toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Sport i rekreacja

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Magda w brązie

22.06.2015

wyświetleń: 877

Udane podsumowanie dnia - brązowy medal w konkurencji kata wywalczyła zawodniczka Hikari.....

XV Ogólnopolski Puchar Dzieci przeszedł do historii. W sobotę 20 czerwca  hala Podpromie w Rzeszowie zgromadziła blisko 1000 zawodników z 70 klubów z całej Polski. Jest to największa i najważniejsza impreza karate w Polsce.

Drużyna oleśnickiego klubu Hikari liczyła w tym roku 16 osób: Karol Okoń, Magda Porębska, Ola Piasecka, Hubert Pietrzak- Rogala, Maja Kołodyńska, Kasia Krzepina, Ola Skorna, Janek Sobkowiak, Kuba Karczmarzyk, Mikołaj Adamski, Emilka Kochańska, Kornelia Liwak, Kornelia Jelonek, Dominik Olszczyński, Adam Tomaszewski, Piotrek Bilski.

- I tutaj jest już nasz pierwszy mały sukces, gdyż z roku na rok powoli zwiększa się liczba dzieci, które swoimi umiejętnościami i charakterem są gotowe do podjęcia rywalizacji na najwyższym poziomie - mówi Anna Koper, trenerka klubu. - Startowaliśmy w konkurencji kata indywidualne, drużynowe oraz w konkurencji enbu dziewczynka/chłopiec.

- Po zawodach można z pełną satysfakcją powiedzieć, że były to nasze najlepsze starty do tej pory, pod każdym względem zarówno technicznym jak i psychicznym. Zwłaszcza ten ostatni element odegrał tu bardzo ważną rolę, gdyż pomimo ogromnych emocji, stresu i znużenia związanego z długim wyczekiwaniem na start, można potwierdzić, że każdy z naszych karateków zostawił serce na macie, a oglądanie ich występów  to wielka przyjemność zarówno dla instruktora jak i rodziców - dodaje.

Na podsumowanie dnia brązowy medal w konkurencji kata indywidualne wywalczyła Magdalena Porębska. Na sukces ciężko zapracowała.  

Warto również wspomnieć, że czterokrotne zabrakło jednej wygranej walki, aby zdobyć kolejne medale. Na miejscach IV - VIII uplasował się Hubert Pietrzak-Rogala, w konkurencji liczącej 101 zawodników.

W podobnej sytuacji znalazły się obie drużyny enbu Hikari: Emilka z Mikołajem oraz Hubert z Mają, którzy rywalizowali w grupie liczącej blisko 40 par. Na tym samym poziomie walkę zakończyła rywalizację również drużyna dziewcząt w kata drużynowym.

- Jestem niezmiernie dumna z moich zawodników i cieszę się, że nasza wspólna praca przynosi widoczne efekty - mówi zadowolona trenerka.

- Pokazaliśmy, że mamy charakter i klasę, że potrafimy się maksymalnie skoncentrować w najbardziej stresujących momentach. Cieszę, że moi zawodnicy potrafią okazać szacunek dla przeciwnika, pokorę podczas zawodów, ale i wolę walki, że stanowią zgrany zespół, który może na siebie liczyć - podsumowuje.


autor: (is)powrót ›

Zobacz także

Wiosenne karate [aktualizujemy]

Karate, czyli "bez broni", stylów ma 100. W tym tradycyjnym walczono dzisiaj... ...

Egzamin karateków

Młodzi adepci wschodniej sztuki walki zdawali swój pierwszy egzamin pod okiem mistrza ...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com