Tematy

Miasta

Serwisy

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Dowody wdzięczności

20.12.2013

wyświetleń: 1082

– Postanowiłem odwdzięczyć się wielkim kompozytorom – wyjaśnił Jerzy Woldański ...

Swe wiersze – poświęcone mistrzom muzyki klasycznej i operowej – czytał wczoraj na Zamku Książęcym w Oleśnicy Jerzy Woldański. Każdy wiersz ma wymowny tytuł, który lapidarnie mówi o życiu i twórczości danego kompozytora. Na przykład: „Zrodzony rannym słonkiem” – o Moniuszce, „Życie w barwach motyla” – o Puccinim, „Grzech podarowany światu” – o Bizecie, „Ostatni śpiew łabędzi” – o Wagnerze, „Myśli ukryte w kwiatach” – o Chopinie.

– Piszę wiersze zawsze przy muzyce. Postanowiłem odwdzięczyć się wielkim kompozytorom. Napisać o tym, co wypływa z ich muzyki – wyjaśnił publiczności poeta. Jego recytacje były przeplatane występami gitarzystów, pianistów i akordeonistów – uczniów oleśnickiej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Jej nauczyciel Aleksander Zalewski znakomicie zagrał na trąbce Koncert Es-dur Haydna (cz. I).

Na ten wieczór poezji i muzyki przyszło 60 osób. Odbył się on w ramach cyklu koncertów „Łączy nas muzyka”. Ich organizatorem jest Starostwo Powiatowe. Jerzy Woldański mieszka w Oleśnicy. Wydał dwa tomiki wierszy: „Moja daleka podróż” (w 2004 r.) i „Andante o miłości” (w 2005 r.).


autor: (szach)powrót ›

Galeria zobacz całą galerię ›

Zobacz także

Romans i strzelanina

Weronika z Dobroszyc ma niespełna 30 lat, jest malarką i ma wielką potrzebę kochania   ...

Staraś już, lecz ciągle młoda

Rydzyki bardzo lubię pod każdą postacią. Lecz przy Tobie, Anno, one zwykłą nacią. Kim jest Anna? ...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com