Od czasów piastowskich po współczesność” odbędzie się 27 kwietnia (czwartek) o godz. 18  w Sali Rycerskiej Zamku Książąt Oleśnickich. Wstęp wolny.

Najdokładniejsze dotąd wydawnictwo o zamku oleśnickim zostało zaprezentowane podczas międzynarodowej konferencji naukowej "Czeska historia Śląska. Ze szczególnym uwzględnieniem dziejów Oleśnicy i księstwa oleśnickiego". Książka zebrała znakomite opinie dyskutujących o historii naszego miasta naukowców.

Autor, oleśniczanin i pasjonat historii, który od 2002 r. prowadzi portal www.olesnica.org poświęcony dziejom miasta i realizuje związane z tym badania, oddaje do rąk Czytelników dzieło, które powinno być obowiązkową pozycją w biblioteczce każdego wielbiciela Oleśnicy. Książka stanowi istotny element promocji zarówno miasta, jak i jednego z najwspanialszych obiektów Dolnego Śląska. Wydawnictwo, jak zaznacza sam autor, "nie pretenduje do miana opracowania naukowego, a stanowi jedynie popularyzację mało znanych dziejów zamku". Liczy 309 stron, zawiera 358 fotografii i rysunków oraz 20 załączników - ilustracji.

Recenzentem książki jest prof. UWr. dr hab. Wojciech Mrozowicz.

Książkę sfinasowano z budżetu Biblioteki i Forum Kultury w Oleśnicy w ramach obchodów Roku Czeskiego.

Marek Nienałtowski, dr, emerytowany oficer Marynarki Wojennej (kmdr por.), były nauczyciel akademicki i pracownik instytucji zajmujących się projektowaniem okrętów. Autor lub współautor ok. 70 artykułów, recenzji, prac naukowo-badawczych, projektów oraz referatów na konferencjach naukowych i wystaw tematycznych. Wybrane wydawnictwa związane z Oleśnicą: "Podiebradowie w dziejach księstwa ziębicko-oleśnickiego 1495-1647" (2013), "Historia fotografii w Oleśnicy 1839-1944" (współautorstwo, 2016), "Zamek książęcy w Oleśnicy. Od czasów piastowskich po współczesność" (2017).


autor: (OAI) , źródło: olesnica.plpowrót ›

Zobacz także

Książka o niezapomnianym lekarzu [AKTUALIZACJA]

Jego serce zostało w Sycowie -  to tytuł książki o niezapomnianym Julianie Jakimowiczu ...

Sesja z książkami

Oleśniccy bibliotekarze w oryginalny sposób uczcili Światowy Dzień Książki i Praw Autorski...

ReklamaKomentarze (1)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com