mazda

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Ryszard Piękny, Mateusz Niezręczny i Marek Nerwowy

09.01.2017

wyświetleń: 595

Radny Razem dla Oleśnicy, o opozycji i rządzie w TVP, jego zdaniem, nieobecnym. Dlaczego?...

Oto analiza Damiana Siedleckiego, radnego i przewodniczącego klubu radnych Razem Dla Oleśnicy:

"Od kilku dni tak sobie oglądam Najważniejszy Serwis Informacyjny jednego z Mediów Narodowych i dochodzę do wniosków, które mogą szczerze zaniepokoić opinię publiczną:

1) Rządu nie ma. W Najważniejszym Serwisie Informacyjnym Medium Narodowego - o polskim Rządzie ani widu, ani słychu. Żaden minister od początku roku nawet nosa nie pokazał. Nawet Antonio "Mistral" Macierewicz nie ma okazji palnąć jakimś żenującym wywodem.
Można by pomyśleć, że Rząd abdykował. W najlepszym razie zszedł do podziemia. Razem z Naczelnikiem Państwa, bo jego też nie widać. Czasem tylko do mediów przebijają się jego bon-moty o jakimś puczu, co go nikt nie widział.
Więc chyba coś jest na rzeczy.

2) Wobec braku jakichkolwiek informacji - dobrych czy złych - o Rządzie, 90% czasu antenowego wypełnia Opozycja, która - zgodnie z przekazem obowiązującym w tym Medium Narodowym - podzieliła się na opozycję RADYKALNĄ i UMIARKOWANĄ. Co ciekawe, Opozycja - ta obecnie UMIARKOWANA - nieco ponad rok temu szła do wyborów ze zdecydowanie BARDZIEJ RADYKALNYMI hasłami, które utorowały jej drogę wprost do polskiego parlamentu, stając się tam trzecią siłą polityczną. Wychodzi na to, że Opozycja niegdyś Radykalna teraz się ZUMIARKOWANIZOWAŁA, a ta obecnie Radykalna radykalna była chyba od zawsze.
Nie nadążysz.
Z Opozycji Radykalnej w Najważniejszym Serwisie Informacyjnym drze się łacha po całości, a Opozycji Umiarkowanej się raczej nie rusza - bo jeszcze mogłaby się ZRADYKALIZOWAĆ, wbrew woli Rządu, którego jak nie było, tak nie ma.

3) Skoro już mowa o Opozycji: skoro Rząd w tak tajemniczych okolicznościach zapadł się pod ziemię, to Opozycja staje w opozycji wobec... czego? Chyba samej siebie...
A Rządu jak nie było, tak nie ma.

4) Jeden z liderów obozu Opozycji Radykalnej - Ryszard Piękny, zwany Męskim - postanowił na własną rękę poszukać zaginionego Rządu. Zaczął od Portugalii. A może jednak wcale nie szukał tam Rządu, tylko wpadł na pomysł, żeby stworzyć własny Rząd na Uchodźstwie? Tak czy siak, redakcja Najważniejszego Serwisu Informacyjnego nie mogła przepuścić takiej okazji i już cały tydzień drze łacha z Ryszarda i jego portugalskich wojaży. Zaprawdę, news na miarę Najważniejszego Serwisu Informacyjnego w kraju.
A Rządu jak nie było, tak nie ma.

5) Pod nieobecność Rządu, Najważniejszym Człowiekiem w Kraju został człowiek znikąd: pewien łysawo-długowłosy jegomość Mateusz Brodaty, zwany Niezręcznym. Ów Mateusz Brodaty, zupełnie przypadkiem, też miał aspiracje do bycia liderem Opozycji. Tej Radykalnej, oczywiście. I to wystarczający powód, by w każdym wydaniu Najważniejszego Serwisu Informacyjnego pokazywać jego radykalnie opozycyjne oblicze.
A Rządu jak nie było, tak nie ma.

6) Z budżetem Państwa nie jest źle. Chyba. Właściwie to nie bardzo wiadomo, jak z nim jest, bo od czasu, gdy Marszałek Marek, zwany Nerwowym znów nie zapanował nad emocjami własnymi, toczą się spory, czy budżet został uchwalony zgodnie z prawem, czy nie.
Oczywiście, redakcja Najważniejszego Serwisu Informacyjnego doskonale zdaje sobie sprawę z hierarchii tematów. Dlatego też spory okołobudżetowe są zaledwie tłem tła dla newsów o Ryszardzie Pięknym, zwanym Męskim i Mateuszu Brodatym, zwanym Niezręcznym.
A Rządu jak nie było, tak nie ma.

7) Budżet Państwa budżetem Państwa, ale te 90 tysięcy złotych, które Mateusz Brodaty, zwany Niezręcznym zażyczył sobie od swoich kolegów - TO jest dopiero temat! Kwintesencja Opozycji Radykalnej. Wałkujemy temat aż do znudzenia! Boli? Musi boleć!
A Rządu jak nie było, tak nie ma.

8) Budżet Państwa budżetem Państwa, a hierarchia tematów hierarchią tematów! Od budżetu zdecydowanie ważniejsze jest to, że pewna była "ministra" w sali plenarnej urządziła sobie casting do "Od Przedszkola do Opola" albo innego "Idola". I codziennie, przez bite 5-6 dni w Najważniejszym Serwisie Informacyjnym zobaczyć można było, żenujące jęki "ministry" z mównicy sejmowej.
A Rządu jak nie było, tak nie ma.

Taki właśnie jest teraz Najważniejszy Serwis Informacyjny w jednym z "Mediów Narodowych".

Jak dla mnie jest to zwyczajne odwracanie uwagi od spraw naprawdę dla nas i naszej przyszłości istotnych.
Tylko jakich?

O!"


autor: (rpr) , źródło: Fbpowrót ›

Zobacz także

Kołaciński burmistrzem Oleśnicy

Zapraszamy na wyborczy wieczór z naszym portalem. Wyniki? Za chwileczkę, już za momencik.....

Opozycja wygrała wybory w Oleśnicy

Oleśnica, Bierutów, Dobroszyce i Syców - II tura. Potyrała rozgromił Dżugaja. Fryt ...

ReklamaKomentarze (6)

 • ... | 2017-01-10 12:22:30

  szczekał jako komentator, teraz kracze jak mu w ratuszu każą, swojej postawy nie zmyje dłuuuugo ... radny -porażka ...

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • no tak | 2017-01-10 08:34:01

  facet jest totalnym leniem jedynie klepie na fejsbukach swoje teorie - jako radny okazał się totalną porażką a spodziewano się po nim nieco więcej niż dzis sobą reprezentuje - no tak nie każdy nadaje się na radnego to mimo wszystko praca z ludźmi i dla ludzi a nie prowadzenie głupich dialogów z samym sobą!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • x | 2017-01-09 23:15:04

  Siedlecki to RDO i jak komuś jego poglądy nie pasują to sam niech odejdzie z RdO.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A. Kowalski | 2017-01-09 18:11:56

  Ileż to czasu pan Damian Siedlecki poświęcił sprawom ogólnopolskim, czy równie obszernie opisuje sprawy dotyczące mieszkańców Oleśnicy, czy już w mieście Oleśnica jako radny nie ma nic do uczynienia, a może jego zdaniem w Oleśnicy jest tak dobrze, że nie musi tak o jej sprawach się rozpisywać jak to uczynił powyżej? Czy zgadza się z panią Joanną Jarosiewicz?: "Inwestujemy sporo w tzw. infrastrukturę społeczną, która, niestety, nie generuje dochodów, a wręcz odwrotnie obciąża budżet. Kiedyś przyjdzie czas zapłaty za marzenia i oczekiwania ". Czy pan Siedlecki uważa, że Oleśnicy nie jest potrzebny Wydział Promocji Miasta? Czy jego zdaniem dobrze się dzieje w Oleśnicy z zabytkami, będącymi na liście Narodowego Instytutu Dziedzictwa? Czy uważa, że dobrze jest, że nie ma gwarancji bakteriologicznego bezpieczeństwa dla "Starego Szpitala"? Czy dobrze się stało, że oleśnicki burmistrz nie negocjował obniżenia prowizji z WSSE? Czy jego zdaniem dobrze jest, że "Atol", a nie BiFK organizuje duże i przynoszące dochód wydarzenia kulturalne? Czy uważa, że radni mają dobrą wiedzę z zakresu elementarnej wiedzy prawniczej i dlatego mogą odrzucać uwagi pani Małgorzaty Lipskiej? Czy jego zdaniem kultura dobrze jest zarządzana w Oleśnicy i forum kultury istnieje? Takich pytań można stawiać panu Siedleckiemu jeszcze wiele. Szkoda, że ukrywając się pod pseudonimem "augustus" bardzo rozpisywał się o sprawach dotyczących Oleśnicy i jej mieszkańców. Teraz - milczy i zajmuje się tym, co dla niego jest bezpieczniejsze. O ironio, można posłużyć się jego zdaniem: "Jak dla mnie jest to zwyczajne odwracanie uwagi od spraw naprawdę dla nas i naszej przyszłości istotnych. "Jeszcze jedno pytanie: dlaczego pan Damian Siedlecki nie ma czasu na odpowiadanie na pytania, jakie otrzymuje na adres: d.siedlecki@um.olesnica.pl ?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • w czym problem? | 2017-01-09 13:14:55

  Dlaczego miałby odejść z RdO? To jest formacja zrzeszająca różne opcje polityczne, działające na rzecz Oleśnicy. Nie rozumiem.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2017-01-09 12:32:40

  No to czas przyjmowąc zakłady -kiedy Siedlecki odejdzie z RDO

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com