Tematy

Miasta

Serwisy

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Jeżycjada w Oleśnicy

25.05.2016

wyświetleń: 1108

O rodzinie Borejków poczytamy Pod Pegazem. Czekają nas też dwa spotkania autorskie....

1 czerwca 4.Wydawnictwo Akapit – Press oraz Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zapraszają do ogólnopolskiego czytania kultowej "Jeżycjady"  Małgorzaty Musierowicz.

- Spotykamy się 1 czerwca w godzinach 11 - 13 w Bibliotece Pod Pegazem - mówi olesnicy24.com Beata Szukalska -Woźnicka. - Do wspólnego czytania wybranych, ulubionych fragmentów zapraszamy wszystkich: od najmłodszych czytelników po tych, którzy towarzyszą rodzinie Borejków już od 40 lat. Zapraszamy wiernych czytelników i zupełnie nowych odkrywców książek Małgorzaty Musierowicz - dodaje.

8 czerwca BiFK na godz. 18 zaprasza do sali konferencyjnej na Reja na spotkanie z Andrzejem Krakowskim. Pierwszy tom jego Pollywoodu pt. "Jak stworzyliśmy Hollywood" ukazał się we wrześniu zeszłego roku. Autor ze swadą opisał początki Hollywoodu - przypominając polskiemu czytelnikowi, że podwaliny pod "Fabrykę snów" układali również twórcy z naszych ziem. Bracia Warnerowie, Samuel Goldwyn, Al Jolson, Paul Muni, czy Pola Negri to tylko niektórzy bohaterowie pierwszego tomu.

I pierwszy tom jednak okazał się zbyt "ciasny" dla wszystkich. I tym razem nie tylko Hollywood. Bo tworzyliśmy i tworzymy wszędzie! Teraz kolej na m.in. Maxa Factora, który "umalował gwiazdy?, a pochodził z Łodzi, Gildę Gray rodem z Krakowa - gwiazdę na miarę Poli Negri, Salkę Viertel - scenarzystkę i przyjaciółkę Grety Garbo, Anne Held gwiazdę Broadwayu  z Warszawy, producenta Sam Spiegla.....i innych.

9 czerwca w ramach XIII edycji  Z książką na walizkach odbędzie się w bibliotece Pod Sowa na Reja spotkanie z Andrzejem Żakiem. Jest on autorem wielu spektakli teatralnych, książek dla dorosłych oraz książek dla dzieci i młodzieży, które ukazały się nakładem Akapit Press.

Wydana w zeszłym roku przygodowa powieść "Kapelusz kapitana Drake'a" to przygodowa opowieść, która cieszy się niezwykłą popularnością wśród czytelników w wieku 8-12 lat. Klimat wyprawy na pokładzie pirackiego statku porwie czytelników w świat prawdziwej przygody!

Oprawę graficzną książki przygotował jeden z najlepszych polskich ilustratorów, Bohdan Butenko, a powieść została doceniona przez Instytut Książki i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które przyznało dofinansowanie na jej wydanie i promocję.


autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Starsza pani młoda wciąż

Wiekiem jest starszą damą - ma 65 lat. Ale duchem jest wciąż młoda. Obejrzyj naszą fotorelację......

Sesja z książkami

Oleśniccy bibliotekarze w oryginalny sposób uczcili Światowy Dzień Książki i Praw Autorski...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com