Tematy

Miasta

Serwisy

Sport i rekreacja

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Dlaczego zrezygnowałem

22.03.2017

wyświetleń: 1140

Publikujemy oświadczenie prezesa Zarządu Sycowskiego Klubu Sportowego Pogoń Syców Roberta Kacyny
 
Szanowni Kibice, Sympatycy i Przyjaciele Sycowskiej Pogoni!
 
Chciałbym Was wszystkich poinformować, że 17 marca roku złożyłem oficjalną rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Sycowskiego Klubu Sportowego Pogoń Syców. W trakcie walnego zebrania, które odbyło się w Centrum Kultury w Sycowie w piątek 17.03.2017, została ona przyjęta. Przedstawiłem wówczas również sprawozdanie z działań organizacyjnych i sportowych za rok 2016.
 
Powody złożenia rezygnacji były wieloaspektowe, a sama decyzja dojrzewała we mnie od kilku miesięcy.
 
Kiedy przejmowałem władzę w Klubie byłem świadomy wyzwań, jakie przede mną stoją. Zdawałem sobie sprawę z lokalnych realiów, wiedziałem o problemach z jakimi borykał się Klub, byłem w pełni świadomy w jakiej sytuacji organizacyjnej, finansowej i sportowej się 
on znajduje. Mimo wszystko zdecydowałem się kierować pracami Zarządu. Było to dla mnie olbrzymie wyzwanie, z którym w mojej ocenie sobie poradziłem. Historia, mieszkańcy miasta, piłkarze i kibice ocenią mnie z perspektywy czasu z roli osoby stojącej na czele 
sycowskiej piłki.
 
Teraz nadszedł czas dla nowych ludzi, a ja spokojnie mogę odejść z podniesioną głową. Wierzę, że te zmiany wyjdą na dobre dla Klubu, a to zawsze było dla mnie najważniejsze. Ze swej strony deklaruję wszelką niezbędną pomoc dla mojego następcy w zakresie pełnego wdrożenia w sprawy Klubu.
 
Mimo że przez te wszystkie lata sprawowania przez mnie funkcji Prezesa przyszło mi borykać się z wieloma problemami, trudnościami, zawsze towarzyszył mi optymizm, entuzjazm i wiara w słuszność wprowadzanych zmian, mających na celu usprawnienie funkcjonowania Klubu i jego ciągły rozwój. Nie wszystkie podejmowane przeze mnie i Zarząd działania są widoczne na pierwsze rzut oka, ale mogę zapewnić, że poświęciłem temu Klubowi bardzo dużo czasu, będąc w pełni zaangażowanym Prezesem w każdym aspekcie nadzorowania funkcjonowania tego stowarzyszenia.
 
W trakcie mojej kadencji udało się kompletnie wyremontować główny budynek klubu oraz zachęcić do reprezentowania barw Pogoni blisko 500 zawodników – obecnie we wszystkich grupach wiekowych jest ich ok. 150. To właśnie zachęcenie tak wielu młodych osób i dzieci do godnego reprezentowania barw Pogoni jest dla mnie najbardziej zadowalającym osiągnięciem. Myślę, że nikt nie zaprzeczy, jeśli powiem, że oprócz funkcji Prezesa sprawowałem również funkcję kierownika każdej z działającej w naszym klubie drużyn. 
 
Dbałem o zapewnienie wszelkich potrzeb naszych podopiecznych, ich bezpieczeństwo w trakcie rozgrywania spotkań, odbywania treningów, dojazdów na mecze, a także, aby mieli możliwość spotykania się w czystych, zadbanych warunkach, przygotowując dla nich, 
często własnymi rękoma boisko czy stroje do rozgrywania meczów. 
 
Nie sposób wymienić wszystkich, z którymi miałem przyjemność pracować w trakcie mojej kadencji Prezesa, jednak jestem pewien, że wszystkie te osoby wiedzą, że jestem im bardzo wdzięczny za pomoc, jaką mi w tym czasie chętnie udzielali. Chciałbym w tym miejscu 
podziękować przede wszystkim mojej Żonie Ewie, która przez te wszystkie lata, kiedy sprawowałem funkcję Prezesa Klubu, tolerowała moją ciągłą nieobecność w domu spowodowaną prowadzeniem działań na rzecz Klubu. 
 
Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim osobom, które w trakcie mojej kadencji poświęcały się na rzecz pracy szkoleniowej, wychowawczej, organizacyjnej i inwestycyjnej dla dobra naszych drużyn. Dziękuję współpracownikom, piłkarzom, sponsorom i kibicom, którzy byli przy SKS-ie w dobrych i złych momentach. Dziękuje wszystkim za zaangażowanie, pomoc w rozwiązywaniu problemów klubowych oraz za zainteresowanie naszymi działaniami.
 
Dziękuję wszystkim – za wszystko, co przyczyniło się do pomocy w prawidłowej działalności klubowej oraz promowania zdrowego trybu życia w naszej małej miejscowości.
 
Hej Pogoń! 
 

autor: (is)powrót ›

Zobacz także

Pogoń na sprzedaż? (aktualizacja)

Prowadzimy rozmowy z inwestorami, którzy mogliby przejąć Pogoń i zwielokrotnić jej budżet ...

Seba, pamiętamy

Byli najbliżsi, gwiazdy, przyjaciele... Grali i wspominali dziennikarza Panoramy Oleśnickiej ...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com