amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Książki i wiersze w galerii

15.11.2015

wyświetleń: 1109

Książki i wiersze w galerii

fot. Krzysztof Dziedzic

Książki i wiersze w galerii

fot. Krzysztof Dziedzic

Książki i wiersze w galerii

fot. Krzysztof Dziedzic

Wernisaż wystawy książki artystycznej połączono z uhonorowaniem laureatów Poetyckiego Lombardu

Dziś w Bramie Wrocławskiej odbył się wernisaż wystawy książki artystycznej Radosława Nowakowskiego "Nieopisanie świata". Radosław Nowakowski to pisarz, muzyk, tłumacz, projektant, wydawca. Od końca lat siedemdziesiątych tworzy książki - obiekty. Sam je pisze, drukuje i oprawia. Wszystkie są w nakładach otwartych. Wszystkie (nie)opisują świat. Prezentował je na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, różnego rodzaju targach i festiwalach książki konwencjonalnej i niekonwencjonalnej na całym świecie. Jest także autorem opowieści hipertekstowych.

Około 20 osób uczestniczyło w otwarciu jego oleśnickiej wystawy. Wernisaż zamienił się w oprowadzanie autorskie po niezwykłej ekspozycji - czytelni.

Spotkanie z twórcą niepowtarzalnych książek było połączone z wręczeniem nagród i dyplomów laureatom IX Turnieju Jednego Wiersza "Poetycki Lombard", który organizują Konfarternia Kulturalna i Oleśnicka Biblioteka Publiczna. 

W kategorii ogólnej Nagrodę Główną przyznano Karolowi Mrozińskiemu z Warszawy za wiersz"Ścieżki von Karmana". Nagrodę wręczył mu Radosław Nowakowski.

W tej samej kategorii cztery wyróżnienia otrzymali: Miłosz Anabell z Warszawy (wiersz"Negocjacje"), Anna Piliszewska z Wieliczki ("Wibracje"), Marcin Podlaski z Rypina ("Niedziela"), Kacper Płusa z Łodzi ("Cały ten jazz").

Nagroda Główna w kategorii specjalnej przypadła Ewie Włodarskiej z Białegostoku za wiersz"Rzeźbienie z powietrza. Miedzianka – Kupferberg". Nagrodę wręczył prezes Konfraterni Kulturalnej Krzysztof Dziedzic. Wyróżnienia otrzymali Waldemar Konieczny z Poznania ("Na krajowej ósemce") i Bogumiła Jęcek z Łodzi ("Przegląd").

Zwycięzcy przeczytali swoje nagrodzone wiersze.

&feature=youtu.be

FOTORELACJA:

autor: kadpowrót ›

Galeria zobacz całą galerię ›

Zobacz także

Książka o niezapomnianym lekarzu [AKTUALIZACJA]

Jego serce zostało w Sycowie -  to tytuł książki o niezapomnianym Julianie Jakimowiczu ...

Sesja z książkami

Oleśniccy bibliotekarze w oryginalny sposób uczcili Światowy Dzień Książki i Praw Autorski...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com