toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

O miłości Winicjusza i Ligii

30.08.2016

wyświetleń: 603

Tę wzruszającą historię przypomnimy sobie podczas kolejnej edycji Narodowego Czytania.......

W trwającym obecnie Roku Henryka Sienkiewicza nie dziwi fakt, iż w głosowaniu na tegoroczną lekturę wygrało „Quo vadis” polskiego noblisty. Wzorem lat ubiegłych oleśnicka książnica zaprasza oleśniczan do udziału w tej ogólnokrajowej akcji. W sobotę, 3 września, od godz. 10 w gmachu Biblioteki przy ul. Reja 10 w sali konferencyjnej będzie można odczytać wybrany przez siebie fragment powieści.

Udział w Narodowym Czytaniu zapowiedzieli przedstawiciele władz miasta, oleśniccy nauczyciele, seniorzy i młodzież. Osoby chętne do czytania prosimy o zgłoszenie swojego udziału w tym wydarzeniu w Wypożyczalni dla dorosłych lub telefonicznie pod nr tel. 71 716 52 14. Czekamy również na tych, którzy będą chcieli posłuchać fragmentów dzieła noblisty. Wszyscy chętni otrzymają odbitkę okolicznościowej pieczęci nadesłanej z Kancelarii Prezydenta RP.

„To piękna książka o zwycięstwie prawdy i miłości. Historia wiary, która pozwala budować silne więzi kształtujące wspólnotę. „Quo vadis” stanowi opowieść o triumfie odwagi, o konsekwencji w działaniu, o solidarności w imię fundamentalnych idei. Dla nas, Polaków, mądre przesłanie powieści Henryka Sienkiewicza ma dodatkowy wymiar zwłaszcza dziś, w świetle 1050-lecia chrztu naszej Ojczyzny” – pisze Prezydent Andrzej Duda.

Narodowe Czytanie po raz kolejny odbędzie się pod honorowym patronatem pary prezydenckiej.

Na pytanie „Quo vadis, Domine?” („Dokąd zmierzasz, Panie?”) w sobotę odpowiedzmy: Do biblioteki!


autor: AZRpowrót ›

Zobacz także

Starsza pani młoda wciąż

Wiekiem jest starszą damą - ma 65 lat. Ale duchem jest wciąż młoda. Obejrzyj naszą fotorelację......

Sesja z książkami

Oleśniccy bibliotekarze w oryginalny sposób uczcili Światowy Dzień Książki i Praw Autorski...

ReklamaKomentarze (1)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com