toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Sport i rekreacja

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Trzy medale berlińskie

19.11.2013

wyświetleń: 1685

Konkurowali na jednej z największych pływalni w Europie z zawodnikami z Niemiec i Polski ...

Trzynastu zawodników MKP Atol Oleśnica -  Anna Gąszczak, Hanna Sobkowiak, Michał Sobkowiak, Marcel Waga, Mikołaj Mosiak, Nikola Sorżycka, Hanna Zdanowicz, Jakub Bielawski, Natalia Osadczuk, Sabina Czapor, Mikołaj Kania, Igor Wieczorek, Daniel Kowalski - reprezentowało Oleśnicę w zawodach pływackich Weddinger Herbst Pokal, które rozgrywane były w stolicy Niemiec.
W imprezie, która stała na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, uczestniczyło 310 zawodników z 14 klubów z Niemiec oraz ponad 60 zawodników z 4 klubów z Polski. Razem z oleśnickimi pływakami startowali zawodnicy z zaprzyjaźnionego klubu Manty Jelcz – Laskowice.
Zawody rozgrywane były na jednej z największej pływalni w Europie, na której swoje rekordy życiowe ustanawiali m.in. Paul Biedermann ( mistrz świata w wyścigu na 400 m w stylu dowolnym oraz rekordzista świata w tej konkurencji), uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie Britta Steffen (trzykrotna medalistka olimpijska, mistrzyni i rekordzistka świata, mistrzyni Europy), czy Otylia Jędrzejczak.
W zawodach z naszych pływaków najlepiej zaprezentował się Daniel Kowalski który zdobył trzy medale: dwa złote i jeden brązowy. Daniel był również drugi w swoim roczniku na 50 m stylem dowolnym, jednak klasyfikowany był ze starszym rocznikiem, co w rezultacie dało mu siódme miejsce. Wszyscy zawodnicy MKP Atol pokazali ogromne zaangażowanie, wolę walki i wytrwałość. Wszystkim należą się słowa uznania za wyniki, jakie osiągnęli w  zawodach. W 46 startach ustanowili 44 rekordy życiowe, a dwa zostały wyrównane.
- Gratuluję naszym zawodnikom uzyskanych wyników i determinacji jaką wykazali się podczas tych prawie jedenastu godzin spędzonych na pływalni. To bardzo męczące, dlatego tym bardziej cieszą uzyskane wyniki. Mam nadzieję, że  ciężka praca na treningach nie pójdzie na marne i forma naszych młodych pływaków będzie systematycznie wzrastała, czego efekty zobaczymy już na kolejnych zawodach. Dziękuję rodzicom oleśnickich pływaków, którzy głośno dopingowali nas z trybun – powiedział olesnicy24 trener Artur Mosiak


autor: (is)powrót ›

Zobacz także

Basen w ferie za darmo

Na gratisowe pływanie zaprasza w ferie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Oleśnicy ....

16 medali Torpedy

16 medali, w tym 8 złotych, przywieźli z zawodów w Wałbrzychu pływacy z klubu Torpeda ...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com