amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Równi, wolni, odważni

20.08.2015

wyświetleń: 5076

Równi, wolni, odważni

fot. Krzysztof Dziedzic

Równi, wolni, odważni

fot. Krzysztof Dziedzic

Równi, wolni, odważni

fot. Krzysztof Dziedzic

W Oleśnicy odbyło się spotkanie członków i sympatyków stowarzyszenia Nowoczesna

W czwartkowy wieczór w sali audiowizualnej Oleśnickiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie zorganizowane przez pełnomocnika powiatowego stowarzyszenia Nowoczesna Roberta Górazdę. Poświęcone było głównie ogólnokrajowemu referendum.

"Tak, nie, tak" - to rekomendacja Nowoczesnej dla Polaków, którzy pójdą wyrazić swoje zdanie w 3 kwestiach przedłożonych do rozstrzygnięcia w referendum przez byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Przypomnijmy, pierwsze pytanie dotyczy jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW), drugie - finansowania partii z budżetu państwa, trzecie - rozstrzygania wątpliwości w przypadku interpretacji przepisów na korzyść podatnika.

W spotkaniu uczestniczył koordynator dolnośląski Nowoczesnej Waldemar Orlik. Poszczególne zagadnienia prezentowali także Michał Górski i Norbert Łukasik.

Nie obyło się bez pytań o program ugrupowania, które za chwilę - jak poinformowano - zacznie być partią polityczną. Choć zastrzegano, że ordynacja wyborcza zabrania prowadzenia kampanii wyborczej w tym czasie, dyskusja o aktualnych problemach Polaków była gorąca.

"Jesteśmy ugrupowaniem ludzi równych, wolnych, odważnych i uczciwych" - zadeklarował Waldemar Orlik

Robert Górazda poinformował, że w drugiej połowie września do Oleśnicy przyjedzie lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

Szerzej - w Panoramie Oleśnickiej.

 

FOTORELACJA:

http://olesnica24.com/Galeria,index,989,Nowoczesna-w-Olesnicy

 
powrót ›

Galeria zobacz całą galerię ›

Zobacz także

Kołaciński burmistrzem Oleśnicy

Zapraszamy na wyborczy wieczór z naszym portalem. Wyniki? Za chwileczkę, już za momencik.....

Opozycja wygrała wybory w Oleśnicy

Oleśnica, Bierutów, Dobroszyce i Syców - II tura. Potyrała rozgromił Dżugaja. Fryt ...

ReklamaKomentarze (9)

 • fredka | 2015-08-22 22:24:44

  Krzysiu, jak to Krzysiu!! Nie zauważył, że narobił w teczkę sisiu!!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • edka | 2015-08-22 22:21:23

  Fakty są takie, że te niebieskie sandałki w żaden sposób nie pasują do tej sukienki!!!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof Kowalski | 2015-08-21 22:17:41

  Dodam fakty: dolnośląski oddział .Nowoczesna ma swoje forum dyskusyjne - http://www.nowoczesnapl-wroclaw.org/forums/ - trudno tam doszukać się wpisów pana Górazdy, wielokrotnie pytałem tego pana o podanie konkretów z jego działań w powiecie oleśnickim: na żadne nie odpowiedział, a pytałem o jego działania informacyjne w powiecie, o ilość uczestników w spotkaniach, które on dwukrotnie organizował. Zawzięcie milczał. Dopiero po miesiącu założył profil na facebooku, który praktycznie jest martwy. Jego udział w dyskusjach na profilach .Nowoczesna sprowadza się wyłącznie do cytowania innych - sam od siebie nic nie wnosi. Stąd wniosek, iż nie ma przedmiotowej wiedzy. Co potwierdził pisząc "samemu pozostając biernym w realnym działaniu.", bo pan Górazda nie ma kompletnego pojęcia. Doceniam racjonalizm pana Ryszarda Petru i żal mi, iż jego pozytywne dążenia rozbiją osoby pokroju pana Górazdy.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Edmund Kaleciński | 2015-08-21 16:53:04

  Trudno mi sobie wyobrazić demagogię wyposażoną w racjonalizm, jak zestawia te pojęcia internauta poniżej. To oksymoron. Jednakże z tego co czytam, widzę, że nie było wśród obecnych adwersarzy wobec wygłoszonych poglądów. Przynajmniej autor albo autorka (nikt się pod tym artykułem nie podpisał) nic na ten temat nie pisze. Dlatego jak sądzę mogło się odbywać takie kuglarstwo polityczne...

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof Kowalski | 2015-08-21 11:54:12

  O charakterze pana Górazdy świadczy poniższy wpis (https://www.facebook.com/groups/NowoczesnaPL/permalink/730474247082058/?comment_id=732372803558869&offset=0&total_comments=6¬if_t=group_comment_mention): "Robert Górazda Krzysztof Kowalski miał Pan okazję być wczoraj na spotkaniu organizowanym przez Nowoczesna Powiat Oleśnicki i zabrać głos oraz wysłuchać zarówno mojego wystąpienia jak i innych zaproszonych gości. Ale jak to Pan tylko potrafi komentować działania innych samemu pozostając biernym w realnym działaniu. To jak dalece Pana sposób myślenia nie jest akceptowany przez innych pokazują wpisy mieszkańców pod Pana artykułami na wielu forach zarówno na mojaolesnica.pl jak i olesnica24.com ." By pisać "miał okazję" trzeba mieć pełną wiedzę o życiu drugiego człowieka. Na szczęście takiej pan Górazda nie ma, a do tego uzurpuje sobie prawo. Nie ma ten pan najmniejszego pojęcia co robiłem, gdzie byłem, gdy pan Górazda spotkał się z garstką mieszkańców Oleśnicy. [fragment wpisu usunięty z powodu naruszenia regulaminu] By pisać ogólniki trzeba mieć albo mało wiedzy, albo być bardzo złośliwym. Apeluję: jeżeli Pan odwołuje się do jakiś artykułów, to należy je wskazać, podać przykłady. Ot, przykład demagogi pozbawionej racjonalności.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof Kowalski | 2015-08-21 00:25:42

  Czy należy cieszyć się z pojawienia zalążków ugrupowania, które w naszym powiecie reprezentuje pan Robert Górazda, będący w zdecydowanej opozycji wobec oleśnickiego burmistrza? Z jego wpisów na facebooku wyraźnie wynika, iż zdecydowanie różni się w poglądach z panem Kołacińskim. Przykład: Robert Górazda (17 sierpnia o 09:35, https://www.facebook.com/groups/NowoczesnaPL/?fref=ts): - Z przerażeniem stwierdzam, że w okresie kampanii wyborczej w wielu miejscach, szczególnie na Podkarpaciu, księża mówili z ambon na kogo głosować - powiedział w "Ławie polityków" Ryszard Petru z .Nowoczesnej." W innym miejscu (https://www.facebook.com/PetruRyszard?fref=ts) Ryszard Petru napisał:"Szkoda, że Prezydent Duda nie zapytał o inną ważną inicjatywę: Inicjatywa obywatelska zmierzająca do przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego w sprawie nadania Panu Jezusowi przez Sejm RP tytułu Jezus Król Polski oraz w sprawie zmiany godła państwowego w zakresie: Orzeł Biały z koroną zamkniętą ośmioma pałąkami i zwieńczoną krzyżem, bez gwiazdek na ramionach jego skrzydeł." No, zobaczymy, cóż zdziała dla Oleśnicy i całego powiatu. Czy tyle, co do tej pory?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • doctor | 2015-08-20 22:47:38

  Tylko te koślawe nogi!!!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • alfa-omega | 2015-08-20 22:42:48

  Petru stchórzył??? To zutas kłamany!!!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ja | 2015-08-20 22:42:28

  Co to za Pani w pierwszym rzędzie? Fajna :)

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com