toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Żywa Biblioteka w Oleśnicy

13.11.2015

wyświetleń: 733

Idea Żywej Biblioteki powstała 15 lat temu w Danii dzięki inicjatywie organizacji Stop Przemocy
 
Oleśnicka Biblioteka Publiczna, Oleśnicki Dom Spotkań z Historią i I Liceum Ogólnokształcące zapraszają do wzięcia udziału w „Żywej Bibliotece w Oleśnicy”. Idea Żywej Biblioteki powstała 15 lat temu w Danii dzięki inicjatywie organizacji „Stop Przemocy”. Obecnie projekt jest realizowany w ponad 70 krajach na świecie. 
Czym jest „Żywa Biblioteka”? To projekt umożliwiający „wypożyczenie Żywej Książki”. Jego ideą jest edukowanie o prawach człowieka oraz przeciwdziałanie wykluczeniu i dyskryminacji. Kim jest „Żywa Książka”? To osoba reprezentująca grupę, która często bywa postrzegana stereotypowo. Przyjdź i dowiedz się, co myśli „obcokrajowiec” mieszkający w Polsce, jak radzą sobie „matki dzieci niepełnosprawnych”, jak świat postrzega „muzułmanka-Tatarka”, osoba „niewidząca”, co uzdrowiło „byłą anorektyczkę”, dlaczego warto być „aktywnym seniorem” po osiemdziesiątce i dużo dużo więcej.
Jak „wypożyczyć” taką „Książkę”? To proste: 20 listopada między 12 a 18 przyjdź do Oleśnickiej Biblioteki Publicznej. Będziesz miał szansę porozmawiać z dowolnie wybraną „Książką” przez 30 minut. O jej życiu, problemach, ale także na każdy dowolny temat... Pamiętaj jednak o jednym... „Żywa Książka” musi wrócić na „półkę” w tym samym stanie, w jakim ją „wypożyczyłeś”. Oznacza to, że musisz traktować ją z szacunkiem i nie wolno stosować przemocy fizycznej i psychicznej!
Przyjdź i nie oceniaj książki po okładce!
Szczegóły projektu na stronie:
Więcej o idei „Żywej Biblioteki”: http://zywabibliotekapolska.pl/
Patronat medialny nad projektem sprawują olesnica24.com i "Panorama Oleśnicka".

autor: kadpowrót ›

Zobacz także

Starsza pani młoda wciąż

Wiekiem jest starszą damą - ma 65 lat. Ale duchem jest wciąż młoda. Obejrzyj naszą fotorelację......

Sesja z książkami

Oleśniccy bibliotekarze w oryginalny sposób uczcili Światowy Dzień Książki i Praw Autorski...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com