amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

GM lada dzień? Czy jednak Volkswagen? [aktualizacj

09.12.2013

wyświetleń: 7944

Czy to General Motors wjedzie do Polski z informacją o nowej montowni. I czy do Oleśnicy?

Panorama Oleśnicka przed dwoma tygodniami ujawniła, że oleśnickim lotniskiem interesuje się inwestor ze Stanów Zjednoczonych, zainteresowanego gruntem po dawnym lotnisku. Za nią powtórzyły ją inne lokalne media.
W skład inwestycji, obejmującej teren 300 hektarów, miałyby wejść hale fabryczne i zabudowania - na powierzchni 80 hektarów. Szacunkowe zatrudnienie gigantycznego na nasze realia zakładu to 4.000 osób.
Żaden z samorządów nie zdradza, z jakiej branży jest ów inwestor, w sprawie którego powiat, miasto i gmina złożyły wspólną ofertę do Polskiej Agencji Inwestycji Zagranicznych.
Panorama dowiedziała się, że na liście rozważanej przez Amerykanów są trzy lokalizacje w Polsce. Jedna to Oleśnica, druga to Gliwice, trzecia to Środa Śląska, na granicy z gminą Miękinia. A to oznacza, że w grę wchodzi wyłącznie General Motors i jego konkretny model - chevrolet. Dlaczego właśnie on?  
Bowiem właśnie o możliwości produkcji nowych modeli chevroleta w Polsce słyszy się co najmniej od kilku miesięcy. Amerykanie chcą kupić działkę o powierzchni 300 hektarów i mieć w perspektywie możliwość  zakupu kolejnych.
Oleśnica rywalizuje o GM ze Środą Śląska. Działka w podwrocławskiej gminie jest położona w podstrefie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. A to oznacza spore ulgi podatkowe dla inwestora. Delegacja z firmy konsultingowej, pośredniczącej pomiędzy inwestorem a Polską,  już dwukrotnie gościła w podstrefie. Wcześniej na tym terenie, leżącym na granicy gmin Środa i Miękinia, inwestycję planował Peugot, ale się z niej wycofał.
Tak dużego terenu, jak w Środzie, Amerykanie nigdzie indziej Polsce nie znaleźli. Do czasu, kiedy do gry nie weszła Oleśnica. Jaką ma przewagę nad Środą? Lotnisko daje koncernowi nie tylko potrzebne 300 - 360 hektarów, ale i nieograniczone możliwości rozbudowy.
Poczas sobotniej konferencji prasowej o planach koncernu motoryzacyjnego mówił wicepremier Janusz Piechociński. Dopytywany o szczegóły, w tym m.in. nazwę inwestora, odpowiedział tylko: - Szykuje się hit. Nie ujawnił także dokładnej lokalizacji.  - Pół roku ciężko na to pracowaliśmy i widać bardzo wyraźnie, że po obu stronach mamy już za sobą wstępny flirt, a jesteśmy na etapie ufności, że skonsumujemy ten związek. Mówimy tutaj o budowie dużej fabryki nowych samochodów w obrębie polskiej motoryzacji - podkreślił wicepremier.
Wszystko potwierdza więc informacje Panoramy. W połowie grudnia jeden z wielkich koncernów światowych ma przedłożyć propozycję budowy w Polsce fabryki tzw. zielonych pól (czyli od podstaw), z dużą ilością nowo montowanych samochodów, z perspektywą wejścia na plac budowy w marcu.

We wtorek 10 grudnia w prasie ogólnopolskiej pojawiły się kolejne spekulacje. Obok GM pojawił się w nich Volkswagen, z możliwą lokalizacją we Wrześni, BMW, które ponoć szuka miejsca pod fabrykę małych samochodów, inwestorzy z Chin, Toyota, a także Tesla, której nowa generacja samochodów - tańsza od modelu S - ma być produkowana gdzieś w Europie Środkowej.


autor: Roman Rybakpowrót ›

Zobacz także

Volkswagen ominął lotnisko....

Wicepremier Piechociński przeciął spekulacje. Fabryka Volkswagena będzie. Ale w Poznaniu... ...

Lidl w minigalerii

Potwierdziły się wrześniowe informacje "Panoramy" o kolejnej minigalerii w Oleśnicy ......

ReklamaKomentarze (76)

 • Adam | 2015-07-09 15:10:42

  Niektóre wiadomości są starsze od Waszych najstarszych mieszkańców a Wy ciągla je macie w rubryce ,,zobacz także".Są one za przeproszeniem g...o warte a Wy ciągle je trzymacie na czołowym miejscu.To chyba świadczy o niemocy lub lenistwie Waszych błyskotliwych ,,dziennikarzy".

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Podatnicy c.d. | 2013-12-13 14:56:53

  Szanowny panie, (a niech panu będzie i Musielski), ze swojej strony jesteśmy niezwykle wzruszeni pańskimi wyrazami współczucia i troską o nasze zdrowie. Nie przejmuj się waść, aż tak nadto, o to, czego jednak od ciebie i innych STOWARZYSZONYCH advocatus diaboli nie oczekiwaliśmy i nie oczekujemy. Natomiast, mając na względzie samarytańską troskę o bliźniego, szczerze waści współczujemy wszelakich koneksji ze Stowarzyszonymi w Oleśnicy.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Jacek Musielski /Kalisz/. | 2013-12-13 13:51:01

  Przepraszam moich oleśnickich Przyjaciół, którzy ostrzegali mnie abym nie podejmował żadnej dyskusji na Waszych forach. Nie posłuchałem, sądząc iż to może ich przesadna ostrożność. Dzisiaj jestem winien im przyznać rację, iż z wieloma z Was, za wasze małostkowości, za brzydki i często nietaktowny, a nawet ordynarny styl wyrażania swoich opinii, nie ma najmniejszego sensu polemizować. Życzę jednak tym zachłystującym się nietaktem mieszkańcom oleśnickiej ziemi otrzeźwienia, a pozostałym skutecznego lekceważenia tego rodzaju wypowiedzi i wpisów. Do niezobaczenia i nieusłyszenia. Panu Antkowi, czy też ABS-owi im podobnym mogę jedynie współczuć. Dbajcie o siebie i swoje zdrowie.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Antek | 2013-12-13 13:09:00

  wyborcza, jasne, że tylko wyborcza. Kiedyś się Dziwisz zapytał Jana Pawła II, jak się czuje. JP II, spokojnie odpowiedział, że nie wie, bo jeszcze nie zdążył przeczytać ''wyborczej''.....

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • przynajmnie tu wygrajmy | 2013-12-13 12:56:30

  http://wyborcza.biz/biznes/1,100969,15128742,_Puls_Biznesu___Volkswagen_stawia_na_predkosc.html?biznes=wroclaw#BoxBizTxt

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Antek | 2013-12-13 10:52:00

  .....zluzujcie pały idą święta.... Jak widać po tym wpisie to wątpliwości nie ma żadnych, że stare ZOMO - wcy nadal w Oleśnicy aktywni!!!!! Tfu!!!!!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ^^ | 2013-12-13 10:43:27

  zluzujcie pały idą święta

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Antek | 2013-12-13 10:00:13

  Wielce szanowny b ''adwokacie'' Kierkicza, a weź go pod mankiet i walnij z nim lufę pod świąteczną rybkę. Na wszelki wypadek się jednak dobrze ubezpiecz, bo ten klient nawet starych kumpli gotów obrzygać takim jadem, przy którym pomyje to jak francuskie perfumy.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • b | 2013-12-13 09:44:32

  Antek w przeciwieństwie do was Pan Kierkicz nie wylewa na was pomyj. On was po prostu nazywa po imieniu! I słusznie.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Antek | 2013-12-13 02:03:24

  Aniu, niestety pominęłaś kilka ''drobnych'' szczegółów. Jeżeli twierdzisz, zresztą zgodnie z prawdą, że akurat ten artykuł jest o inwestorach, to po kiego Kierkicz również pod tym artykułem prowokuje szerokie jednak forum swoimi dawno wyświechtanymi frazesami? Poza tym nie utożsamiaj faktu polegającego na tym, że Kierkicz imiennie wylewa wiadra pomyj, na kogo tylko chce z naszym ewentualnym tchórzostwem, bo aż tak to się tego twojego protegowanego nie boimy. Jednym z odważniejszych był wicestarosta Pytel, który nie przebierając w słowach bardzo dosadnie wezwał i Kierkicza i SPLO do zaprzestania bezprawnego użytkowania lotniska i się pod tym wezwaniem nie tylko podpisał, czyli autoryzował swoją opinię, ale również zażądał kontroli stowarzyszonych samowolek na lotnisku. Jaki był tego skutek? Jak nie wiesz to sobie poczytaj stowarzyszone podjazdy na forum pod pana Pytla w związku z jego blogiem i artykułem. Po tej bardzo ''subtelnej'' lekturze na pewno bardzo szybko się również dowiesz, kto i na kogo wylewa pomyje. Na pewno jednak musimy poczekać, dlaczego się tak dzieje, bo do końca nie wiadomo, kto się z kim w Oleśnicy stowarzyszył. Dobranoc.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Ania | 2013-12-13 00:39:48

  Co wam tak solą w oku Pan Kierkicz? Przecież to artykuł o inwestorach a wy tu anonimowo pomyje wylewacie na człowieka? Macie gula? To powiedzcie człowiekowi w twarz tchórze!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Janina | 2013-12-12 23:15:43

  A może te auta będą irackie produkować nie z USA.Wyjawi się tajemnca

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Jacek ben Silberstein | 2013-12-12 22:55:33

  A może, któryś z przyjaciół lotniska chce założyć konsulat Iraku w Oleśnicy??? Oferty kierować....

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • winnetou | 2013-12-12 22:30:05

  Allah akbar! a może ktoś z przyjaciół chce attache w Iraku zostac ?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Janek | 2013-12-12 15:30:54

  Tak, pani Janino. Kontakty bilateralne z Irakiem zostały nawiązane, z tą jednak różnicą, że pierwsze skrzypce nadal gra SPLO, a zatem nie władze lokalne. Dalszy ciąg kontaktów bilateralnych ma być w najbliższą sobotę w tym samym lokalu, gdzie odbyło się poprzednie spotkanie z Irakijczykami. Lista gości przy stole, bilateralnym, przepraszam bilardowym, niestety już jest zamknięta.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Janina | 2013-12-12 15:21:48

  Czy ambasador Iraku nawiązał kontakty biletaralne z władzą oleśnicką?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Niestowarzyszeni | 2013-12-12 13:54:14

  Panie Musielski, ależ dziękujemy za ogromną troskę o stan moralny i psychiczny mieszkańców Oleśnicy. Natomiast, co ewentualności, że jesteśmy na tym forum skażeni syndromem Kierkicza, to po pierwsze, tak się zagalopowałeś w obronie ww, że sam jemu przypiąłeś właściwą konotację z owego syndromu wynikającą. Po drugie, pomijasz fakt, że i na tym forum i w Oleśnicy zrobiliśmy bardzo dużo, żeby syndrom Kierkicza wyautować raz na zawsze w sprawach lotniska i innych nonszalancji ww. Warto było, bo zrobiliśmy to skutecznie i ex ppłk LWP nie będzie nam dalej ''rewitalizował'' lotniska. A propos, czy masz pan może już odpowiednią posadę dla Kierkicza w Kaliszu, bo w Oleśnicy pański koleś raczej nie ma już w czym mieszać.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Jacek Musielski /Kalisz/. | 2013-12-12 13:14:56

  Żal mi Was wyjątkowo skażeni syndromem Pana Zdzisława. Przecież to jest nie do zniesienia, gdy ten człowiek śni Wam się po nocach. Nawet niechcący możecie, bez świadomości i włsnej woli skończyć w Tworkach. Proszę Was, dbajcie o siebie, bo być może "Podatnicy" będą mieli problem nie tylko z sobą (prawda Panie Prezesie ?). PS. O Kalisz bądźcie spokojni, u nas tak złośliwych i cynicznych forumowiczów nie ma. Nasza społeczność nie generuje takich frustratów. A z "nicków" w Kaliszu znany jest jedynie Nick Nolte.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Moderator | 2013-12-12 09:59:03

  Wujek dobra rada = kierkicz. Idź ''wujku'' pod wigwamy na lotniskowy park wodny, a stamtąd na pewno zabiorą ciebie do [fragment wpisu usunięty z powodu naruszenia regulaminu].

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Wujek dobra rada | 2013-12-12 08:51:47

  ABS jesteś zwykłym prostakiem, który potrafi tylko obrażać. Idź chłopie do psychiatry, bo masz poważny problem. Może to kompleksy, a miże choroba psychiczna...

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • WiP | 2013-12-11 23:42:21

  Dziekuje wszystkim za db słowo. Wiem ze nie płk dlatego napisałem ppłk . A ze tytułuje go? no taki grzeczny jestem :-)Trzymam kciuki za GM VW czy cokolwiek by to było, byle u nas . A nuz sie uda. Choc i lotniska mi szkoda bo to sie moglo udac , a o przyczynach klapy juz pisałem .

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • analiza z blogu znawcy motoryzacji http://automoti | 2013-12-11 23:37:38

  Mimo to uważam jednak, że owym motoryzacyjnym inwestorem w Środzie Śląskiej może być koncern General Motors, jednak pod pewnymi warunkami. A mianowicie kluczowym słowem w tej całej układance mogłaby być marka Chevrolet. Kojarzona głównie z rynkiem amerykańskim, gdzie GM sprzedaje masywne ciężarówki w dużym krzyżem na masce. Co najlepsze to fakt, że sporo modeli Chevroleta produkowanych jest w Korei Południowej, gdzie jakoś marka Chevrolet mocno przegrywa z czołowymi koreańskim markami KIA oraz Hyundai. Z tego właśnie powodu lwia część produkcji Chevroleta w Korei wysyłana jest na eksport. Warto tu jednak dodać, że 1/5 światowej produkcji koncernu General Motors ulokowana jest właśnie w Korei. Od roku 2002 Korea stała się dla GM jednym z głównych hubów, po przejęciu upadającego Deawoo. Jednak w ostatniej dekadzie Korea przestała być już tanią siłą roboczą. Koszty pracy wzrosły, sprawiając że obecnie stawki godzinowe jak i koszt na samochód są porównywalne z tymi w Niemczech czy Australii. Dodatkowo dla Koreańczyków marka Chevrolet jest marką obcą, co skutkuje tym, że 80% produkcji wysyłana jest na eksport. Patrząc w przyszłość raczej nie ma co podejrzewać, że trendy w Korei się odwrócą i sytuacja ekonomiczna cofnie się do tej z początku wieku. Dodatkowo nie bez znaczenia jest fakt stale rosnącej popularności marki Chevrolet na starym kontynencie. W Anglii Chevrolet mocno reklamuje się w obszarze związanym z futbolem, co jest znakomitym polem na zdobycie nowych klientów. Naturalne jest więc ulokowanie produkcji Chevroleta w Europie. GM robi w tym celu już konkretne kroki – np.: decyzja ulokowaniu produkcji Opla Mokka w Zaragozie (dotychczas model produkowany w Korei) oraz plany ulokowania produkcji modeli Cruze drugiej generacji. GM ma jednak pewien zgryz z Oplem, który w dalszym ciągu nie przynosi zysków, idealne byłoby więc wybudowanie niezależnej fabryki Chevroleta w Europie, wykorzystanie mocy przerobowych zakładu silnikowego w Tychach oraz wykorzystanie obecnej bazy dostawców w Europie środkowo-wschodniej. Nie bez znaczenia byłoby również idealne ulokowanie nowej fabryki w stosunkowo bliskiej odległości od gliwickiej fabryki, mogącej zapewnić wsparcie techniczne oraz dodatkowa bliskość centrum technicznego w niemieckim Ruesselsheim. Kto naprawdę zainteresowany jest działką w Środzie Śląskiej tego na tą chwilę nie wiadomo, jednak myślę że ta decyzja mocno wstrząsnęłaby polską motoryzacją i mogłaby być dobrym bodźcem dla dostawców motoryzacyjnych do ulokowania swoich fabryk w Polsce.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ABS | 2013-12-11 23:27:54

  Szanowny WiP - ie, w zupełności zgadzamy się z tym, co napisałeś, ale na litość boską, przestańcie wreszcie na tym forum ''pułkownikować'', osobie wiadomego nazwiska. Po pierwsze, ponieważ wiadoma osoba była podpułkownikiem LWP i od dawna jest poza wojskiem. Po drugie, ponieważ: niesamowita bezczelność, butność, nonszalancja, tendencje do ciągłych improwizacji lotniskowych, aspiracje sięgające powyżej stanowisk oficerów, generałów i ministrów odpowiedzialnych OBECNIE za sprawy wojska, lotnisk i innej infrastruktury państwowej oraz totalne lekceważenie roli wojewody, starosty, burmistrza i wójta ws naszego lotniska - miały i nadal mają źródło w PRL - owskim ''pułkownikowstwie'' owej osoby. Nadal są w sieci dostępne ‘’szczególne’’ popisy ‘’pułkownikowskiej’’ nonszalancji, kiedy wiadoma osoba po wygaśnięciu umowy SPLO ze starostwem, za wszelką cenę chciała pokazać Staroście, co potrafi i zaczęła zapraszać na lotnisko: TVP, prezesa AP Skalika, a w ostatnim akordzie nawet ambasadora Iraku – nie mając już nie tylko prawa decydowania o lotnisku, ale nawet prawa wstępu na teren lotniska. Na szczęście, wiadoma osoba nie ma już dzisiaj takiej władzy, jak kiedyś jego koledzy z LWP i nie musimy się obawiać, że nas ów ''pułkownik'' wskaże, jako elementy niepewne i jutro będziemy internowani, albo powołani na ''ćwiczenia wojskowe''. Niestety, u nas w Oleśnicy doszło do tego, że znalazła się grupa osób, która w nieznanym nadal interesie i zamiarze względem naszego lotniska, ale za to w stylu, o jakim kiedyś mówił słynny Ponimirski owego ''pułkownika'' zaczęła wynosić na piedestał lotniskowy, a wielu innych zaczęło im wtórować, zwracając się do wiadomej osoby w mediach , w starostwie i innych urzędach i instytucjach ‘’panie pułkowniku’’ , wynosząc owego coraz wyżej, aż wreszcie spadł z hukiem z proponowanego nam ‘’lotniskowca’’. Niech nas, zatem wiadoma osoba nie zaprasza teraz ‘’łaskawie’’ do ‘’publicznej dyskusji’’, ponieważ już wiemy, że lotniska, jako lotniska stricte cywilnego w Oleśnicy nie będzie. Zresztą, kto chce, oczywiście niech idzie na spotkania z owym ‘’pułkownikiem’’, to będzie miał niepowtarzalną okazję, żeby się poczuć, jak rekrut podczas unitarki w Ludowym Wojsku, podobno wówczas polskim.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2013-12-11 23:27:03

  niestety ale szala przechyla sie na VW i Wrzesnie. Wielka szkoda

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • von de dr Cytata | 2013-12-11 21:40:18

  Zdaniem Reutersa, decyzja o zakładzie w Polsce nie jest jeszcze podjęta, a sama sprawa uchodzi za poufną. "Puls Biznesu" zwraca uwagę, że już wiosną koncern szukał miejsca pod nową fabrykę. Wybierał wtedy pomiędzy Polską a Turcją. Do wytypowania, że to właśnie Volkswagen ma wkrótce zbudować fabrykę w naszym kraju, dziennikarze gazety posłużyli się selekcją negatywną. Mówiono o światowej marce, nie może to być więc firma z Chin czy Indii, która nie jest w Europie rozpoznawalna. Z kolei Fiat ma fabrykę w Tychach. Także z niej może korzystać Ford, więc raczej nie będzie budował własnej. Z kolei Chevrolet poinformował niedawno, że wkrótce zakończy sprzedaż tej marki w Europie. Wojciech Drzewiecki z Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego twierdzi też, że nie chodzi raczej o firmę z Japonii, bo w Europie nie ma dobrej koniunktury. Zdaniem eksperta, nie może też chodzić o General Motors, bo koncern ma zakład w Gliwicach, którego nie wykorzystuje w pełni. W nowej polskiej fabryce Volkswagena miałyby być produkowane samochody dostawcze Crafter. Według Reutersa, ostateczna decyzja o budowie nowego polskiego zakładu nie została jeszcze podjęta, ale wszystkie znaki na to wskazują. Sprawa jest poufna.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • BRAWO! | 2013-12-11 20:40:53

  WiP - brawo za ocenę rzeczywistości!. Ale to i tak nie dotrze do tego pana.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • obserwator | 2013-12-11 20:39:31

  Temu panu (płk.) już dziękujemy.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • w kapeluszu panama | 2013-12-11 20:25:24

  trafna analiza . Plany na lotnisko to ja tez moge miec fantastyczne. I czuc sie jego włascicielem. I nalepke sobie na auto doczepic o porcie lotniczym. I nawet TSA zaprosic bo to niedrogi dzisiaj zespoł. Tyle że kasy na budowę portu lotniczego nie mam . To tak samo jak Splo. :-)

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • WiP | 2013-12-11 20:15:47

  winni wszyscy - Starostwo politycy prezesi radni Panorama nawet ten portal..... szkoda że pan ppłk nie widzi winy swojej i swoich przyjaciół ; wszytsko zapwoaidłąo sie super do momentu jak przyajcile nie poczuli się jak własciciele a w dodatku nie dopadła ich mania science fiction której apogeum było ": ambasadorowanie ". A może by tak sie we własne piersi uderzyc zamiast w cudze ? Za lotniskiem na starcie byli politycy starostwo radni Panorama a jakos z czasem wszyscy serce do tego stracili NAwet starosta. Nie wie pan czasem dlaczego panie pułkowniku ?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • von de dr Cytata | 2013-12-11 16:58:31

  10.12. Warszawa (PAP) - Jeszcze w grudniu "gracz z pierwszej półki światowego przemysłu motoryzacyjnego" ma złożyć deklarację w sprawie zbudowania w Polsce nowej fabryki - poinformował wicepremier Janusz Piechociński. Ostatnie rozmowy wskazują, iż lokalizacja w Polsce jest przesądzona - dodał. "Jesteśmy przed ostateczną decyzją ze strony inwestora, ale wydaje się, że ostatnie rozmowy w zeszłym tygodniu potwierdziły, że inwestor już rozstrzygnął, iż będzie to inwestycja w Polsce" - powiedział we wtorek dziennikarzom Piechociński. Zastrzegł, że nie może podać żadnych szczegółów co do inwestora i lokalizacji.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Podatnicy - wieloosobowi | 2013-12-11 14:30:03

  psychiatra - doprawdy??? Jak chcesz dbać o Oleśnicę, to na pewno nie dopuścimy, żeby się to działo na stowarzyszonych warunkach i kosztem Podatników. Niezwykle ''serdecznie'' dziękujemy za kolejny post, oczywiście w przekonaniu, że w psychiatryku masz dla siebie dożywotnio zaklepane miejsce.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • psychiatra | 2013-12-11 14:19:51

  Słuchajcie jednoosobowi podatnicy z wielokrotnym rozszczepieniem jaźni. Miejsce w psychiatryku już mam i leczę takich jak ty/wy Napoleonie. Czekam i masz umnie miejsce poza kolejnością jako przypadek niecierpiący zwłoki. Trzeba zadbać o Oleśnicę, bo czytając wpisy na forum, mam wrażenie, że to jest jakaś groźna epidemia.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Podatnicy c.d. | 2013-12-11 14:11:50

  psychiatra, nie macaj w ciemno, a z braku argumentów nie podjeżdżaj pod nas Podatników w starym, wypróbowanym PRL - owskim stylu, doszukując się po naszej stronie ''braku elementarnych zasad wychowania'', bo Polwychem w standardzie LWP od ciebie zajeżdża. Tylko patrzeć, jak napiszesz, że Podatnicy to: elementy chuligańskie, szumowiny i niebieskie ptaki, ale to my, Podatnicy zapłaciliśmy za stowarzyszone eksperymenty lotniskowe. Poza tym, jak się podpisujesz psychiatra, to zamiast na tym forum, poszukaj dla siebie bardziej odpowiedniego miejsca. Najlepiej w psychiatryku, bo tam chyba będą w stanie wyleczyć ciebie z używania wyświechtanego PRL - owskiego slangu.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • psychiatra | 2013-12-11 12:48:37

  Podatnicy, to najprawdopodobniej ostatni prezes spółki lotnisko. A jeśli nawet nie, to jest osobą pozbawioną elementarnych zasad wychowania. Potrafi szargać nazwisko uczciwego człowieka, ale sam się nie ujawni. Żal mi Pana, Panie podatnicy z wielokrotną jaźnią.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Podatnicy c.d. | 2013-12-11 12:29:32

  Panie Musielski, nie wnikamy, z jakich powodów jesteś pan stowarzyszonym koalicjantem Kierkicza, tym razem z Kalisza. Nie pozwalaj pan sobie jednak na wtręty, że Podatnicy w Oleśnicy podszywają się pod jakiś nick, wymyślony ad hoc, że są tchórzami, etc. etc., ponieważ płacąc podatki naliczane od lotniska wielokrotnie prowadziliśmy na wielu forach zdecydowaną i ostrą polemikę, (tak z panem Kierkiczem, jak i z SPLO), a w szczególności w aspekcie samowoli budowlanych i prób BEZPRAWNEGO usankcjonowania dwuwładzy na byłym lotnisku wojskowym w Oleśnicy. Nie wnikamy, na ile te opinie zostały uwzględnione, ale szczęście, zarząd powiatu kilka tygodni temu podjął uchwałę, która zakończyła stowarzyszone zabawy w lotnisko, kosztem Podatników, bo tak stowarzyszonej hucpy, którą planowano w Oleśnicy jeszcze nie było i nie ma na żadnym i przy jakimkolwiek lotnisku w Polsce. Oczywiście, ubolewamy nad tym, że Oleśnica nie będzie miała lotniska lokalnego, ale starostwo wreszcie powiedziało BASTA, bo nie mogło dopuścić do tego, że w końcowym efekcie w Oleśnicy będą dwa lotniska. Jedno, zgodne z aktem przekazania nieruchomości powojskowej na cel publiczny, a równolegle będzie funkcjonować drugie, stowarzyszone lotnisko, zarządzane prawem kaduka przez Kierkicza z SPLO, wspólnie lub oddzielnie. Nie widzimy żadnych przeszkód, żebyś pan wziął stowarzyszonego ze sobą Kierkicza do Kalisza w celu zaproponowania tamtejszym władzom samorządowym, analogicznego eksperymentu lotniskowego, jaki miał być realizowany w Oleśnicy. Kierkicza możesz pan zabrać do Kalisza od zaraz, razem z tymi jego kontaktami irackimi i ze sprzętem ‘’lotniskowym’’ ze Świdwina. Dopóki w Kaliszu nie założycie lotniska, Kierkicz będzie wam tym sprzętem odśnieżał drogi, jak to zresztą proponował starostwu, podając to info do publicznej wiadomości w licznych mediach. Oczekujemy, że jakiś czas, także w przypadku niepowodzenia eksperymentu ‘’lotnisko’’ w Kaliszu, wg wizji i misji stowarzyszonego Kierkicza, również pan podciągniesz podatników kaliskich pod określenia: indywiduum, tchórze i co tam jeszcze pan w kwestii epitetów wymyślisz.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ABS | 2013-12-11 11:14:27

  Niezwykle ''serdecznie'' dziękuję ''zwykłemu, normalnemu człowiekowi'' za pozdrowienia. Oczywiście, nie wnikam, czy waść masz stosowne zaświadczenia lekarskie, które potwierdzałyby twoją normalność, bądź człowieczeństwo.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Jacek Musielski /Kalisz/. | 2013-12-11 11:12:05

  Tchórzowi podszywającemu się pod nick "Podatnicy", nie warto Panie Zdzisławie nawet wybrzydzać i odpowiadać. Pewnie jego zasługi i podatki są tak istotne, że nie pozwalają temu wyjątkowemu indywiduum podpisać się swoim nazwiskiem.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • zwykły, normalny człowiek. | 2013-12-11 11:05:33

  Widać że poziom Pana "ABS" nie pozwala na używanie określenia "pan", co u normalnych ludzi jest określeniem naturalnym. Ale tego rodzaju walory osobowe jak takt i grzeczność wynosi się z domu. Pozdrawiam Pana ABS-a.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Podatnicy | 2013-12-11 11:04:59

  Panie Kierkicz, faktycznie masz człowieku dylematy, problemy, niedosyty i tzw. gorzkie żale. Czas jest na to bardzo odpowiedni, żebyś się pan zaczął wreszcie bić we własne piersi zwłaszcza, że jest Adwent. Zdumiewające, że teraz, apelujesz pan do etyki, etyków jak już wszystkich, włącznie ze starostą obrzygałeś biorąc przez kilka lat od starostwa kasę za ''doradztwo lotniskowe''. Próżno zatem szukać większej, jak pańska bezczelności, jeżeli taki człowiek śmie kogokolwiek jeszcze zapraszać do publicznych ''dyskusji''. Sam ze sobą pan sobie podyskutuj, najlepiej patrząc w lustro, aż się na drobne kawałki rozpadnie. Życzymy wesołych świąt pod wigwamami na bezumownie zajętym lotnisku w zamian za nasze podatki.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Zdzisław Kierkicz. | 2013-12-11 02:00:54

  Mam dla niektórych forumowiczów propozycję jawnej dyskusji merytorycznej, a dla nie uznających zasad grzeczności i taktu zaproszenie na drogę z powództwa cywilnego. Jeżeli moderator strony nie potrafi odróżnić chamstwa i naruszania dóbr osobistych od jawności wypowiedzi, to życzę Panu kiedyś podobnych odczuć. „Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego”. Tylko komu to potrzebne, Panowie Etycy ? Przecież to tylko Wy wiecie najlepiej co znaczą te określenia, to Wy jesteście wyrocznią która decyduje komu i jak w sposób wulgarny można na waszych forach naubliżać, pomówić, et cetera. To Wy określacie w Oleśnicy zasady współżycia społecznego. Skoro jesteście tacy nieomylni, to może jednak rozliczycie bardzo rzetelnie wydane pieniążki przez Waszych hołubionych Prezesów spółki Lotnisko Oleśnica, których tak ochoczo do dzisiaj jeszcze bronicie przed tym nielubiącym leniwych i hochsztaplerów Stowarzyszeniem, które przypomnę powstało w kwietniu 2011 roku i nie miało nic wspólnego z pierwotnym autorstwem wniosku Powiatu o lotnisko. To zresztą naszym wspólnym ze Starostą i Parlamentarzystami sukcesem było rok temu pozyskanie do tej pory nielubianego przez władze miasta lotniska, którym tak ochoczo zajął się teraz przed wyborami Pan Burmistrz i Jego Drużyna. Mimo wszystko, życzę im powodzenia, choć rygory zawarte w ustawie i rozporządzeniu RM w państwie prawnym, będą musiały zostać zdecydowanie przepiłowane . Panom z Panoramy mogę jedynie podziękować za wyjątkowe szastanie jadem pod moim adresem. Tym z Państwa, którzy nie potraficie być taktowni i swoje chamstwo ukrywacie pod różnymi inicjałami, życzę przy okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku tylko zdrowia. Szkoda, że dopiero po fakcie utraty wielkiej szansy na wielowydziałowy Lotniskowy Ośrodek Badawczo-Naukowy Politechniki Wrocławskiej, którego wielkim propagatorem był sam Rektor, przyjdzie oleśnickie opamiętanie. Ale być może rozwinie się nasze miasteczko szkołami zawodowymi dla partnerów zza wielkiej wody, którzy jak wszędzie, po okresie ulg i wyprowadzenia zysków, zwiną biznes i przeniosą się na nowe Ukrainę i Kaukaz. Politechnika bardzo liczyła na lotniskowa lokalizację z najbardziej atrakcyjnymi kierunkami, których rozwój jest uzależniony od tzw. testów "poligonowych". Media oleśnickie na czele z Panoramą i jej „biednym powiatowym portalem” mają swój szczególny udział na tzw. froncie walki z nieposłusznym Stowarzyszeniem. Naszym władzom samorządowym życzę powodzenia, gdyż utrata pobudzonych nadziei może być mało przyjemna. Nam napewno szkoda straconych Mistrzostw Świata i całego poprzedzającego cyklu zawodów samolotowych i szybowcowych na poziomie Mistrzostw Polski i dwutygodniowego treningu ponad 20-tu ekip z całego świata. Szkoda nam spadochronowych zawodów, które planowały swoje imprezy od maja do 17 sierpnia, gdy na lotnisku planowaliśmy bicie spadochronowych rekordów. Szkoda wielkiego projektu odrzutowego samolotu rodzinnego, turystycznego i biznesowego budowanego przy zastosowaniu najnowszych w świecie technologii i materiałów, samolotu który tak jak na salonie Paryskim, mógł być hitem tego lotniska. Zastanawiam się, co stało się z mieszkańcami tego kiedyś tak bardzo lotniczego miasta. Czy naprawdę tych kilku złośliwców zazdrosnych o sukces, a zarazem leniwych i nic ze swojej strony nie potrafiących ludziom zaoferować , sądzę iż nawet nie rozumiejących używanych złośliwie określeń, tak jak słynny i już znany "kolo", lub inteligent od "trepuf", który kiedyś musiał być największą ofermą w służbie lub takim, co to Tatuś wybronił od służby. Szkoda na pewno zaangażowania takich ludzi jak Państwo Dłubakowie i wielu ich i naszych mam nadzieję Przyjaciół, którzy nigdy nie odmawiali sobie i nam pomocy. To wspaniali ludzie, którzy nawet jak Pan Tomek Walczak, nie obrażali się na głupotę Prezesa aresztującego walec równający porośnięte kępami pasy gruntowe, lub Prezesa łapiącego spacerujące Panie z wózkami po drodze dojazdowej, zamiast wykonywać konieczne opracowania lotniskowe (ale na tym trzeba by się faktycznie znać), które miały tak bardzo przyspieszyć procedury certyfikacyjne. Ciekawi nas protokół rozliczenia spółki przez Radę Nadzorczą i Zarząd Powiatu, oraz etatowego audytora. Wszystkim zaangażowanym w ratowanie infrastruktury lotniska i pomoc sprzętową, oraz członkom stowarzyszenia wędkarskiego za uratowanie stawu, młodzieży która tak ochoczo włączała się w pomoc organizacyjną serdeczne dzięki. Szkoda, że nie będziemy mogli na lotnisku zorganizować w czerwcu wspaniale zapowiadających się koncertów z najwyższej półki światowej. Ze względów handlowych nie mogę teraz zdradzić nazwisk lub nazw grup muzycznych. PS. Zastanawiam się jak trzeba być cynicznym i krótkowzrocznym, aby specjalnie i złośliwie zniszczyć tak atrakcyjne swoimi możliwościami lotnisko, które miało, a może jeszcze kiedyś będzie miało szansę zaistnienia jako miejsce nauki, pracy i uprawiania atrakcyjnych sportów i pasji. Zawsze trzeba wierzyć w ludzka mądrość i opamiętanie. Panoramie życzę sukcesów i powrotu do wartości z sukcesami, prezentowanych przez Seniora założyciela. Nie będę złośliwy i nie wspomnę wywodu słynnego Marszałka wobec parlamentarzystów. Pozdrawiam, a uważających się za urażonych przeze mnie w jakiś sposób niegrzeczny, przepraszam. Lotnisko jest miejscem szczególnym, gdzie nie ma miejsca na samowolę i brak odpowiedzialności. Przez swoje długie lata spędzone nie tylko na lotniskach wojskowych, widziałem tragedie i płacz nie tylko ofiar, ale też sprawców, wcześniej nie reagujących na zwracane im uwagi. Widziałem też wiele młodych osób i dzieci pytających, dlaczego to nas trafiło? Tego widoku i tych pytań nie życzę nawet tym mało sympatycznym moim portalowym „fanom”. Zastanawiam się czym teraz będzie żyła Panorama i opłacany??? portal powiatowy.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ABS | 2013-12-10 18:01:07

  ann, spoko, kierkicz będzie szkolił irakijczyków na dziedzińcu starostwa. Wkrótce, (lada dzień) zostanie przetransportowany do starostwa Su - 22 ze Świdwina. Przypomnij sobie, że kierkicz już o tym wspominał w wielu poprzednich wywiadach. Oczywiście za transport samolotu płaci starostwo, bo tak miał kierkicz już dawno poustalane. Szkolenie irakijczyków to dochodowy biznes. Skorzystają na tym nasze hotele, knajpy, puby, puffhausy, a kierkicz zostanie generałem.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ann | 2013-12-10 16:12:19

  A gdzie kierkicz będzie szkolił irakijczyków? To nie do pomyślenia!!!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • obserwer | 2013-12-10 15:13:27

  Te lotniskowe bajki od samego początku budziły uzasadnione wątpliwości wielu trzeźwo myślących Oleśniczan. Arogancja , pewność siebie i sobiepaństwo kilku osób spowodowały , że jest jak jest.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Oleśnicka | 2013-12-10 14:23:35

  Mam przy garach jeszcze kilka wolnych miejsc. Niestety, byle kogo nie przyjmuję, a zwłaszcza bajkopisarzy z tego forum.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2013-12-10 13:55:34

  "Oleśnicka" wracaj do garów !!!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Oleśnicka | 2013-12-10 13:44:34

  dedal, gdybyś był mądry, jak DEDAL to zamiast zadawać naiwne pytania poczekałbyś, aż się sprawa GM do końca wyjaśni.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • dedal | 2013-12-10 13:37:39

  Oleśnicka, to o co Ci chodzi ? Lotnisko - źle, GM - źle...

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Oleśnicka - realistka | 2013-12-10 13:26:03

  dedal, póki, co to ta inwestycja w Oleśnicy na miliard EUR jest w chmurze informacyjnej. Mnie tam ciebie nie żal, że po tym haśle od razu się wziąłeś za bujanie w obłokach. Ciekawe, czy nadal będziesz tam bujał, jeżeli wyjdzie z tych zapowiedzi duże g.... Ach, przepraszam, gdyby jednak wyszło owo g..., będziesz mógł sobie jeszcze do woli pobajdurzyć o stowarzyszonych kontaktach, niedawno nawiązanych z Irakiem.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • dedal | 2013-12-10 11:46:28

  Widzę, że forumowiczów bardziej interesuje dokopanie Panu pułkownikowi, niż inwestycja na miliard EUR. Żal mi was...

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ikar | 2013-12-10 11:39:28

  Wielu chciało latać, szczególnie do kasy po profity....

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Oleśnicka | 2013-12-10 11:11:48

  Oleśnicki, wsadź sobie swoje uwagi w buty, ponieważ w tym przypadku, kropka po ppłk kończy zdanie. Z twoją ortografią wydaje się, że w głowie ...coś tam masz, ale będzie znacznie lepiej, jak sobie w rufie poprawisz!!! A przede wszystkim trzymaj się FAKTÓW ws licencji, tego, który ma je ''prawie'' na wszystko, co lata. Za chwilę zacznie latać w przestworzach również mój pies z rodowodem i ważnym świadectwem szczepienia.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Wikipedia | 2013-12-10 10:48:06

  Pilot myśliwski - czyli taki co pilotuje polowania.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • TVN Turbo | 2013-12-10 10:45:57

  Ten czarny Camaro to pod Chemarem często stoi. To o tego inwestora chodzi?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Oleśnicki | 2013-12-10 10:36:52

  To, że nie lata mądralo, nie oznacza, że nie jest pilotem licencjonowanym. Poza tym proponuję wziąć do ręki słownik ortograficzny i sprawdzić, że w skrótach, w których ostatnia litera skrótu jest ostanią literą skracanego słowa, nie stawia się kropki. Verstehen ?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Oleśnicka | 2013-12-10 10:27:14

  Oleśnicki, - nie pieprz wierszy, pisząc: ....ma licencje cywilne prawie na wszystko, co lata....., ponieważ z tego, co wiem, to facet od dawna nie lata, a zatem jego licencje są mniej warte od papieru, na którym zostały kiedyś, kiedyś wydrukowane / wypisane. To ty, Oleśnicki jesteś żałosny, jak medialne ściemy lotniskowe tego twojego kolesia, czyli stowarzyszonego ppłka. Fersztejen???

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Oleśnicki | 2013-12-10 10:03:00

  Pominęłaś gumowy młotek, którym powinnaś się stuknąć w łeb. Masz prawo nie lubić Pana pułkownika, ale przynajmniej nie kłam, że nigdy nie latał. Był pilotem myśliwskim i ma licencje cywilne prawie na wszystko, co lata. Jesteś żałosna.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Oleśnicka | 2013-12-10 09:51:12

  Jaki pułkownik. Ludzie piszcie zgodnie z faktami, ponieważ tak przez media hołubiony pułkownik, to zaledwie ppłk rezerwy LWP, a poza tym NIELOT, bo pilotem nigdy nie był. Z tego też względu, to ten NIELOT nie poszedł na jakiś drugi krąg, bo co najwyżej mógł teraz ze wstydu usiąść w latrynie. Na bank jednak siedzi ww na drągu latryny przysługującym jego ''randze'', zarówno w LWP, jak i w SPLO. Tfu..., pełnonocnik nam się trafił ds: ''rewitalizacji'' lotniska, wprowadzania Politechniki, kierowania lotami, pikników, wigwamów, mistrzostw świata, kontaktów z Irakiem i udzielania w mediach wywiadów - ściem lotniskowych......., pewnie coś jeszcze pominęłam.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Papa smerf | 2013-12-10 08:07:57

  Pułkownik dawno odleciał na drugi krąg...!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • w kapeluszu panama | 2013-12-10 08:07:11

  Beda robic na wschód - Chevrolet nie zamierza wycofywać się z jednak rynków wschodnich: Rosji i Ukrainy.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • p | 2013-12-09 22:27:53

  zwlaszcza ze GM do 2015 wycofuje chevroleta z europy i koncentruje sie na oplu i vauxhallu

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Indiana Jones | 2013-12-09 21:20:56

  Cicho, sza, bo na coś jednak zanosi. Wczoraj ''pułkownik'' ściągał z pawlacza stare dresy wz. LWP. Podobno dresy, owszem jeszcze w stanie zdatnym do użytku. Na pewno się przydadzą, jak się teraz ''pułkownik'' załapie na stanowisko młodszego czyścibuta u starszego pana maystra w General Motors.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • zebe | 2013-12-09 20:37:14

  ale sukces bedzie dyskontowany przez pana wójta i plebana... no ale tez i trudno bedzie im się dziwic bo przy wszystkich minusach ( tania polska siła robocza, montowanie obcej marki zamiast rozwoju polskiej motoryzacji , pewnie zwolnienia podatkowe na czym starci gmina )to jednak byłoby kilka tysiecy miejsc pracy i perspektywy rozwoju. Byłby GKN GM stawalibysmy sie malym motocentrum . Jednym słowem Brons Kasina Potyrała mieliby kolejna kadencje pewna, choc Brons i Kasina mają ja i bez chevroleta cha cha

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • kolo | 2013-12-09 20:29:49

  Lotnisko - największa porażka skrzydlatego trepa. Zobaczymy GM jak świnia niebo. Chyba, że ktoś za doradzanie dostanie szewroleta i po pasie podriftuje.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • augustus | 2013-12-09 20:29:18

  @zebe: no tak też mi się wydaje.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • zebe | 2013-12-09 20:16:43

  do augustusa ---moim zdaniem nie są stroną najprawdopodobniej u nas pojawiła sie tylko agencja konsultingowa która obejrzała teren; negocjacje prowadzi Piechociński

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2013-12-09 19:45:36

  czy augustus nauczy się kiedyś poprawnie pisać po polsku, może nauczy się tego od pana Siedleckiego?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Bruner | 2013-12-09 19:30:59

  BYŁ PUŁKOWNIK A TERAZ BĘDZIE GENERAL...

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • zebe | 2013-12-09 18:59:00

  chodziło mi o VW

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • xxx | 2013-12-09 18:44:39

  jedyne rozsądne wyjście, lotnisko jest nikomu do niczego nie potrzebne, przy takiej bliskości wrocławskiego, nawet jak się nie uda z General Motors to w świat pójdzie informacja, że potencjalnie można w Oleśnicy zainwestować, tylko gmina musi zainwestować troszkę w infrastrukturę. Szkoda , ze tak późno, Oława ma to już od dekady.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • zebe | 2013-12-09 18:43:38

  Nie chodzi o GÓRNY Śląsk. Strzały sa dwa: albo Gm w Olensicy/Środzie albo VV we Wrzesni

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • bezrobotny | 2013-12-09 17:47:55

  A wałbrzyska strefa ekonomiczna w Sycowie jak leżała ugorem tak leży. Ktoś coś z nią zrobi?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Arnold Boczek | 2013-12-09 17:42:37

  To już wiem po co te wigwamy... Amerykanie jak widać lubią swój folklor i G.D. to przewidział. Ma nosa chop!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • nick | 2013-12-09 17:34:40

  a mnie się zdaje, że redaktor PO się myli. GM ogłosił, że CHevrolet wychodzi z Europy, a premier Piechociński wyraźnie zaznaczył, że nie chodzi o Śląsk.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • augustus | 2013-12-09 17:22:00

  No ciekawe. O inwestycji TEJ SKALI marzyłyby setki samorządów w Polsce. Trzymam kciuki, bo to rzeczywiście szansa dla całego powiatu, a nawet dla ludzi z powiatów sąsiednich. Natomiast chciałbym zauważyć, że nawet nie jest pewnym, zczy oleśniccy samorządowcy są stroną w tych negocjacjach: teren JUŻ do gminy nie należy,duże zaangażowanie ministra i kierownictw różnych SSE. Samorządy są raczej dostarczycielami potencjalnych pracowników.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2013-12-09 15:22:45

  trzymam kciuki!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • w kapeluszu panama | 2013-12-09 15:20:29

  nie do końca w to wierzyłem ale faktycznie od soboty od kiedy Piechociński to powiedział sprawa jest jasna. To General Motors. OBY TO BYŁA OLEŚNICA!!!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com