dni ocy

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Policja pomogła dwójce bezdomnych

09.01.2017

wyświetleń: 727

W ubiegłym tygodniu oleśniccy policjanci szukali osób bezdomnym, aby udzielić im pomocy

Niskie temperatury są bardzo dużym zagrożeniem dla osób nie mających schronienia w ciepłym miejscu. W trakcie czwartkowych działań policjanci ujawnili na terenie Oleśnicy dwie osoby bezdomne, którym udzielili pomocy.  

Wykonywane w ramach akcji czynności polegały między innymi na bieżącym monitorowaniu i kontrolowaniu miejsc, gdzie mogą przebywać bezdomni. Policjanci w trakcie codziennej służby w okresie niskich temperatur zwracają też szczególną uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, w okolicznościach zagrażających ich życiu. Funkcjonariusze współpracują z innymi służbami i instytucjami.

Wszystkie działania mają charakter pomocowy i w związku z tym policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych udzielają potrzebującym informacji oraz wszelkiej pomocy w dotarciu do placówek pomagającym bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki.

Oleśniccy funkcjonariusze apelują także do wszystkich mieszkańców naszego powiatu o informowanie policji oraz innych służb o każdej zauważonej osobie, która siedzi na przystanku, w parku, a także będącej pod wpływem alkoholu lub znajdującej się w podobnej sytuacji mogącej spowodować wychłodzenie organizmu.

- Nie przechodźmy obok takich ludzi obojętnie. Wystarczy, że w takim przypadku zareagujemy i powiadomimy odpowiednie służby - mówi Aleksandra Pieprzycka, oficer prasowa powiatowej policji.


autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Kempa na komendzie w Oleśnicy? (AKTUALIZACJA)

PO pyta, czy po naradzie w siedzibie PiS Kempa wieczorem udała się na komendę policji w Oleśnicy?...

Jest problem? Zadzwoń!

Przemoc domowa? Chuligaństwo? Zakłócanie ciszy nocnej? Problem? Dzwoń do dzielnicowego! ...

ReklamaKomentarze (1)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com