toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

P jak polityka, p jak pampersy

13.01.2015

wyświetleń: 2522

Konstancja i Anastazja Myszakowskie z rodzicami - Aleksandrą i Przemysławem

Konstancja i Anastazja Myszakowskie z rodzicami - Aleksandrą i Przemysławem

...i bez nich. Swoją drogą, jak tata z mamą je rozróżniają?!

...i bez nich. Swoją drogą, jak tata z mamą je rozróżniają?!

P jak polityka, p jak pampersy, no i p jak piłka, czyli Antonia Bielańska, oczywiście

P jak polityka, p jak pampersy, no i p jak piłka, czyli Antonia Bielańska, oczywiście

Maksymilian Brym i maksymalnie dumny tata

Maksymilian Brym i maksymalnie dumny tata

Od Kostusi do Antosi, czyli tu kampania wyborcza, a tu trzeba pampersy zmieniać...
 
Dla nich ta kampania wyborcza będzie niezapominana. I to wcale nie dlatego, że zdobyli mandaty radnych. Przede wszystkim dlatego, że dzielili ją pomiędzy wyborczą agitację a zmienianie pampersów... 
 
34-letni Przemysław Myszakowski (PiS) został szczęśliwym ojcem bliźniaczek. Konstancja i Anastazja urodziły się 18 września. Ciekawostką jest fakt, że kilka dni wcześniej bliźniaków (chłopców) doczekał się 44-letni Andrzej Sowa. Na radnego nie startował, ale też - tak jak Myszakowski - działał w Razem dla Oleśnicy. Ba, Sowa, eks-radny, jest najbliższym sąsiadem obecnego radnego. Coś jest w tej ulicy Lotniczej...
 
37-letni Paweł Bielański, radny i sportowy kibic (również Razem dla Oleśnicy), w kampanii przewijał swoją drugą córeczkę - Antoninę, która przyszła na świat 31 lipca. 
 
Koalicja RdO zadbała więc o politykę prorodzinną. A co na to obecna opozycja? Rzutem na taśmę odpowiedział (26 listopada, pomiędzy I a II turą wyborów na burmistrza) 25-letni Wojciech Brym (PO). Radny doczekał się synka - Maksymiliana. Cóż, sukces Młodego Demokraty też był wszak maksymalny - wygrał mandat w losowaniu...
 
IMIONA
 
Konstancja - żeńska forma imienia Konstancjusz, wywodzącego się od wyrazu constans "niezmienny, stały" lub "niezłomny". Nosiły je m.in. księżniczki piastowskie: córka Henryka II Pobożnego, córka Przemysła I. Ale typowa Konstancja wcale nie jest taka stała! To miłośniczka zmian, przygód i urozmaiceń. Lubi życie pełne wrażeń.
 
Anastazja - żeński odpowiednik imienia Anastazy, pochodzenia grecko-chrześcijańskiego. Anastasis znaczy „powstanie, zmartwychwstanie”. Można wnioskować, że imię nawiązuje do Zmartwychwstania Chrystusa. Do Polski przywędrowało z łaciny kościelnej. Cierpliwa i zdolna do poświęceń Anastazja ceni skromność i oszczędność.  
 
Antonina - żeński odpowiednik imienia Antoni. Pochodzi ze starożytnego Rzymu, gdzie żył ród Antoniuszów. Samo brzmienie imienia Antonina jest łagodne i od razu budzi sympatię. Bo jak można czuć się źle u boku Niny, Tośki, czy Tuni? Antoniny wpływają na ludzi jak oliwa na wzburzone fale. Nie można się na nie złościć ani gniewać. 
 
Maksymilian - imię pochodzi z łaciny, w której maximus znaczyło "największy". Nic dziwnego, że liczbą tego imienia jest szóstka... A ona oznacza domatorów, miłośników przyrody oraz nieśpiesznego życia zgodnego z tradycją. Jeśli rodzice chcą synowi nadać imię, które w przyszłości uchroni go przed szaleństwami i buntami - Maksymilian jest godny polecenia.
 

autor: (rpr)powrót ›

Zobacz także

Dzidziusie w ratuszu

Powitaliśmy kolejnych mieszkańców Oleśnicy. Zestaw powitalny: profesjonalne kosmetyki... ...

Warto im pomóc

Rodzina z 7 dzieci musi wyremontować dom do 1 września. Wtedy ich pociechy wrócą do szkoły...

ReklamaKomentarze (3)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com