Tematy

Miasta

Serwisy

Wideo

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Czy to miasto jest magiczne?

26.03.2017

wyświetleń: 908

Czy to miasto jest magiczne?

fot. Zbigniew Rybak

Sprawdź!  Zobacz film "Oleśnica w obiektywie sekretarza miasta Zbigniewa Rybaka"....

 


autor: (rpr) , źródło: www.youtube.compowrót ›

Zobacz także

Para prezydencka na ślubie (ZDJĘCIA)

Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama przyjechali do Sycowa na ślub córki Beaty Kempy.......

Zginął wspaniały sportowiec

Znakomity piłkarz, reprezentant Lotnika, Wiwy i Gawina, zginął dzisiaj w wypadku w Jonasie... ...

ReklamaKomentarze (18)

 • Krzysztof A Kowalski | 2017-03-28 00:40:25

  O, kolejny tchórz, co to w przypływie aspiracji podpisał się "Inteligent", a czytać ze zrozumieniem nie potrafi, bo nie widzi różnicy między stawianiem pytań a osądem. Współczuję tej osobie, co to ma aspiracje do swojego anonimowego podpisu "Inteligent". Tej osobie też życzę więcej odwagi cywilnej.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2017-03-28 00:36:36

  Co, brakuje odwagi cywilnej, by swój wpis podpisać własnym imieniem i nazwiskiem? Ależ trzeba być tchórzem, by zdobyć się tylko na podpis "Do roboty!". Współczuję tego lęku przed siłą własnych słów i szczeniactwa, co to cieszy się, że zza zasłony anonimowości nawymyślał innemu, bo zza anonimowości nie widać kim jest autor i czy sam tego dokonał, co sam napisał. Współczuję, a jednocześnie życzę wyzwolenia się z niewoli lęku, strachu przed jawnością, a i pozbycia się obłudy, której przejawem jest brak szacunku do drugiego człowieka, a jednocześnie sam tenże anonim pewnie żąda, by jego traktowano z szacunkiem.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Imć Pan Zagłoba | 2017-03-27 22:28:02

  Proszę o nieobrażanie wielkiego rodu 'K' i moich pociotków Krzystofa i Rocha, bo one chcą dobrze...tylko ze nie zawsze im to wychodzi!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Inteligent | 2017-03-27 16:01:10

  Obawiam się, że katastrowa smoleńska i wybór Tuska to też wina sekretarza…..

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Do roboty! | 2017-03-27 15:51:23

  Nie pytaj co inni zrobili dla zabytków, zapytaj co zrobiłeś TY. Siedzisz Pan przed kompem i walisz Pan w klawiaturę lecząc własne kompleksy. Dlaczego na rzecz zabytków nie działasz chłopie w TPO lub nie założysz własnego stowarzyszenia. Dlaczego nie zorganizujesz zbiórki pieniędzy, marszu protestującego. Dlaczego nie znajdziesz sponsora lub opiekuna zbytków? Rusz Pan swoje cztery litery i pokaż jak się ratuje zbytki. Pan bliżej nie do Zbigniewa a raczej do Rocha Kowalskiego.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2017-03-27 14:43:33

  Szanowna Pani Jadwigo, gdyby pan Zbigniew Rybak cokolwiek uczynił na rzecz ratowania obiektów po "Czerwonych Koszarach", "Pod Blachą", przy ul. Sejmowej, czy ul. Spacerowej, to z pewnością wszyscy o tym byśmy wiedzieli, ale on od wielu lat milczy w tym temacie. Czy można sobie wyobrazić jak podróżnych zachwycałyby swoją niepowtarzalną, rzadką architekturą budynki po "Czerwonych Koszarach", gdyby były zadbane in jaśniały swoim pięknem? Albo ten obecnie obskurnie zielony budynek "Pod Blachą" - gdyby otoczony był zadbanym ogrodem, a nie złomowiskiem, chwastami, ukrywające dawne piękno parku i gdyby tam było urządzone rozarium? Gdyby fasady budynków przy ul. Sejmowej nie straszyły szczerbami, lecz przyciągały wzrok pięknem gzymsów? Czyż wówczas Oleśnica nie byłaby miastem o jakże pięknej urodzie? A gdyby fasady wokół Ratusza cieszyły ładem i kolorystyką tak, jak to jest na "Nadodrzu" we Wrocławiu? O taki wygląd Oleśnicy powinien walczyć prawdziwy miłośnik tego miasta - zwłaszcza, gdy jest w samym centrum władz samorządowych Oleśnicy. Skoro Pani wywołała nazwisko pana Piechówki - zwłaszcza do niego mam pretensje - przecież to on jako znawca sztuki powinien być uwrażliwiony na dbałość o zabytki, powinien był walczyć o ich ratowanie, a on - nawet słowem nie odpowiedział na żadną moją korespondencję, chociaż (w tym temacie) otrzymał ich dziesiątki przez wszystkie lata bycia radnym. Tak, do niego mogę mieć szczególne pretensje, a i żal za obojętność. Pani Jadwigo - to już jest dwóch. A znam w Polsce przykład kobiety, samorządowca, która, choć była osamotniona, to jednak potrafiła wywalczyć działania, by ratować lokalny zabytek.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Jadwiga | 2017-03-27 14:23:51

  Panie Krzysztofie, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź na moje wątpliwości. Rozumiem Pana żal o obojętność wobec niszczejących zabytków Oleśnicy. Nie mam wiedzy na temat jaką władzę w tej kwestii ma sekretarz miasta i czy coś zrobił czy nie. Może zrobił, a o tym nie wiemy. Myślę, że to pytanie należy zadać bezpośrednio jemu - nie tutaj. Co do pokazu zdjęć, które są podstawą tej dyskusji, myślę że jest to wizja artystyczna fotografa, miłośnika Oleśnicy, którego zamysłem jest ukazanie piękna tego miasta i, być może, właśnie zachęcenia do odwiedzenia naszego - mimo wszystko - przecież pięknego miasta. Myślę też, że pokaz zdjęć Oleśnicy brzydkiej i niszczejącej byłby dla wizerunku naszego miasta niekorzystny i szkodliwy. Panie Krzysztofie, czy do innych fotografów i artystów ukazujących ładną Oleśnicę, również ma Pan pretensje (np. do pana Piechówki, którego obrazy było mi dane oglądać)?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Adam Nowak | 2017-03-27 12:06:23

  ja nie rozumiem jak można nie podpisywać się pod własnymi postami. Czyżby komentujący miał coś do ukrycia

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2017-03-27 10:40:31

  I jeszcze jedno - Szanowna Pani Jadwigo - od wielu lat, dziesiątki razy wysyłałem korespondencje do jednego i drugiego burmistrza, radnych kolejnych kadencji - korespondencje z apelem o działania, mające na celu ratowanie wyjątkowych oleśnickich zabytków - i nic. O tym z pewnością wiedział i wie pan Z. Rybak. I co zrobił? Nic. Oni mieli tylko jedno usprawiedliwienie - prawo własności. Niestety, sami mają na tyle małą wiedzę, że nie wiedzą, iż prawo własności nie zwalnia z konieczności dbania o substancję zabytkową - zwłaszcza, że znajduje się na liście Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Przeciwnie - gdy właściciel nie dba - grożą jemu sankcje.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2017-03-27 10:32:45

  Szanowna Pani Jadwigo - jako mieszkaniec Oleśnicy, jako zdeklarowany miłośnik miasta, jako sekretarz miasta pan Zbigniew Rybak jest współodpowiedzialny za stan zabytków w mieście - przez lata był i jest świadkiem działań poprzedniego i obecnego burmistrza, sam widzi co dzieje się z oleśnickimi zabytkami - wszak rozgląda się po Oleśnicy, fotografując jej ulice, budynki. Jest milczącym świadkiem niszczenia obiektów, które powinny być pozytywnym, wyjątkowym elementem tworzącym obraz Oleśnicy, zachęcający do przyjazdu. Pani Jadwigo, zadałem pytanie: "Czy uczynił coś, by było inaczej?" Określiłem też moje oczekiwanie: "Pewnie w ciągu, który nastąpi, pokaże popadające w ruinę obiekty po "Czerwonych Koszarach", "Pod Blachą", dla których ratowania nic nie uczynił." A może uczynił coś - tylko nikt nic o tym nie wie? Może wykonał zdjęcia ginących zabytków i opublikował je jako apel o ich ratowanie? Szanowna Pani Jadwigo, czyż nie oczekujemy od świadków, by interweniowali, gdy widzą, że coś złego w ich otoczeniu się dzieje? A jeżeli tego nie czynią - mamy do nich żal za ich milczenie, za ich obojętność.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • z wariatkowa | 2017-03-27 08:37:27

  Proponuję hasło reklamowe 'Oleśnica miastem cudów pislamskich!'. No i ten 'czerwony' fetyszyzm Kristofa K.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Jadwiga | 2017-03-26 23:23:09

  Panie Krzysztofie, dlaczego uważa Pan, że to sekretarz miasta jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy i że to on powinien się tym wszystkim zająć, a nie burmistrz czy radni?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2017-03-26 21:40:37

  Powtórzę: "Pewnie w ciągu, który nastąpi, pokaże popadające w ruinę obiekty po "Czerwonych Koszarach", "Pod Blachą", dla których ratowania nic nie uczynił. Pokaże budynek przy ul. Reja 15, który dopiero niedawno został odnowiony. Pokaże obiekty zabytkowe przy ul. Sejmowej, z których odpadają gzymsy. Z pewnością też napisze czego nie uczynił, by ratować oleśnickie zabytki. Dziwi mnie, że nie pokazał prawdziwego oblicza fasad w oleśnickim Rynku - tej pstrokacizny, nieładu. Czy uczynił coś, by było inaczej? Chociażby tak jak we wrocławskiej dzielnicy Nadodrze?"

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Oleśniczanka | 2017-03-26 21:31:34

  Zdjęcia są świetne! Nieprzypadkowe. Przemyślane. Widać, że Autor ma koncepcję, swoją wizję artystyczną. W Jego oczach Oleśnica jest magiczna i zarówno film, jak i dobrana muzyka doskonale to ukazują. Odnoszę wrażenie, że Pan Zbyszek tę Oleśnicę bardzo kocha.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Rzemieślnik | 2017-03-26 17:28:43

  Panie Kowalski - nie znam autora zdjęć, ich ocena to indywidualna sprawa oglądających. Muszę jednak zwrócić Panu uwagę iż tym różni się artysta od rzemieślnika, że takie elementy jak: światło, kompozycja, ostrość, kontrast, kolor itd artysta dowolnie wykorzystuje do oddania swojego nastroju lub wzbudzenia go w odbiorcach. Wykonując zdjęcie do paszportu - zgoda - ostrość i klasyczna kompozycja obowiązkowa.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2017-03-26 13:43:07

  Pewnie w ciągu, który nastąpi, pokaże popadające w ruinę obiekty po "Czerwonych Koszarach", "Pod Blachą", dla których ratowania nic nie uczynił. Pokaże budynek przy ul. Reja 15, który dopiero niedawno został odnowiony. Pokaże obiekty zabytkowe przy ul. Sejmowej, z których odpadają gzymsy. Z pewnością też napisze czego nie uczynił, by ratować oleśnickie zabytki. Dziwi mnie, że nie pokazał prawdziwego oblicza fasad w oleśnickim Rynku - tej pstrokacizny, nieładu. Czy uczynił coś, by było inaczej? Chociażby tak jak we wrocławskiej dzielnicy Nadodrze? A wśród tych tu zaprezentowanych sporo zdjęć jest nieostrych, źle wykadrowanych.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2017-03-26 12:57:41

  Towarzyszu Edmundzie, ależ tam pokazano dwa kościoły, które nie mają racji byty w nowoczesnym europejskim mieście

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Edmund Kaleciński | 2017-03-26 11:55:07

  Lubię taką pasję. Zdjęcia robione przez Autora w sposób przemyślany i z finezją... Bardzo mi się podobają.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com