Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Forum odpowiada Lipskiej

18.02.2017

wyświetleń: 1210

Radni Forum Rozwoju odpowiadają na krytykę pod ich adresem sformułowaną przez Małgorzatę Lipską

Piotr Pawłowski, Wojciech Brym i Marcin Ilski wydali oświadczenie w związku z internetowym wpisem Małgorzaty Lipskiej odnośnie ich udziału w konsultacjach władz Oleśnicy w sprawie reformy oświaty.

Radna niezrzeszona napisała tak: ""Brak niektórych radnych z Forum Rozwoju w trakcie konsultacji i wcześniejsze oświadczenie wyrażające niechęć do udziału we wdrożeniu reformy to jawne zaprzeczenie głoszonemu poparciu dla idei bezpartyjności. Podstawy utworzenia forum są raczej chwiejne, skoro już na samym początku zauważalny jest rozdźwię".

O sprawie napisał nasz portal. Czytaj: Lipska-krytykuje-Forum-RozwojuRadni Forum Rozwoju przesłali do nas swoje oświadczenie. Przedstawiamy jego treść:

"W związku z wpisem  Pani Radnej Małgorzaty Lipskiej dotyczącym konsultacji w sprawie wdrożenia reformy oświaty chcemy wyjaśnić i sprostować użyte przez Panią Radną półprawdy i kłamstwa.

Kłamstwo: „Brak niektórych radnych z Forum Rozwoju w trakcie konsultacji(...)“

Niektórych czyli których konkretnie? Przybliżmy prawdę po kolei:

Radny Wojciech Brym – 26.01.17 brał udział w posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury i Dziedzictwa Regionalnego w Gimnazjum nr 3, 01.02.17 brał udział w spotkaniu dla Rodziców i Nauczycieli SP7;

Radny Marcin Ilski - 26.01.17 brał udział w posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury i Dziedzictwa Regionalnego w Gimnazjum nr 3, 03.02.17 brał udział w spotkaniu dla Rodziców i Nauczycieli Gimnazjum nr 1,  06.02.17 brał udział w spotkaniu dla Rodziców i Nauczycieli SP4,  08.02.17 brał udział w spotkaniu dla Rodziców i Nauczycieli SP6;

Radny Piotr Pawłowski - 26.01.17 brał udział w posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury i Dziedzictwa Regionalnego w Gimnazjum nr 3, 02.02.17 brał udział w spotkaniu dla Rodziców i Nauczycieli w Gimnazjum nr 3.

Proces konsultacji wdrażania reformy oświaty nie ograniczał się jedynie do spotkań zaproponowanych przez władze Miasta. Jako radni Forum Rozwoju braliśmy udział w wielu indywidualnych spotkaniach z Rodzicami i Nauczycielami – radny Piotr Pawłowski  24.01.17 brał udział w spotkaniu z Dyrektorem i Nauczycielami G1, 10.02.17 brał udział w spotkaniu z Prezesem Związku Nauczycielstwa Polskiego. Radny Wojciech Brym konsultował się wielokrotnie z Nauczycielami z Gimnazjum nr 1. Najczęściej kontaktowali się z nami – co oczywiste – protestujący w ramach akcji „Ratujmy oleśnicką jedynkę“. Udzieliliśmy protestującym wsparcia i poparliśmy ich postulaty. To były długie i bardzo owocne spotkania. Jak widać po deklaracjach władz Miasta również skuteczne.

Półprawda: „(...) wcześniejsze oświadczenie wyrażające niechęć do udziału we wdrożeniu reformy to jawne zaprzeczenie głoszonemu poparciu dla idei bezpartyjności. (..)

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią naszego oświadczenia - zacytujemy krótki fragment, który jednoznacznie zaprzecza Pani ocenom. „(...) jako odpowiedzialni radni będziemy zabiegać o to, żeby nowy podział szkół przeprowadzony został w oparciu o szerokie konsultacje. Już na tym etapie widać, że przez tę szkodliwą reformę nie ma wariantów dobrych, ale jedynie bardzo złe lub złe. Mimo to chcę podkreślić, że nie będziemy uchylać się od podejmowania decyzji.“

Na koniec mamy subtelną prośbę do Pani Radnej. Różnijmy się poglądami, dyskutujmy, ale nie oceniajmy pracy innych radnych - od tego są wyborcy, od tego są dziennikarze! Pani subiektywna i fałszywa ocena powoduje, że wywołani do tablicy musimy publicznie udowadniać - z kim, gdzie i kiedy się spotykaliśmy. To stawia nas w niezręcznej sytuacji. Zalecamy więcej pokory".


autor: (rpr)powrót ›

Zobacz także

Nowej władzy manifest wiary

Infułat Władysław Ozimek powiedział: Władza jest od Boga, dana przez wybór ludzi..... ...

Nowy wiceburmistrz czy skarbnik?

Jakie zmiany personalne szykują się w Urzędzie Miasta Oleśnica i - szerzej - w całym samorządzie?...

ReklamaKomentarze (15)

 • | 2017-02-19 20:54:47

  Forum Rozwoju mija się z prawdą i to bardzo. Łatwo się rzuca oskarżenia, czy wystarczy pokory, aby przeprosić?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2017-02-19 20:12:29

  Nieprawda. W Oleśnicy pierwszy temat podjął Klub Obywatelski PO - w dniu 2 grudnia 2016 r. zorganizował debatę o reformie oświaty. Forum reagowało na sesji 27 stycznia, gdy już ustalony i przekazany radnym był harmonogram spotkań konsultacyjnych z rodzicami i nauczycielami.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • szogun | 2017-02-19 19:36:27

  o Forum Rozwoju pierwsze stanęło za nauczycielami i było przeciwne tej niepotrzebnej transformacji.Wszyscy radni z FR byli obecni na emocjonującym posiedzeniu Komisji Oświaty w dniu 26.01 i oni pierwsi natychmiast zareagowali na to co się dzieje.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2017-02-19 17:36:01

  Radna Małgorzata Lipska odpowiada Forum Rozwoju, wyjaśniając przy okazji źródło konfliktu. "Od radnych oczekuję zdecydowanie więcej rozwagi i trzymania się prawdy, nie wspominając o szacunku dla prawa i godności osób sprawujących funkcje publiczne." __https://www.facebook.com/notes/ma%C5%82gorzata-lipska-radna-rady-miasta-ole%C5%9Bnicy/opinie-wi%C4%99cej-rozwagi/1275970632496485

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • JarzębinaFr. | 2017-02-18 15:45:09

  federaści rosyjscy - dobre

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Lolipop | 2017-02-18 15:35:47

  panika w po i ps2018 az bije w oczy :D

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • qazio | 2017-02-18 15:33:00

  cos przewozy beskidu chyba nie ido

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • mimi | 2017-02-18 14:01:21

  Lipska i "skandal" zaorali was chłopaki. Jeszcze sporo nauki przed wami

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Zatkało kakało? | 2017-02-18 13:37:04

  Skandal w PUNKT!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • skandal | 2017-02-18 13:11:31

  Czy Ilski przyznał się już że miszka poza Olesnicą w związku z czym mandat radnego miejskiego mu nie przysługuje? Czy Pawłowski przeprosił już za kłamstwo o koniecznści zwolnienia 20 nauczycieli z G1? Czy Brym zrezygnował już z pracy otrzymanej gdy był w PO u marszałka województwa z PO po protekcji posła PO (wszyscy trzej odeszli już z PO, ale Brymowi pensja leci)? Macie jakikolwiek honor, Federaści Rosyjscy?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • antoine | 2017-02-18 12:22:21

  klamstwo trzeba nzywac po imieni - wielki + dla FR!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2017-02-18 12:07:07

  Bardzo paradne. Chyba ta cała Federacja Rosyjska szuka głupszych od siebie. Najpierw pod koniec stycznia wnioskują o szerokie konsultacje, które już są przecież wcześniej zaplanowane a ich kalendarium rozesłane do rodziców przez e-dziennik. Potem biorą w nich szczątkowy udział. Czy napisali jakiś wniosek lub apel do władz miasta o przyjęcie ich pomysów? Nie. Czy mieli jakies pomysły w ogóle poza "wsparcie protestujących"? Nie. Przykro przyznć, ale Lipska ich zaorała, a oni sami się pogrążają. Wstyd, nędza i brak logiki.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Zbulwersowany | 2017-02-18 12:01:55

  Nie ma to jak chwalić się konsultacjami z mieszkańcami w ramach komisji. Diety Brym i Pawłowski za darmo nie dostajecie, tylko za pracę m.in. na komisjach. Co za obłuda

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ski | 2017-02-18 11:33:55

  Oj Kowalski Kowalski.......... "Piotr Pawłowski, Wojciech Brym i Marcin Ilski wydali oświadczenie w związku z internetowym wpisem Małgorzaty Lipskiej "

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2017-02-18 11:14:40

  Mnie irytuje taka forma zakończenia listu: "To stawia nas w niezręcznej sytuacji. Zalecamy więcej pokory" - bez imiennego podpisu. Czy powyższy tekst pisały wszystkie osoby, deklarujące przynależność do tego ugrupowania? Jeżeli tak, to: powinna tu być lista wszystkich tych, którzy redagowali powyższe pismo, a jeżeli redagującym wydałaby się zbyt długa, to zamieściliby notę: "lista autorów do wiadomości administratora portalu" Jeżeli jednak powyższe pismo redagowała jedna osoba, to powinna była się podpisać imieniem i nazwiskiem, dodając formułę np. "Z upoważnienia Zarządu Forum Rozwoju". Anonimowość nie jest formą rozwoju - jest wstecznictwem i pokazuje, że autor, albo autorzy nie mają odwagi cywilnej, a od osób z brakiem odwagi cywilnej trudno spodziewać się, że będą kreatywni wżyciu publicznym.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com