amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Wideo

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Tylko dla dorosłych: Ciemniejsza strona Greya

25.01.2017

wyświetleń: 1730

10 lutego w Polsce premiera Ciemniejszej strony Greya. Również w Oleśnicy

Jest to druga część ekranizacji światowego bestselleru – trylogii autorstwa E.L. James. Skomplikowany miłosny związek Christiana i Any przechodzi w kolejną fazę. On proponuje, że zrezygnują z układu dominujący-poddana, ona uczy się życia w luksusie i miłości. On próbuje zrezygnować z manii kontrolowania, ona stara się mu w tym pomóc. Niespodziewanie na drodze ich szczęścia staje poprzednia miłość Christiana…
 Film będzie wyświetlony dwukrotnie: o godzinie 18.00 i 20.30. Bilety (16 zł) można kupować przez Internet:

godz. 18.00: CIEMNIEJSZA STRONA GREYA, 2017, melodramat USA
http://film.opole.pl//Bilety/Sala/1244
godz. 20.30: CIEMNIEJSZA STRONA GREYA, 2017, melodramat USA
http://film.opole.pl//Bilety/Sala/1245

lub bezpośrednio u obsługi przed projekcją. Tylko dla widzów dorosłych!

A jeszcze w styczniu w Kinie Biblioteki i Forum Kultury dwa filmy, które mają właśnie swoje premiery.

27 stycznia o godzinie 17.00 będzie można obejrzeć animację "SING" (1 godz. 50 min.)
Polski dubbing: Marcin Dobrociński, Małgorzata Socha, Ewa Farna, Małgorzata Walewska, Honorata Skarbek, Dawid Kwiatkowski.

Po gigantycznych sukcesach filmów o Minionkach („Minionki” są drugą z najbardziej dochodowych animacji w historii!), producenci przebojowej serii zapraszają na komedię muzyczną w gwiazdorskiej obsadzie. W anglojęzycznej wersji filmu głosu animowanym bohaterom użyczą: laureaci Oscara Reese Witherspoon i Matthew McConaughey oraz Scarlett Johansson, Seth MacFarlane, John C. Reilly i Tori Kelly.

Wytwórnia Illumination przyzwyczaiła widzów do wysokooktanowych filmów animowanych, które przyciągają do kin tłumy fanów („Jak ukraść Księżyc”, „Minionki rozrabiają”, „Minionki”). Po wielkim sukcesie „Sekretnego życia zwierzaków domowych” otrzymujemy kolejny film, który może stać się jedną z najważniejszych animacji roku.

W świecie zamieszkanym przez zwierzęta teatr prowadzony przez koalę Bustera Moona popada w tarapaty. Kochając teatr, zrobi on jednak wszystko, by go ocalić. Ostatnią szansą na przetrwanie jest wielki konkurs, który pomoże odnaleźć najpiękniejszy głos świata. Głos, który ocali teatr.

Do konkursu staną: nucąca cicho jak mysz pod miotłą Mysz, nieśmiała Słonica, matka 25 świnek Rosita, młody gangsta-goryl Johnny i Ash, punkowa rebeliantka-jeżozwierzyca. Animowana komedia-musical to jednak tak naprawdę opowieść o poszukiwaniu gwiazdy, którą każdy z nas ma w sobie, z czego powoli zaczyna zdawać sobie sprawę nawet sam Buster. W filmie pojawi się 65 znakomitych piosenek (współczesnych i klasyków), które z pewnością podbiją serca widzów.

 

Bilety w cenie 14 zł (ulgowy) i 16 zł (normalny) będzie można kupić przez internetowy system sprzedaży Kina OKO („SING” – http://film.opole.pl//Bilety/Sala/1241 lub w dniu seansu w Sali widowiskowej BiFK u pracowników Kina OKO.

O godzinie 19.00, również 27 stycznia, zapraszamy dorosłych widzów na polską komedię "PO PROSTU PRZYJAŹŃ".
Obsada: Agnieszka Więdłocha, Maciej Zakościelny, Marcin Perchuć, Sonia Bohosiewicz, Magdalena Różczka, Bartłomiej Topa

Alina (Sonia Bohosiewicz) i Marian  (Marcin Perchuć) wygrywają do spółki wielkie pieniądze i muszą się nimi jakoś podzielić. Ivanka (Magdalena Różczka), singielka i menadżerka na wysokich obcasach, postanawia mieć dziecko, pomóc ma jej w tym serdeczny przyjaciel (Bartłomiej Topa). Filip (Kamil Kula) zaryzykuje twarz i karierę dla kaprysu zwariowanej kolekcjonerki guzików (Aleksandra Domańska). Stateczny profesor (Krzysztof Stelmaszyk) będzie musiał zdecydować, czy dla przyjaciela (Przemysław Bluszcz) warto złamać zasady.

Tymczasem zgrana paczka przyjaciół (Agnieszka Więdłocha, Aleksandra Domańska, Maciej Zakościelny, Piotr Stramowski, Marcin Perchuć) wyrusza w góry, gdzie odkrywa tajemnicę, która na zawsze zmieni ich życie.

Co wybiorą? Lojalność czy pieniądze? Przyjaźń czy miłość? Prawdę czy kłamstwo? Własne czy cudze szczęście? Każdy wybór dla bohaterów komedii „Po prostu przyjaźń” oznacza tarapaty. Kto pomoże im się z nich wydobyć? Wiadomo: przyjaciele. Bo przyjaźń, jak żadna inna inwestycja, zawsze się opłaca.

Bilety w cenie 14 zł (ulgowy) i 16 zł (normalny) będzie można kupić przez internetowy system sprzedaży Kina OKO – http://film.opole.pl//Bilety/Sala/1242 lub w dniu seansu w Sali widowiskowej BiFK u pracowników Kina OKO.

Ponadto w lutym będzie coś dla dzieci!

W duchu zabawy, dzięki której film „Lego Przygoda” stał się fenomenem na skalę światową, samozwańczy przywódca grupy, Batman z LEGO staje się gwiazdą własnej przygody na dużym ekranie.

W Gotham szykują się wielkie zmiany. Jeśli Batman chce uratować miasto przed zakusami Jokera, musi porzucić swoją samotnię i podjąć współpracę z innymi, a przy okazji być może przyjąć bardziej pozytywną postawę.

 10.02. (piątek) OPOLSKIE KINO OBJAZDOWE
godz. 16.00: LEGO BATMAN, 2017, animacja, komedia, przygodowy Dania, 1 h 30 min. Bilety w cenie 14 zł (ulgowe), 16 zł (normalne) do kupienia wcześniej przez internetowy system sprzedaży kina OKO http://film.opole.pl//Bilety/Sala/1243 i w dniu projekcji u pracowników obsługi kina.

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza również na seanse filmowe, składające się na cykl Czeski Rok w Kinie, w ramach którego będzie prezentować najważniejsze osiągnięcia najwybitniejszych twórców kina czeskiego i czechosłowackiego.

Pierwszy seans, na jaki zdecydowaliśmy się na Państwa zaprosić, to powstały w 1966 roku, najbardziej znany z całej czeskiej kinematografii na świecie film, czołowe osiągnięcie czechosłowackiej „Nowej Fali” – „Pociągi pod specjalnym nadzorem” nakręcony na podstawie noszącej ten sam tytuł noweli Bohumila Hrabala. To pierwszy film zza „żelaznej kurtyny”, który został nagrodzony najważniejszą nagrodą filmową na świecie – Oscarem (1968).

p> Film w charakterystyczny dla Czechów prosty sposób ukazuje historie zwykłego człowieka uwikłanego niezależnie od swej woli w wielką historię i swoje małe, wewnętrzne dramaty. Przebywający na styku tych dwóch płaszczyzn bohater żyje w świecie groteskowym, pełnym zła i cierpienia, ale też i pokus – zmysłowych przyjemności, miłosnych uniesień i bohaterskich czynów, po które jednak trzeba umiejętnie sięgnąć.

To właśnie z tego filmu pochodzi jedna z najsłynniejszych scen w czeskim kinie, w której głównym rekwizytem są pieczątki – kto wie, o co chodzi, koniecznie musi przypomnieć ją sobie w naszym kinie i obejrzeć ją ponownie na dużym ekranie. A osoby, które nie wiedzą o co chodzi – koniecznie muszą to zobaczyć!!!

Data projekcji  nie jest przypadkowa – 3 lutego przypada 20. rocznica tajemniczej śmierci Bohumila Hrabala, autora noweli „Pociągi pod specjalnym nadzorem” i współtwórcy scenariusza – absolutnie najważniejszego czeskiego prozaika po II wojnie światowej.

Piękna opowieść o dojrzewaniu, młodzieńczych wzorcach, heroizacji życia i tragicznym doświadczeniu wojny.

Najbliższy seans odbędzie się 3 lutego o godz. 18.00. Bilety w cenie 10 zł będzie można kupić od 25 stycznia od godziny 16.00 w Kasie Sali widowiskowej.

Uwaga! Film dla widzów od 12 lat.

 

 

 


autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Gonera wspomina kino Zryw...

Zainwestowałem pieniądze zarobione w „Samowolce”, pomogli mi bracia, wzięliśmy kredyt...

Jańcio Wodnik powrócił do Goszcza

Wczoraj na dziedzińcu pałacu pokazano film „Jańcio Wodnik”. Powstał tu 24 lata temu.....

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com