Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Ze Szczawna z tarczą!

18.01.2017

wyświetleń: 567

Koszykarze KK Oleśnica udanie wrócili do rozgrywek po świąteczno-noworocznej przerwie

W 12. kolejce zespół Piotra Gliniaka wybrał się na mecz wyjazdowy do Szczawna Zdroju. Było to pierwsze spotkanie rundy rewanżowej. Emocji nie brakowało.

Oleśniczanie, którzy 5 października przed własną publicznością pokonali ekipę Prometu Szczawno Zdrój 81:68, tym razem mieli więcej problemów z odniesieniem zwycięstwa.

Początek spotkania był znakomity w wykonaniu KKO. W pierwszej kwarcie rzucili oni aż 28 punktów – o 10 więcej niż gospodarze. W drugim fragmencie KKO nabrało jeszcze większego rozpędu, zapisując na swoim koncie 30 „oczek”. Po pierwszej połowie Promet przegrywający 41:58 zabrał się jednak do odrabiania strat. Trzecia i czwarta odsłona to zdecydowany progres w skuteczności Bartłomieja Józefowicza i spółki.

Przed ostatnią kwartą KKO prowadziło różnicą 10 pkt – 67 do 57. Szczawno zwietrzyło szansę na dogonienie oleśniczan i nadal zmniejszało straty. Końcowe 10 minut było niezwykle emocjonujące. Lepsi o 8 pkt byli w nich gospodarze, ale ostatecznie to Grzegorz Kaczmarek i jego koledzy mogli cieszyć się z bardzo ważnej wygranej, różnicą dwóch punktów, 82:80! Było to drugie wyjazdowe zwycięstwo KKO w bieżącym sezonie. Wcześniej oleśnicki team wrócił z tarczą z pojedynku przeciwko Prakto Polonii Świdnica.

Celnością i precyzją rzutów jak zwykle wyróżniał się najskuteczniejszy na parkiecie Grzegorz Kaczmarek, zdobywca 23 pkt. Świetnie zaprezentował się też Adrian Zuber, który uzbierał tzw. „oczko”. W następnej serii kier KK Oleśnica podejmie w hali Atola SMK Lubin, zajmujący 3. miejsce w tabeli. Dodajmy, że KKO plasuje się na piątej pozycji. Wszyscy, którzy chcą po raz pierwszy w 2017 roku zobaczyć oleśnicki zespół w akcji, mogą uczynić to w niedzielę 22 stycznia o 18:30.

KK Oleśnica: Kaczmarek (23), Zuber (21), Frysztak (11), Siworski (11), K.Zakrzewski (6), Dudek (4), Stach (3), M.Zakrzewski (3), Iwanowski.

powrót ›

Wygrali i awansowali do Finału Strefy Wrocławskiej Gimnazjady Młodzieży w Koszykówce ...

Zwycięstwo w domu u progu sezonu

Patrząc na suchy wynik, móżna odnieść wrażenie, że emocji było niewiele. A to nieprawda......