toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Tolkien po raz drugi

27.03.2015

wyświetleń: 705

Miłośnicy Tolkiena po raz drugi  spotkali się w bibliotece Pod Pegazem.....
 
 
25 marca z okazji Światowego Dnia Czytania Tolkiena w Bibliotece Pod Pegazem przygotowano popołudnie dla sympatyków twórczości J.R.R. Tolkiena oraz literatury fantasy. Moderatorka spotkania Ewa Budziszewska powitała gości oraz przypomniała ciekawostki z biografii autora słynnej powieści o Drużynie Pierścienia. Fragment książki "Hobbit czyli tam i z powrotem" zinterpretowała Anna Jach, która jako ochotniczka zgłosiła się do udziału w imprezie. Słuchaliśmy urzeczeni. Potem nastąpiła zabawa w dopisanie zakończenia czytanego urywka.
Po krótkiej przerwie uczestnicy – młodzież i dorośli – narysowali przydzielone im postacie Tolkienowskich opowieści. Powstały wizerunki smoków, elfów, upiorów i demonicznych ptaków. Praca w grupach skłoniła młodych czytelników do rozmów nie tylko na temat literatury. Ostatni punkt programu – rysowanie mapy Śródziemia – również wszystkim się spodobał.
Druga odsłona oleśnickiego Czytania Tolkiena była okazją do wystąpienia w niecodziennym stroju, wymyślenia własnej wersji znanej książki, poznania rówieśników. Czas w bibliotece minął ciekawie, nastrojowo, słodko i szybko. Pozostały dobre wrażenia, piękne rysunki i fajne zdjęcia.

autor: Elżbieta Mulka , źródło: Oleśnicka Biblioteka Publicznapowrót ›

Zobacz także

Starsza pani młoda wciąż

Wiekiem jest starszą damą - ma 65 lat. Ale duchem jest wciąż młoda. Obejrzyj naszą fotorelację......

Sesja z książkami

Oleśniccy bibliotekarze w oryginalny sposób uczcili Światowy Dzień Książki i Praw Autorski...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com