mazda

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Razem dla Oleśnicy - jest klub i stowarzyszenie

14.03.2017

wyświetleń: 666

Klub RdO liczy 9 radnych. W stowarzyszeniu RdO są tylko 3 członkowie, w tym jeden formalnie..


Stowarzyszenie dla Oleśnicy założyli 5 października 2009 roku Andrzej Sowa, Damian Siedlecki i Michał Skrzypek. Ma ono charakter stowarzyszenia zwykłego i jest zarejestrowane w Starostwie Powiatowym.

W wyborach 2014 roku wystartował ruch społeczny, który nosił nazwę Razem dla Oleśnicy. Weszli doń działacze m.in. formacji Oleśniczanie, jak Ryszard Siwecki, dawni członkowie Platformy Obywatelskiej, jak Damian Siedlecki i Andrzej Sowa, członkowie Prawa i Sprawiedliwości, jak Michal Kołaciński i Józef Stojanowski, osoby aktywne w działalności społecznej, jak  Beata Krzesińska i Bożena Stachurska.

Ruch wybory wygrał.

1 stycznia 2016 roku, czyli ponad rok od wyborczego sukcesu Stowarzyszenie dla Oleśnicy zmienia nazwę na Razem dla Oleśnicy. Dlaczego?

Pojawiały się plotki, że Małgorzata Lipska, po wyrzuceniu jej z klubu radnych Razem dla Oleśnicy, planuje sama założyć stowarzyszenie RdO i zaprosić tam ratuszową opozycję. Kiedy przybrały na sile, Andrzej Sowa poinformował, że trzeba działać szybko. - Po co robić nowe stowarzyszenie, skoro jedno już jest? Wystarczy zmienić mu nazwę - ocenił.

Przyznano mu racje i zmieniono nazwę na Razem dla Oleśnicy. Zachęcano, w tym radnych, by się do niego zapisywać. Ale... nikt się nie zapisał.

Członkami stowarzyszenia - nie mylić z klubem RdO, który funkcjonuje całkowicie samodzielnie i stanowi odrębny byt - są więc wyłącznie Sowa, Siedlecki i Skrzypek.

- Jestem jego członkiem, ale już tylko formalnie - mówi olesnicy24.com Michał Skrzypek, asystent burmistrza.

Klub Radnych Razem dla Oleśnicy liczy 9 członków. To bezpartyjni - Wiesław Piechówka, Tadeusz Żółkiewski, Bożena Stachurska, Adam Wójcik, Paweł Bielański, Marcin Karczewicz, Grażyna Siednienko, Beata Krzesińska oraz należąca do Prawa i Sprawiedliwości Janina Szczuraszek.

W trakcie kadencji z klubu odeszli Małgorzata Lipska (została wykluczona) oraz Damian Siedlecki. Dołączyła doń Bożena Stachurska. Blisko współpracuje z nim także Wojciech Bartnik.

Klub i stowarzyszenie to obecnie dwa całkowicie odrębne i nie mające ze sobą nic wspólnego polityczne byty.

Szerzej - w dzisiejszym wydaniu Panoramy Oleśnickiej.


autor: (rpr)powrót ›

Zobacz także

Nowej władzy manifest wiary

Infułat Władysław Ozimek powiedział: Władza jest od Boga, dana przez wybór ludzi..... ...

Nowy wiceburmistrz czy skarbnik?

Jakie zmiany personalne szykują się w Urzędzie Miasta Oleśnica i - szerzej - w całym samorządzie?...

ReklamaKomentarze (9)

 • Ż | 2017-03-15 07:17:44

  Kto niby si e sprzecza ? Klub ktory rzadzi z 2 osobowa organizacja nie majaca wplywu na nic ? Badzmy powazni .

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2017-03-14 23:47:37

  Czyli sprzeczają się między sobą, a w Oleśnicy są sprawy, które miastu dobrego wizerunku nie dają: góra śmieci rosnąca na terenie ogrodów działkowych przy ul. Poniatowskiego, gzymsy odpadające od budynków przy ul. Sejmowej, niszczejące rzeźby przy ul. Kilińskiego, pstrokacizna szyldów wokół Ratusza, brak gwarancji bezpieczeństwa bakteriologicznego remontowanego za 20 mln zł "Starego Szpitala", nieistniejąca promocja Oleśnicy, nieistniejące forum kultury, niedziałająca Społeczna Rada Sportu, brak działań na rzecz ratowania popadających w coraz większą ruinę wyjątkowych zabytków przy ul. Wojska Polskiego, brak zdecydowanych działań dla dzierżawiących lokale już od ... 25 lat, itd., itd.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Pompoletka | 2017-03-14 21:09:15

  Dwóch panow w stowarzyszeniu nie licząc ogromnego ego pana Andrzeja . Są po prostu groteskowi az żal że inteligentni chlopcy tego nie widzą

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Roco | 2017-03-14 15:21:12

  Fakt źle ale do tego duetu egzotycznego pasuje jak ulał :)

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • R-20 | 2017-03-14 15:10:10

  SS -źle się kojarzy

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2017-03-14 13:43:30

  Warto zapoznać się ze statutem stowarzyszenia Razem dla Oleśnicy, który został zmieniony w dniu 1 stycznia 2016 r. - wówczas zmieniono też nazwę. Lipską wykluczono z klubu RdO z końcem grudnia, więc kiedy niby miała tworzyć RdO bis? Warto zwrócić uwagę na zakres władzy, jaki w nim przysługuje Andrzejowi Sowie. Niemal nieograniczony. Jako przedstawiciel stowarzyszenia jest niemal nieusuwalny. Nie dziwi brak woli do przystępowania do takiego stowarzyszenia i kategoryczne odżegnanie się od tej przynależności radnej Lipskiej.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2017-03-14 12:03:08

  Jak wszędzie powstawanie przez pączkowanie z PO powstało FR a z RDo .... kolejne RDo

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ski | 2017-03-14 10:48:00

  Skórzany płaszcz pana Andrzeja jak znalazł!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2017-03-14 10:28:04

  Czyli w stowarzyszeniu jest SS? Może nazwe zmienic powinni - skrót już jest h e he

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com