Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Zbadaj cukrzycę

20.02.2017

wyświetleń: 645

Mieszkańcy Oleśnicy będą mieli okazję wykonać bezpłatne badania w zakresie cukrzycy..........

6 marca na pacjentów w Oleśnicy czekać będzie wykwalifikowany personel medyczny, który wykona badania i udzieli fachowej porady w zakresie profilaktyki i leczenia cukrzycy.

Diabetobus Fundacji Neuca Dla Zdrowiabędzie stacjonował w Oleśnicy 6 marca przy ulicy księdza Sudoła 1 w godzinach 10 - 16, przy siedzibie partnera akcji (Apteka Oleśnicka). Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać w okresie czternastu dni przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.

- Zgodnie z najnowszymi danymi World Health Organization1 na świecie żyje ponad 422 mln dorosłych z cukrzycą, a w Polsce 2,73 mln z czego wielu z nich w ogóle nie wie, że choruje. Niestety, coraz częściej chorują na nią także dzieci, o czym nie rzadko nie mają pojęcia ich rodzice. Co gorsza, cukrzyca rozwija się w organizmie, często nie dając żadnych objawów. Dlatego też niezwykle ważne jest wykonywanie regularnych badań w celu jej wykluczenia bądź monitorowania leczenia - podkreśla lek. Dorota Skwira-Rutkowska.

W odpowiedzi na tę potrzebę, Fundacja Neuca we współpracy z aptekami działającymi w ramach programu PARTNER+, organizuje ogólnopolską akcję badań, której celem jest promocja profilaktyki i szerzenie wiedzy na temat cukrzycy.

W ramach akcji, specjalnie przygotowany na tę okazję diabetobus odwiedzi ponad 100 lokalizacji w całej Polsce, w tym także Oleśnicę, aby sprawdzić poziom cukru we krwi Polaków. Dodatkowo, każdy pacjent będzie mógł także zmierzyć ciśnienie oraz sprawdzić wskaźnik BMI, dzięki któremu można ocenić ryzyko wystąpienia chorób związanych z nadwagą.

 


autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Szpital zostanie bez pielęgniarek?!

Sytuacja robi się poważna, by nie powiedzieć dramatyczna. 80% personelu oddziału złożyło dymisję ...

Dramat szpitala

Ponad milion złotych straty zaledwie w 2 miesiące i groźba redukcji załogi pogotowia ratunkowego....

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com