Tematy

Miasta

Serwisy

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Przyjdźcie z „Lalkami”!

31.08.2015

wyświetleń: 793

Oleśnicka Biblioteka Publiczna, tak w latach ubiegłych, zaprasza do udziału w Narodowym Czytaniu – akcji propagującej czytelnictwo największych dzieł literatury polskiej, odbywajacej się pod patronatem Kancelarii Prezydenta RP.

W tym roku czytamy „Lalkę” Bolesława Prusa. OBP, wspólnie z I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego, partnerem wydarzenia, zaprasza oleśniczan na spotkanie z tą powieścią już w najbliższą sobotę, w godzinach 11-13. Zachęcamy do zabrania ze sobą własnego egzemplarza „Lalki”, a dla tych, którzy przyjdą bez książki, na pewno nie zabraknie tekstów ze zbiorów OBP.  
Pamiętnik starego subiekta, pojedynek Wokulskiego z Krzeszowskim, paryskie poszukiwania metalu lżejszego od powietrza, sądowe zeznania studentów - na pewno każdy ma swój ulubiony fragment powieści, którym chciałby się podzielić z innymi. Wspólnie z uczniami, studentami, przedstawicielami OUTW oraz władzami samorządowymi czytaliśmy już „Trylogię” Henryka Sienkiewicza. Liczymy, że kolejny wybitny polski pisarz znajdzie uznanie w oczach oleśniczan i razem przypomnimy sobie licealną lekturę.
Książki otwieramy o godzinie 11 w sali konferencyjnej na parterze OBP. Bliższe informacje w Bibliotece dla Dorosłych lub pod numerem telefonu 716-52-14.

 


autor: OBPpowrót ›

Zobacz także

Romans i strzelanina

Weronika z Dobroszyc ma niespełna 30 lat, jest malarką i ma wielką potrzebę kochania   ...

Staraś już, lecz ciągle młoda

Rydzyki bardzo lubię pod każdą postacią. Lecz przy Tobie, Anno, one zwykłą nacią. Kim jest Anna? ...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com