toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Galeria na pierwszy dzień wiosny

03.12.2013

wyświetleń: 12037

Ujawniamy kolejne firmy, które w Pogodnym Centrum otworzą swoje sklepy. Już za 4 miesiące

- Budowa galerii poprzedzona była żmudną analizą rynku. Nasze przewidywania pokrywają się niemal w całości z szacunkami prowadzonymi niezależnie od nas przez konkretnych, potencjalnych najemców. Rynek, podzielony na trzy bliższe i dalsze okręgi, oceniamy na 150 tysięcy potencjalnych klientów - powiedział Daniel Szymczukiewicz, kierownik projektu z legnickiej spółki Rank Progress S.A., właściciela budowanej na Spalicach galerii handlowej Pogodne Centrum.   

Budują za 15 milionów

Był on gościem na sesji Rady Gminy Oleśnica - to na terenie gminy powstaje galeria. Jest jest jedną z kilku budowanych obecnie przez legnickiego inwestora. Gotowe galerie Rank Progresu zobaczyć można m.in. w Legnicy, Świdnicy, Kłodzku, Zamościu, Kaliszu, Pile. Powstała w 1997 roku spółka jest w 100 procentach oparta o rodzimy kapitał, a jej akcje notowane są na giełdzie.
Oleśnicką galerię, której koszt budowy opiewa na kwotę 15 milionów złotych, Daniel Szymczukiewicz zaliczył do średnich. Obiekt ma powierzchnię zabudowy wynoszącą 8.700 mkw., a część handlowa to 7.800 mkw. Ta ostatnia będzie podzielona na wewnętrzną i tzw. zewnętrzną, z niezależnymi oddzielnymi wejściami od strony parkingu na 250 aut. Pojawi się też nowa zatoczka autobusowa.
Stopień zaawansowania prac budowlanych Szymczukiewicz określa na 65 procent. Zakończono roboty związane z wykonywaniem obudowy i poszycia dachu, zamontowane zostały fasady wejściowe i wykonano stolarkę zewnętrzną. Dobiegły końca również prace instalacyjne na zewnątrz obiektu. Obecnie trwa układanie nawierzchni parkingu. We wnętrzu obiektu rozpoczęto prace wykończeniowe oraz montaż instalacji wewnętrznych.
Sołtys Przemysław Mamrot pytał na sesji, czy rozważano - w celu lepszej komunikacji galerii z miastem - utwardzenie gruntowego fragmentu ulicy Oliwkowej od Kopernika. Okazało się, że nie było tego w planie.
Już pod koniec listopada do swoich lokali wejdą pierwsi najemcy w celu indywidualnej aranżacji wnętrz. Otwarcie obiektu  przewidziane jest na pierwszy dzień wiosny - 21 marca 2014. Przedstawiciel inwestora chwalił oleśnickich podwykonawców, wśród których wymienił Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe, Biobud i Instalatorstwo Bronisława Sidora. A to nie jedyne oleśnickie akcenty na budowie, bowiem jej kierownikiem ze strony  głównego wykonawcy (wrocławskiego ER-budu) jest Michał Ciałkowski z Oleśnicy. - Tempo robót jest dobre i zgodne z harmonogramem. Już dziś zapraszam na uroczystą inaugurację wiosną - zwracał się do gminnych samorządowców Daniel Szymczukiewicz.
W sklepie zatrudnienie znajdzie około 80 osób, w tym kilkanaście jako obsługa obiektu.

Jadą Chińczycy, jadą Duńczycy

Przedstawiciel inwestora mówi, że w momencie rozpoczęcia budowy w czerwcu tego roku sprzedanych już było 50 procent powierzchni, a obecnie 90 proc. Pogodnego Centrum jest już wynajęta. Kilka dni temu Rank Progress podał, że galeria jest już w 100 proc. skomercjalizowane.
Znajdzie się tam kilkanaście sklepów różnej branży. Szymczukiewicz, zasłaniając się tajemnicą handlową i trwającymi negocjacjami, wymienił tylko enigmatycznie „duży sklep znanej sieci branży AGD i RTV, wyposażenia mieszkań, dom i ogród, kilka znanych marek z konfekcją”.
Panorama wie więcej. Już informowaliśmy, że będzie tu sklep Media Expert. Jako pierwsi dotarliśmy też do informacji, że do galerii wejdą sieci obuwnicza - CCC i odzieżowa - LPP. Dzisiaj możemy już podać oficjalnie, że tę ostatnią grupę będą reprezentowały trzy marki: Reserved, Cropp i Sinsay. Dwie pierwsze są doskonale znane. Ta trzecia to najmłodsze dziecko polskiego potentata. To nowa propozycja dla modnych nastolatek „lubiących zaskakiwać i szukających nietuzinkowych projektów” (tak reklamuje ją właściciel). Kolekcja Sinsay jest skierowana do dziewcząt w wieku 15 - 24 lat.
Panorama dowiedziała się też oficjalnie, że w Pogodnym Centrum będą Jysk, Centrum Chińskie i Pepco. Szerzej o tych sieciach - w ramkach.  
W galerii będzie także punkt gastronomiczny z pieczonym drobiem oraz swojskimi wędlinami. - Obecnie możemy potwierdzić, że taki punkt gastronomiczny pojawi się w centrum, jednak w tej chwili nie możemy jeszcze zdradzić, kto będzie jego operatorem - mówi Panoramie Łukasz Gruszczyński, dyrektor marketingu Rank Progress. A pytany, czy obok tego punktu będzie też klasyczna restauracja (bistro? fast food?), odpowiada: „Możemy jedynie potwierdzić, że tego rodzaju lokal gastronomiczny pojawi się w Pogodnym Centrum, jednak w tej chwili nie możemy jeszcze zdradzić, kto będzie jego operatorem”. Z informacji Panoramy wynika, w galerii pojawi się Broaster Chicken. To amerykańska sieć działająca od 1954 roku, która w USA i na całym świecie ma ponad 10.000 lokali. Pierwszy w Polsce otwarto w Galerii Tęcza w Kaliszu, później w galeriach w Zamościu, Świdnicy i Kłodzku. Wszystkie budował Rank Progress.
Broaster Chicken to młodszy brat KFC. Jego specjalnością są „chrupiące polędwiczki, pikantne skrzydełka i soczyste kawałki kurczaka”. Sieć oferuje specjalne zestawy dla dzieci, sałatki, amerykańskie kanapki, frytki i desery, wśród których królują ulubione za oceanem shake i lody.
- A o kolejnych markach, które będą obecne w Pogodnym Centrum, poinformujemy wkrótce, po uzgodnieniu z naszymi partnerami – najemcami - mówi na koniec naszej rozmowy Ł. Gruszczyński. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że dojdzie do tego jeszcze punkt ze sprzedażą prasy, książek i płyt, punkt usługowy (np. fryzjer), operator telefonii komórkowej, sklep z biżuterią (może Apart), sklep kosmetyczny (np. Ziaja) i sklep sportowo-turystyczny.
Czy galeria znajdzie klientów? Na sesji Rady Gminy radnego Tadeusza Kunaja interesowało, na jakiej podstawie inwestor określił dobrą tzw. chłonność lokalnego rynku? - Porównując rynek dolnośląski,  stymulowany przez aglomerację wrocławską, możemy stwierdzić, że jest tu spory potencjał. Znacznie większy jak chociażby na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, czy Podlasiu, choć i tam budujemy galerie - konkluduje Daniel Szymczukiewicz.

JYSK
Międzynarodowa sieć handlowa, która sprzedaje „wszystko dla domu”. Jest własnością założyciela, Larsa Larsena, który jest znany w Danii jako najlepszy sprzedawca z „wyjątkową ofertą”. W 1979 roku otworzył swój pierwszy sklep w drugim co do wielkości mieście w Danii - Arhus, w którym sklep nadal istnieje. Larsen z powodzeniem otworzył kilka sklepów Jysk Sengetojslager (oryginalna nazwa sklepu do 2001 roku) w całej Danii, a w 1984 roku otworzył pierwszy sklep zagranicą, w sąsiednich Niemczech. Obecnie grupa Jysk obejmuje 2.050 sklepów w 35 krajach na całym świecie, m.in. w Norwegii, Czechach, Holandii, Niemczech, Kanadzie, Grenlandii, na Wyspach Owczych, w Estonii, Kosowie, Francji, Wielkiej Brytanii, Chinach. Roczny obrót grupy wynosi około 2,6 miliardów euro. Zatrudnionych jest około 17.500 pracowników. Słowo „jysk” w języku duńskim oznacza wiarygodność i solidność.


CHIŃSKIE CENTRUM
Chińskie Centrum Handlowe to wspólny projekt realizowany przez chińskich i polskich inwestorów. Główne centrum znajduje się w Wólce Kosowskiej około 25 km od Warszawy, osobne stoiska znajdują się również na terenie kilku galerii. Centrum działa od 1994 roku, inwestycja kosztowała ponad 50 mln dolarów. Sprzedaje: zegarki i sprzęt zegarmistrzowski, AGD, sprzęt gospodarstwa domowego, art. wędkarskie, galanterię skórzaną, wyposażenie wnętrz i sklepów, zabawki, sztuczne kwiaty, artykuły RTV, artykuły szkolne, artykuły chemiczne, odzież damską, męską i dziecięcą. „Chińskie Centrum Handlowe nie przypomina sklepu z Dalekiego Wschodu. To nowoczesny dyskont, oferujący duży wybór odzieży, toreb, obuwia, pościeli, koców, ręczników, bielizny, kosmetyków, zabawek i tysiąca użytecznych drobiazgów. Wszystko w wyjątkowych cenach” - tak reklamują swoją ofertę w galeriach.

PEPCO
Firma Pepco Poland Sp. z o.o. została założona w Polsce pod koniec 1999 roku - jako oddział brytyjskiej firmy Brown&Jackson LTD. Na początku 2000 roku firma rozpoczęła działalność w Polsce, otwierając pierwszy market odzieżowo-przemysłowy. W wyniku zmian kapitałowych w ramach holdingu, w 2004 roku firma została przejęta przez firmę Pepkor z siedzibą w RPA. Po dokonaniu przejęcia rozpoczęto inwestycje związane z rozwojem sieci dyskontowych. Firma ma w Polsce sieć 420 obiektów. Docelowo planuje otworzyć 600 sklepów na terenie Polski. Jej marki to Best&Less, Ackermans, Pep i John Craig. Oferuje odziez i bileiznę damską, męską i dziecięcą, produkty dla domu (m.in. poduszki, zasłonki, noże i talerze), produkty dla dzieci na licencjach najpopularniejszych bajek, zabawki, gry, a także szeroką gamę produktów sezonowych. Pepco ma sklep w Sycowie.


autor: Grzegorz Huk, (ror)powrót ›

Zobacz także

GM lada dzień? Czy jednak Volkswagen? [aktualizacj

Czy to General Motors wjedzie do Polski z informacją o nowej montowni. I czy do Oleśnicy? Pan...

Jakie sklepy w nowej galerii?

Jak podała Panorama Oleśnicka, znany jest termin otwarcia Lidla i znajdującej się obok galerii......

ReklamaKomentarze (17)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com