Tematy

Miasta

Serwisy

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Spotkanie z Edwardem Niczyporem i jego fotografią

10.09.2015

wyświetleń: 1031

Spotkanie z Edwardem Niczyporem i jego fotografią

fot. Krzysztof Dziedzic

Spotkanie z Edwardem Niczyporem i jego fotografią

fot. Krzysztof Dziedzic

Spotkanie z Edwardem Niczyporem i jego fotografią

fot. Krzysztof Dziedzic

W kinokawiarni Spirala otwarto wystawę "Piękne czterdziestoletnie" Edwarda Niczypora
 
Oleśnicki Dom spotkań z Historią był organizatorem dzisiejszego spotkania z fotografem Edwardem Niczyporem, podczas którego obejrzeć można było niewielką wystawę jego zdjęć wiszących na ścianach, uczestniczyć w uruchomieniu cyfrowej wystawy jego fotograficznego archiwum, ale przede wszystkim wysłuchać jego opowieści o pasji fotografowania, dokumentowaniu Oleśnicy i prowadzeniu pracowni fotograficznej w Młodzieżowym Domu Kultury.
 
„Piękne czterdziestoletnie. Oleśnickie zabytki na zdjęciach Edwarda Niczypora z 1976 roku" to projekt realizowany przez Oleśnicki Dom Spotkań z Historią w ramach programu Wizja Lokalna.
Jak wyjaśniają autorzy tej inicjatywy, pomysł zrodził się z chęci uhonorowania wyjątkowego człowieka, oleśnickiego fotografa Edwarda Niczypora oraz podzielenia się jego zdjęciami oraz zapisaną w nich historią z możliwie szeroką grupą odbiorców. Edward Niczypor od 1956 roku przez 33 lata pracował w Młodzieżowym Domu Kultury jako instruktor fotografii. Od lat siedemdziesiątych XX wieku współpracował z Działem Dokumentacji Życia Społecznego. W tym czasie wykonał ponad 3 tysiące zdjęć zarchiwizowanych w Oleśnickiej Bibliotece Publicznej. Niewielka część fotografii została właśnie zdigitalizowana i przygotowana do udostępnienia w Oleśnickiej Bibliotece Cyfrowej..
 
Szerzej - w Panoramie Oleśnickiej.
 
FOTORELACJA:

autor: kadpowrót ›

Galeria zobacz całą galerię ›

Zobacz także

Starsza pani młoda wciąż

Wiekiem jest starszą damą - ma 65 lat. Ale duchem jest wciąż młoda. Obejrzyj naszą fotorelację......

Sesja z książkami

Oleśniccy bibliotekarze w oryginalny sposób uczcili Światowy Dzień Książki i Praw Autorski...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com