Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Druga liga jest Oleśnicy!

26.04.2015

wyświetleń: 1333

Po zaciętym i dramatycznym meczu, zakończonym happy endem, koszykarze z Oleśnicy są w II lidze!

Na 9 sekund przed ostatnim gwizdkiem ręka nie zadrżała liderowi oleśniczan. Tomasz Stępień przy stanie 63:63 wykorzystał bezbłędnie dwa rzuty wolne i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Wcześniej do remisu dwoma celnymi wolnymi doprowadził Dominik Martyniak. A potem była jeszcze przerwa na żądanie, akcja otmuchowian, strata piłki przez Łakisa, przechwyt Jakuba Blaszczyka i rozległ się w miejskiej hali sportowej gwizdek kończący mecz!

W ten oto sposób po niezwykle wyrównanym, zaciętym pojedynku Klub Koszykówki Oleśnica wygrał i zakończył finały bez porażki, zapewniając sobie awans do II ligi. Spotkanie rozpoczęło się od wysokiego prowadzenia miejscowych, którzy I kwartę wygrali 16:7. W II goście zaczęli gonić podopiecznych trenera Gliniaka i wygrali ją 19:16. Do przerwy było 32:26. III kwarta to nadal przewaga zdeterminowanych otmuchowian, którzy wygrali ją 23:16 i wyszli na jednopunktowe prowadzenie. Emocjonująca IV kwarta, wygrana ostatecznie 17:14 przez KKO, dała gospodarzom zwycięstwo i awans.

Dla KKO punktowali: Stępień - 21, Błaszczyk - 17, Martyniak - 7, Głuchowicz - 6, Kuta - 4, Malakhau i Urbańczyk - po 3, Stach i Kilian - po 2. Grali również: Zakrzewski, Czornij, Zuber.

W pierwszym meczu niedzieli 71:67 UKS Jedynka Pelplin pokonał TKM Wlocławek. I to goście z Pomorza wywalczyli, obok KK awans do II ligi - z drugiego miejsca.

FOTORELACJA

A relacja z soboty i fotorelacja z piątku i soboty są tutaj:

autor: (ws)

powrót ›

Wygrali i awansowali do Finału Strefy Wrocławskiej Gimnazjady Młodzieży w Koszykówce ...

Zwycięstwo w domu u progu sezonu

Patrząc na suchy wynik, móżna odnieść wrażenie, że emocji było niewiele. A to nieprawda......