toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

SP2 w komfortowej sytuacji

09.02.2017

wyświetleń: 1944

SP2 w komfortowej sytuacji

SP2 w komfortowej sytuacji

fot. Krzysztof Dziedzic

Szkoła Podstawowa nr 2 może być pewna swojej przyszłości - będzie 8-klasową podstawówką

Do państwa nam się najłatwiej szło - przyznał burmistrz Michał Kołaciński na początku spotkania ze środowiskiem Szkoły Podstawowej nr 2. Temat konsultacji ten sam, co w poprzednich szkołach - nowy ustrój szkolny w Oleśnicy po likwidacji gimnazjów. 

W sali sportowej Dwójki zgromadziło się kilkadziesiąt osób. Jak na tak dużą szkołę zainteresowanie rodziców było umiarkowane. Może dlatego, że nie ma punktu zapalnego w związku z planowaną przyszłością szkoły.

SP2 zostanie 8-klasową podstawówką. Jak podkreślała dyrektor Janina Zdanowicz, placówka ma bardzo dobre warunki lokalowe, by rozdzielić w 2 budynkach młodsze i starsze roczniki. - Wariant II [oleśnickiej reformy] jest dla nas bardzo korzystny. Klasy VII i VIII pomieścimy bezproblemowo - deklarowała.

Dyrektor Zespołu Oświaty Samorządowej Danuta Leśniewska apelowała do grona pedagogicznego Dwójki, by otworzyło się na nauczycieli gimnazjów, którzy być może w tej szkole będą chcieli uzupełniać swoje etaty po utracie części godzin w dotychczasowych miejscach pracy.

W trakcie spotkanie padła też bardzo ważna i sensacyjna deklaracja burmistrza w sprawie przyszłości jednej ze szkół. Przeczytacie o tym w najbliższym wydaniu Panoramy Oleśnickiej.

Szersza relacja z konsultacji w Dwójce - w Panoramie Oleśnickiej

 

Tak dyskutowano o SP2 - FOTORELACJA


autor: kadpowrót ›

Galeria zobacz całą galerię ›

Zobacz także

Nowej władzy manifest wiary

Infułat Władysław Ozimek powiedział: Władza jest od Boga, dana przez wybór ludzi..... ...

Nowy wiceburmistrz czy skarbnik?

Jakie zmiany personalne szykują się w Urzędzie Miasta Oleśnica i - szerzej - w całym samorządzie?...

ReklamaKomentarze (2)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com