mazda

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Raport noclegowy z Oleśnicy

10.01.2017

wyświetleń: 1215

Jak wygląda baza noclegowa w Oleśnicy i jak prezentuje się kwestia cenowa? - raport travelowo.pl...

Oleśnica to miasto położone w województwie śląskim, na lewym brzegu rzeki Oleśnica, która stanowi dopływ Widawy. Jej nazwa pochodzi od drzewa olchy, na którą dawniej mówiono olsza. Na co dzień zamieszkuje tu niecałe 40 tysięcy osób, jednakże miasto może pochwalić się licznymi zabytkami, do których zalicza się m.in. synagoga, zamek z XIII wieku czy mury obronne. Turyści nie przybywają tu może tak licznie, jak do większych, znanych miast, jednak pojawiają się stosunkowo regularnie. W tym czasie muszą się zatem gdzieś zatrzymać. Zobaczmy więc jak wygląda baza noclegowa w Oleśnicy i jak prezentuje się kwestia cenowa. Być może okaże się, że jest to miejsce godne naszego zainteresowania.
 

Możliwości noclegowe w Oleśnicy

W związku z tym, że Oleśnica jest niedużym miastem, nie dysponuje zbyt wieloma możliwościami noclegowymi. Jak się okazuje w całym mieście znajduje się zaledwie pięć ośrodków oferujących wypoczynek przyjezdnym. Ich standard również nie wyróżnia się niczym szczególnym. Niemniej w Oleśnicy znajdziemy dwa hotele- jeden w standardzie trzygwiazdkowym, zaś drugi w dwugwiazdkowym. Oba znajdują się w pobliżu centrum. Poza hotelami do dyspozycji mamy również trzy pensjonaty, w tym jeden położony nad rzeką w typie bed and breakfast.

Czy to jedyne możliwości noclegowe, z których możemy skorzystać?

Jest ich nieco więcej, jednakże będą usytuowane już poza miastem. Ciekawym rozwiązaniem może być na przykład rezerwacja pokoju w Zamku Dobra, który znajduje się w miejscowości o nazwie Dobroszyce, która oddalona jest od Oleśnicy o mniej więcej 6 kilometrów. W podobnej odległości mieści się także Zamek Bartoszyce. Pozostałe obiekty noclegowe są oddalone od Oleśnicy o przynajmniej 15 kilometrów, niekoniecznie będzie wiec to dobry pomysł aby się w nich zatrzymać.
 

Ceny noclegów w Oleśnicy

Wiemy już, że możliwości noclegowe w Oleśnicy są bardzo ograniczone. Liczba zaledwie kilku hoteli i pensjonatów zazwyczaj nie jest wystarczająca lecz w przypadku tak niewielkiego miasta wydaje się być zasadna. Jak jednak prezentuje się oferta cenowa, czy jest ona przystępna dla każdego? Tak naprawdę wszystko zależy od tego, w jakim miejscu chcemy się zatrzymać. Większość miejsc noclegowych dostępna jest w atrakcyjnych cenach lecz możemy trafić także do hotelu gdzie koszt zatrzymania się będzie bardzo wysoki. Hotel o najwyższym standardzie w mieście , czyli posiadający zaledwie trzy gwiazdki może poszczycić się ciekawym i gustownym wnętrzem. Jego cena niekoniecznie będzie adekwatna do tego rodzaju miasta oraz pozostałych udogodnień.

Co to właściwie oznacza?

Otóż jeżeli chcemy zatrzymać się w hotelu Vis a Vis musimy przygotować się na większy wydatek na poziomie ok. 350 złotych za dobę. W takiej cenie otrzymamy apartament z podwójnym łóżkiem. Cena za osobę wyniesie więc o 170 złotych i wydaje się być bardzo wysoka, szczególnie że wliczone są w nią jedynie śniadania. Gościniec pod Zającem także nie należy do najtańszych miejsc noclegowych. Pokój dwuosobowy kosztuje tu ponad 230 złotych lecz oferuje nam bezpośredni dostęp do rzeki. Najtańsza możliwość to rezerwacja pokoju w pensjonacie o standardzie trzech gwiazdek. Za taki pobyt zapłacimy 160 złotych za dobę.

Co oferują noclegi w Oleśnicy?

Co Oleśnica ma do zaproponowania przyjezdnym?

Na próżno szukać tu większych wygód, jednak warunki noclegowe są na dobrym poziomie. Większość miejsc noclegowych oferuje nam chociażby transfer z lotniska. Nie wszędzie jednak akceptowane będą zwierzęta, co warto mieć na uwadze podczas rezerwacji pokoju. Śniadanie wliczone w cenę noclegu to standard w każdym miejscu. W hotelach możemy za to zdecydować się na apartament bądź pokój dwuosobowy, oczywiście różnica będzie nie tylko w wyglądzie, ale także w cenie. Pensjonaty oraz hotele usytuowane są w centrum, dlatego lokalizacja stanowi znaczną zaletę. Jeżeli zależy nam na specyficznym klimacie to możemy zarezerwować pokój w jednym z zamków znajdujących się w pobliskiej miejscowości.

Podsumowanie

Oleśnica to nieduże i dość mało popularne miasto aczkolwiek dostępnych jest tu wiele, ciekawych zabytków, które z pewnością są godne naszej uwagi. Zanim się tutaj wybierzemy warto wcześniej dokonać rezerwacji pokoju noclegowego, wówczas może uda nam się natrafić na atrakcyjną ofertę cenową. W mieście brakuje hosteli, przez co raczej trudno znaleźć tu nocleg w niskiej cenie, która usatysfakcjonowałaby np. studentów. Musimy zatem przygotować się na wydatek rzędu przynajmniej 170 złotych za pokój dwuosobowy.

Ceny mogą być również znacznie wyższy, zwłaszcza gdy zależy nam na wyższym standardzie. Hotele w Oleśnicy nie oferują żadnych dodatkowych udogodnień poza śniadaniem wliczonym w cenę noclegu czy transferem z lotniska, akceptują za to zwierzęta. W całym mieście dostępnych jest zaledwie pięć obiektów noclegowych o standardzie trzech bądź dwóch gwiazdek, wybór jest więc niewielki, a standard raczej średni. Musimy się na to przygotować wybierając się w te strony. Oceny turystów są jednakże pozytywne.

Raport powstał przy współpracy z portalem travelowo.pl.
 


autor: (AI) , źródło: tekst sponsorowanypowrót ›

Zobacz także

American dream swobodnego jeźdźca z Oleśnicy

Tylko w nowej Panoramie o niezwykłej podróży Sławomira Czerskiego, rzemieślnika ...

Piękny czas, rejsu czas, skończył się

To był rejs aż trzech pokoleń - dziadków, ojców i synów oraz córek......

ReklamaKomentarze (3)

 • awa | 2017-01-10 21:44:12

  "miasto położone w województwie śląskim"?? I co to jest/ gdzie jest Gościniec pod Zającem? Artykuł trochę chaotyczny, w kółko właściwie to samo, a konkretów niewiele.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2017-01-10 16:51:40

  nic innego sie nie utrzyma niestety tylko cecoty i pizzerie

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • smakosz | 2017-01-10 15:08:37

  Baza noclegowa nie najgorsza , ale gastronomia leży.Gdzie iść ze znajomymi na kolację albo niedzielny obiad?? Pizza goni pizzę a dalej pustka.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com