toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Caritas zbiera w marketach

24.03.2017

wyświetleń: 557

W 5 marketach w Oleśnicy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej organizuje zbiórkę żywności...

W piątek 24 marca w godzinach 12 – 20 oraz w sobotę 25 marca w godzinach 10 – 20 lub do zamknięcia sklepu Caritas Archidiecezji Wrocławskiej organizuje w sklepach na terenie naszej archidiecezji XII zbiórkę żywności pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”.

Podczas wielkanocnej zbiórki żywności 650 wolontariuszy w 76 sklepach na Dolbnym Śląsku będzie zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny oraz Jadłodajnia Caritas przygotują świąteczne posiłki.

Święta Wielkiej Nocy, podobnie jak Boże Narodzenie, to szczególny, bardzo ważny czas kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Wrocławska Caritas oraz wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas pragną na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób żyjących w ubóstwie, których w naszej diecezji wciąż nie brakuje, tak aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem.

Produkty zebrane podczas zbiórki przez wolontariuszy trafiają do rodzin wielodzietnych, osób starszych i chorych, do rodziców samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych i bezrobotnych. Wolontariusze i pracownicy wrocławskiej Caritas przygotowują indywidualne, dopasowane do potrzeb osoby lub rodziny paczki żywnościowe. Paczki najczęściej rozwożone są przez wolontariuszy lub odbierane przez silne osoby, które są w stanie je unieść.

Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki TAK, Pomagam! charytatywny SMS pod numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt 2,46 z VAT).


CARITAS ZBIERA W SKLPACH
Polo Market - Oleśnica
Intermarche - Oleśnica
Biedronka Wojska Polskiego - Oleśnica
Biedronka 3 Maja - Oleśnica
Stokrotka Rynek - Oleśnica


autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Gramy z WOŚP na rekord [AKTUALIZACJA]

Oleśnica gra w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy od początku. Dziś też jej nie zabraknie. ...

Fiasko akcji charytatywnej

Akcja pomocy dla Emilii Hanzel zakończyła się niepowodzeniem. Odzewu praktycznie nie było..... ...

ReklamaKomentarze (5)

 • Jola | 2017-03-24 19:53:36

  Jak skrytykujesz500+ to wyzywaja cie od lewakow, lemingow, kodowcow, sami nie wiedza co to znaczy!Mamy roszczeniowe, socjalne spoleczenstwo, zyjace na koszt innych.To jest ta sprawiedliwosc! A 500 uwazaja ze im sie nalezy, pytam sie z racii czego?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • mario bros | 2017-03-24 17:23:18

  A pewnie, że się składasz. Zwłaszcza, że szlachta, która bierze 500+ w większości nie pracuje, a co za tym idzie nie płaci podatków. Więc skąd ta kasa?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Ola | 2017-03-24 13:12:16

  Nie rozumiem, przecież nie ma biednych dzieci, jak mówi pewna pani R. Dostają 500+, moje dziecko nie dostaje, muszę sama zapracować. A tutaj rozdawnictwo na prawo i lewo. Biedni sa emeryci, renciści, niektóre dzieciaki, ale nie te objęte 500+. Moje dziecko takiego kieszonkowego nie ma. Cóż składam się dla innych. Super!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Jack | 2017-03-24 11:56:15

  A Kaufland i Lidl gdzie? Czyżby jakaś niemiecka wypinka?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • mysz kościelna | 2017-03-24 11:52:39

  Przecież kaczyści w TVPiS pokazują, że jest super dzięki 500+. A kościelny Caritas żebrze. Ktoś tu łże !

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com