Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Wart Pac pałaca?

08.04.2015

wyświetleń: 1874

Boguszyce

Boguszyce fot. wroclaw.anr.gov.pl/

Boguszyce

Boguszyce fot. wroclaw.anr.gov.pl/

Dalborowice

Dalborowice fot. wroclaw.anr.gov.pl/

Dalborowice

Dalborowice fot. wroclaw.anr.gov.pl/

Po raz kolejny właściciel rozpoczyna szukanie chętnych na dwa pałace w powiecie oleśnickim......

Agencja Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu wystawia na licytację 10 pałaców i dworków.

Po raz kolejny spróbuje sprzedać dwa położone w naszym powiecie.

W Boguszycach stoi (jeszcze...) pałac Randowshof, który powstał około 1850 r. Wzniesiono go na zlecenie ówczesnego właściciela majątku Konrada von Randow. Prawdopodobnie zaprojektował go Carl Wolff, architekt księcia brunszwicko-oleśnickiego.

To rezydencja neogotycka na planie zbliżonym do litery ''C''. Zachodnią jej część tworzy skrzydło z narożnymi wieżowymi alkierzami, a w późniejszych latach dobudowano do niej dwa skrzydła od wschodu z krenelażami (''ząbkami'' wieńczącymi mury). Najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem była tu sala rycerska i okazała klatka schodowa. We wnętrzach zachowały się dekoracje malarskie i kasetonowy strop.

Pałac ma 590 mkw. powierzchni użytkowej. Jest zrujnowany. Przetarg zaplanowano na 23 kwietnia. Cena wywoławcza to 787.400 zł.

W lepszym stanie jest paąłc w Dalborowicach, murowany, zbudowany na planie prostokąta w ostatnim ćwierćwieczu XIX w. Ma niewielką galerię od zachodu i arkadowy podjazd z tarasem. Zwraca na siebie uwagę także ozdobnymi szczytami. Stanowi jeden z dwóch folwarków we wsi w gminie Dziadowa Kłoda i objęty jest ochroną konserwatorską. Zlokalizowany w otoczeniu parku krajobrazowego pałac o powierzchni użytkowej 750,6 mkw. powstał prawdopodobnie na zlecenie J.A. Rusche w stylu eklektycznym, z użyciem form klasycyzujących, neomanierystycznych i neogotyckich. Tę budowlę dwukondygnacyjna na planie prostokąta z pięcioma ryzalitami oraz przybudówką, z gankiem arkadowym, nakrytym balkonem oraz z podjazdem remontowano częściowo w 1990 r.

W jego komnatach można podziwiać dekoracje sztukatorskie, a w sali balowej fasety (ozdobne gzymsy na połączeniach ścian i sufitu). Ma 750 m kw. powierzchni użytkowej. Otaczają go zabudowania folwarczne.

Nieruchomość w umowie dzierżawy (podpisane porozumienie umożliwiające wyłączenie nieruchomości po skutecznym przetargu). Agencja czeka na oferty. Jeśli takowe się pojawią, ogłosi przetarg.


autor: (rpr) , źródło: ANR Wrocławpowrót ›

Zobacz także

NASZ NEWS: Najpiękniejszy dom w mieście?

Dom z Oleśnicy w czołówce konkursu "Najpiękniejsze polskie domy jednorodzinne".....

Masz gotówkę? Kupuj!

Co nowego na powiatowym rynku nieruchomości? Ciekawych propozycji nie brakuje. Tylko kupować ...

ReklamaKomentarze (2)

  • zainteresowana | 2018-05-12 13:22:59

    kiedy nastepny przetarg?

    zgłoś naruszenie regulaminu ›

  • julius | 2015-04-08 10:55:12

    Standardowa praktyka Agencji Nieruchomości Rolnych. Zostawić bez opieki na pastwę miejscowych i przyjezdnych głąbów. Kiedy już osiągnie odpowiedni stan rozkładu próbować sprzedać za ciężką kasę. Ktoś kupi to dobrze, nie to poczekają aż samo się zawali i sprzedadzą jako działkę. Po co się przejmować przecież nikt im i tak nic nie zrobi. Konserwator wojewódzki też ma to w pompce.

    zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com