Tematy

Miasta

Serwisy

Sport i rekreacja

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Rowerami Sycowską Camino

01.09.2016

wyświetleń: 1301

Rowerami Sycowską Camino

Rowerami Sycowską Camino

Rowerami Sycowską Camino

fot. Tow. Św. Marka

Towarzystwo Świętego Marka wyznaczyło nową trasę Camino, organizując rajd rowerowy

 

Towarzystwo Świętego Marka zaproponowało wyznaczenie nowej trasy  "Sycowskiej Camino". "Bardzo wzmożony ostatnio ruch na odcinku Działosza - Szczodrów i brak chodników przy szosie stały się bodźcem do podjęcia przez TSM próby wyznaczenia nowego szlaku łączącego te dwie miejscowości. Nie jest on jeszcze oznakowany, ale dla sprawdzenia chcemy pokonać go po raz pierwszy rowerami w niedzielę 28 sierpnia" - podali organizatorzy tego przedsięwzięcia.

Rajd odbyła się w niedzielę 28 sierpnia od mszy św. na Świętym Marku, którą prowadził ks. Przemysław Kaczkowski, a podczas której modlono się w intencji Inki Danuty Siedzikówny i Zagończyka Feliksa Selmanowicza - żołnierzy antykomunistycznego podziemia po 1945r. , którzy właśnie w tym dniu żegnani byli przez wielotysięczny tłum w Gdańsku, uczestniczący w ich pogrzebie państwowym.
Po mszy św. w grupie dziewięciu pielgrzymów TŚM (wśród nich starosta Wojciech Kociński) wyruszyło rowerami, by sprawdzić nową trasą Camino. Zmiana jej przebiegu nastąpiła na odcinku Działosza - Szczodrów.

"Nowa trasa jest bezpieczna, przepiękna widokowo, ma wiele miejsc sprzyjających odpoczynkowi i nie jest trudna - podają organizatorzy. - Nadaje się zarówno do pielgrzymki pieszej, jak i rowerowej. Jest kilka miejsc bardziej piaszczystych, gdzie mniej wytrawni cykliści zapewne poprowadzą rower (niewiele), są też miejsca, które w czasie jesiennych słot mogą być bardziej podmokłe. Wszystko to jednak nie ujmuje uroku całej trasie.
Już w niedługim czasie będziemy ją oznakowywać, ale niecierpliwym udostępniamy mapki, którymi można się posłużyć do jej przebycia. Niewątpliwą zaletą trasy jest malowniczość, cisza, kontakt z naturą i zmieniająca się wraz z porami roku jej szata i kolorystyka. Buen camino!".


autor: kad , źródło: Tow. Św. Markapowrót ›

Zobacz także

Wyłowiono ryby giganty

Planowane pogłębienie zalewu w Stradomi wymusiło wcześniejsze osuszenie całego zbiornika..... ...

Pedałowanie mają we krwi

Od kilkulatków do 85 latka... W 13. rodzinnym rajdowym tourze wystartowało 360 osób...

ReklamaKomentarze (2)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com