amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Sport i rekreacja

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Stadion nie dla piłkarzy?!

31.12.2014

wyświetleń: 3961

Stadion nie dla piłkarzy?!

fot. Grzegorz Huk

Po przebudowie stadion na Brzozowej nie spełni kryteriów Polskiego Związku Piłki Nożnej?!...
 
W tej sprawie interpelował na wczorajszej sesji Rady Miasta Paweł Bielański (Razem dla Oleśnicy).
 
"Po analizie projektu wykonawczego dotyczącego „Przebudowy stadionu lekkoatletycznego wraz z trybunami i infrastrukturą towarzyszącą w Oleśnicy przy ul. Brzozowej” oraz po zapoznaniu się kryteriami dotyczącymi  infrastruktury stadionowej wymaganymi  przy  przyznawaniu licencji dla klubów piłkarskich przez Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN),  stwierdzam fakt, iż po modernizacji stadionu miejskiego obiekt nie spełni wymogów licencyjnych  stawianych przez PZPN  dla stadionów piłkarskich przeznaczonych do gry w piłkę nożną na poziomie ligi okręgowej oraz lig regionalnych wyższych (tj. IV liga oraz III liga)" - napisał radny, który oczekuje teraz wyjaśnień od burmistrza. - "Dodam, że przed modernizacją wymogi te były spełnione - stwierdził także rajca.
 
Szerzej o tej sprawie - w Panoramie Oleśnickiej.

autor: (rpr)powrót ›

Zobacz także

Top 5 wskazówek co do day tradingu

W świecie biznesu często mawia się, że ilu jest inwestorów na rynku, tyle też jest strateg...

Okresowy przegląd domu jednorodzinnego

Bezpieczny i zadbany dom to dom, który należy poddawać okresowym przeglądom. Za brak przeg...

ReklamaKomentarze (31)

 • Krzysztof Kowalski | 2015-01-07 00:54:01

  Szanowny Panie Bielański, jeżeli zapoznał się Pan z treścią moich wpisów, to zauważył Pan, że nie podważam powagi Pana zainteresowania się problemem, lecz – czas w jakim Pan to czyni. Właściwym czasem był ten w fazie przygotowywania specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Teraz dokonywanie zmian w projekcie? Sugerowałbym dokonanie kalkulacji kosztów zmian, jakie chciałby Pan, by zostały wprowadzone i kto za nie miałby zapłacić.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Paweł Bielański | 2015-01-06 09:21:20

  Szanowny Krzysztofie Kowalski, zapewniam Pana, że sprawą zająłem się poważnie. A projekt analizowałem szczególnie w płaszczyznach w których się orientuje z racji posiadanego wykształcenia. "Przegląd" zacząłem więc od rozwiązań odwodnień obiektu, bowiem jest to jeden z najbardziej newralgicznych punktów obiektów budowlanych, a sportowych w szczególności. (Pamiętamy wszyscy "Basen" na Stadionie Narodowym-to jeden z jaskrawych przykładów). Odwodnienia stadionów wielofunkcyjnych, to dodatkowe utrudnienie (niemal każdy element infrastruktury, tj. rzutnie, skocznie, bieżnia, murawa itd., potrzebuje osobnego rozwiązania dot. odwodnienia). Pod tym kątem projekt jest dopracowany, z założenia musi spełniać rygorystyczne wymagania PZLA i IAAF, w tym specjalistycznej normy DIN dla murawy). Zatem jeżeli wykonawca nie popełni błędów powinno być w porządku (zresztą będą odbiory i wydawane wszelkie certyfikaty). Analizując projekt nie znalazłem nigdzie odwołań do wymogów PZPN dot, infrastruktury stadionu (nie są wymagane formalnie na etapie projektowym, ale dobrą praktyką jest takie opinie posiadać). PZPN opinie dot. infrastruktury obiektu daje klubom dopiero po złożeniu wniosku licencyjnego, wychodząc z założenia, że to sprawa klubu, aby posiadał odpowiedni obiekt. W Oleśnicy stadion należy do miasta, zatem logiczne jest, że to interes miasta by stadion te wymagania spełniał. Nie chcę bronić środowiska piłkarskiego, ale w mojej ocenie to obowiązek miasta spełnić wymagania wynikające z jego statusu, czyli m.in. zapewnić warunki do rozwoju kultury fizycznej i sportu. Jeżeli stadion byłby np. Pogoni, to wówczas byłby ich problem.... Może to naiwne, ale wg mnie to miasto powinno zabiegać o wszelką konsultacje i uwagi przy podejmowaniu projektów czy decyzji, a nie odwrotnie... Kończąc swoją przydługa wypowiedź, przekażę, że problem został zauważony, projekt będzie konsultowany i zmieniony, a stadion będzie spełniał wymagania PZPN dla III ligi... W celu zapoznania się ze szczegółami, odsyłam do lektury najnowszej Panoramy, której Redakcja tematem stadionu się zainteresowała. Z poważaniem Paweł Bielański.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof Kowalski | 2015-01-06 02:18:37

  do internauty, bojącego się własnych słów i dlatego podpisującego się "piłkarz amator": przeczytaj moje wpisy i wskaż, w którym miejscu napisałem, że nie chcę, by w Oleśnicy był stadion piłkarski? Z moich wpisów możesz raczej wnioskować, iż całe - dosłownie: całe środowisko piłkarskie nie interesowało się remontem stadionu wówczas, gdy był na to czas odpowiedni. Teraz, gdy wykonawca zawarł umowę na konkretną realizację i ma gotowy kosztorys, dokonywanie zmian w planie inwestycji może mieć kolosalne konsekwencje finansowe, którym budżet Oleśnicy nie sprosta. Chyba, że środowisko piłkarskie zmobilizuje się i ogłosi zbiórkę społeczną na rzecz takiego remontu stadionu, by płyta boiska piłkarskiego spełniała normy takie, jakie chce środowisko piłkarskie Oleśnicy.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • piłkarz amator | 2015-01-04 23:22:24

  czyli wg Kowalskiego, Oleśnica ma nie mieć stadionu piłkarskiego, bo poprzednia władza okazała się gamoniami, bo nie dopilnowała sprawy, a sztab ludzi niepotrafił ogarnąć tematu projektu ???... no świetna perspektywa, mam nadzieję, żę burmistrz do tego nie dopuści i po interwencji radnego sprawa się jeszcze odkręci .... maskara

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof Kowalski | 2015-01-04 23:09:08

  Prowadzenie wymiany poglądów z pseudonimem, to jak rozmowa ze ścianą, albo z więźniem zza murem anonimowości. Wielka szkoda, że internauta, podpisujący się „mieszkaniec Lwowskiej” boi się, ale nie dziwię się temu, gdy sam wykazuje się niewiedzą i niekonsekwencją: w pierwszym wpisie zadał mi pytanie : „a Pan gdzie był?”, a gdy uświadamiam źródło jego niewiedzy, ten odpisuje: „to chyba nie obowiązek”. Cóż za przewrotność. A niewiedz wychodzi w każdym zdaniu. Zwłaszcza, gdy pisze „Zmiana projektu na tym etapie, na pewno będzie mniej kosztowna niż wówczas, gdy stadion zostanie otwarty” O tak, z pewnością mniej, ale – ile będzie kosztować. Człowieku – taka zmiana wywoła efekt domina, bo zmiana planu płyty piłkarskiej będzie wymuszała zmiany w planach urządzeń lekkoatletycznych.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Anty beton | 2015-01-04 18:07:06

  :), na to wygląda, trup z szafy wypadł

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • :) | 2015-01-04 17:33:27

  Słodka zemsta ex burmistrza Jana Nieomylnego Boba Budowniczego!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • zebe | 2015-01-04 09:59:51

  Lwowska może byc dumna z takiego mieszkańca, 100% racji. Bielański 1 interpelacja zrobi wiecej niz 100 listów pana KK, nie umniejszajac dobrej woli i aktywnosci tego ostatniego. Ale co radny to jednak radny . Zmian mozna jeszcze dokonac podczas rremontu i przebudowy to normalna rzecz na budowach ze sie cos zmienia doprojektowuje przeprojektowuje

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • mieszkaniec Lwowskiej | 2015-01-04 09:03:19

  no faktycznie nie znam Pana aktywności, ale to chyba nie obowiązek ?!...Zmiana projektu na tym etapie, na pewno będzie mniej kosztowna niż wówczas, gdy stadion zostanie otwarty, a Pogoń przyjdzie do miasta o wydzierżawienie stadionu, po czym PZPN powie, że stadion się nie nadaje i mogą grać ale w Pasikurowicach .... Z tego co widać na stadionie można jeszcze prace są na takiem etapie, że można zrobić, tak aby powstał stadion taki jaki miał być w założeniach czyli piłkarsko-lekkoatletyczny.... Swoją wypowiedzią i wspomnianą interwencją w sprawie u lekkoatletów potwierdza Pan jedynie fakt, jak "kompetentnych " mamy/mieliśmy włodarzy miasta, którzy zaniedbywali takie rzeczy jak opinie środowiska sportowego czy władz sportowych, atol, hala sportowa mokis, teraz stadion..... PS. No ale faktycznie radny bielanski z tą interpelacją się wygłupił, bo po co robić dobrze jak można zrobić źle tak jak wcześniej bywało :)

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof Kowalski | 2015-01-04 01:46:16

  Szkoda, że mieszkaniec Lwowskiej boi się własnych słów i ukrywa się pod pseudonimem. Gdy uważałem, że coś w mieście jest złe – krytykowałem i wskazywałem na to. Widać, że Pan w czytelnikiem oleśnickich mediów jest od dzisiaj. Pan też nie ma wiedzy o moich korespondencjach do oleśnickich radnych. Ba, to ja oleśnickiego radnego przynaglałem do działania i kontaktów z PZLA, gdy trener z Twardogóry zwrócił uwagę na nieprawidłowości w dokumentacji i wówczas działacze, trenerzy lekkoatletyczni w Oleśnicy się obudzili i jak widać oni zdążyli. Szanowny Panie, dokumentacja przetargowa była dostępna i jakby pan Bielański problemem się interesował poważnie, to zapoznałby się z nią w odpowiednim czasie. Obudził się za późno. Przetarg został rozstrzygnięty, wykonawca otrzymał dokumentację i według niej ma realizować inwestycję. Teraz korekty? A wie Pan ile to będzie kosztować dodatkowo? Korekty już miasto kosztują w przypadku „Atola”. Widać z Pana tekstu, że kompletnie się Pan nie orientujesz.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • budowlaniec | 2015-01-03 14:22:00

  Ale o czym ta dyskusje , na razie to jest tylko interpelacja radnego nikt oficjancie tych rewelacji nie potwierdza, także spokojnie, radny może różnie interpelacje składać... A coś nie chce mi się wierzyć, że przy takiej inwestycji miasta (6 milionów ?!) nie sprawdzono tematu dokładnie, przeiceż były spotkania ,debaty , projekt wykonują architekci... Budowa jest w fazie wykonawczej i teraz zmieniać cokolwiek to może być koszt spory, nowy projekt nowe opinie itp...

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2015-01-03 13:11:03

  mieszkaniec Lwowskiej -no właśnie pytanie zasadnicze: KTO ZA TEN BAJZEL PROJEKTOWY ODPOWIADA?!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • asas | 2015-01-03 10:57:46

  jedno kowalski napisał dobrze, pytanie skierowane pod zły adres, bo pytać trzeba słynnego Boba Jana Budowniczego, a nie do obecnego burmistrza

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • mieszkaniec Lwowskiej | 2015-01-03 10:40:28

  Panie Kowalski, a Pan gdzie był ?! Projekt powstawał chyba gdzieś w 2012r, a zdaje się, że ten Bielanski jest radnym po raz pierwszy i wcześniej raczej nie miał możliwość wglądu w dokumentacje, a tym bardziej możliwości jego korekty... Obudził się późno Pan mówisz?! no dobrze, że nie za późno jak stadion by otworzyli i wyszyły by te uchybienia to dopiero byłyby by jaja i straty dla finansów miasta... Nie wiem jakie tam trzeba poprawki wnieść, ale na pewno zmiana projektu nie będzie teraz aż tak kosztowna jak zmiany po otwarciu i na pewno nie jest jeszcze za późno, najwyżej otwarcie stadionu się przesunie w czasie... Pytanie jest innego rodzaju kto dał ciała na etapie projektowym i kto za to odpowiadał ???

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • :-) | 2015-01-03 10:35:20

  na ligę mistrzów się nie nada na pozostałe rozgrywki jest ok :-)

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof Kowalski | 2015-01-03 00:42:31

  A gdzież to był ten rajca, gdy decydowano o specyfikacji? Teraz jest już spóźniony. Przespał najważniejszy czas. Teraz się obudził? Dlaczego wówczas się nie interesował? Dlaczego nie zainteresował się, gdy był ogłaszany przetarg? Wówczas jeszcze był czas. Teraz jego pytanie jest pod złym adresem. Irytuje mnie postępowanie ludzi, którzy śpią, gdy należy działać, a odważni są, gdy już jest zbyt późno.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Arek | 2015-01-02 20:04:10

  bodajże w 2012 roku były debaty i spotkania co do syadionu i wizje lokalne na samym stadionie oraz urzędzie miasta, gdzie grono specjalistów ?! się wypowiadało i debatowało... no i wyszło, jak wyszło

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • zebe | 2015-01-02 15:37:16

  Arek@ "Pogoń nie dopilnowała, bo stadion wzięło miasto, to co Pogoń miała do gadania ?! " A Oleśniczanka jakoś swojego dopilnowała... Chociaż stadion wzięło miasto

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Arek | 2015-01-02 15:13:45

  Pogoń nie dopilnowała, bo stadion wzięło miasto, to co Pogoń miała do gadania ?! Nie wiem jakie to są uchybienia, ale miejmy nadzieje, że są jeszcze do poprawy, i będzie mogła Pogoń tam grać... Dobrze że teraz to wyszło , a nie po otwarciu stadionu, bo wówczas byłby lament i koszta...

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • zdenerwowany | 2015-01-02 14:33:13

  Jak Pogoń mogła dopilnować,jak młodziaki na walnym, oddały Pogoń w obce ręce,gdzie były teraz na ostatnim wlanym te kochanice tych deklarzy,co oddawali Pogon w obce ręce ?wystarczy przejrzeć galerie zdjęć z walnych zebrań,żeby zobaczyć ile zakłamanych ryjów ubyło. wieloletni działace dali się ograć młodziakom, jak dzieci we mgle. A mądry Pan Krasiniewicz odzywa się na walnym,po zmianien władzy jakoby najważnniejszy z czerwonym ustalał dostacje. Czemu nie mówił Pan tego przed wyborami ? No chyba,że prasa kłamie i wkłada Panu słowa w usta,których Pan nie powiedział, w takim razie oczekuje pozwania każdej prasy za oczernianie ! W tym mieście nic nie mogło być normalne, czerwony fryzjer,caryca, nieomylny, chórzysta itd.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2015-01-01 15:09:41

  niestety napisał pan smutną prawdę poprzedniej władzy odbiło oby nowa była odporna na wode sodową

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • mieszkaniec Lwowskiej | 2015-01-01 12:35:07

  he, jakoś nie jestem mocno, zdziwiony, kto miał się na tym znać ??? Bronś, Bernacki, Pawłowski ??? wystarczy prześledzić wszystkie inne miejski sportowe inwestycje... basen otwarli zaraz zamykali bo pełno poprawek było, hala sportowa okazało się za niska i np. reprezentacja Polski towarzyski mecz rozgrywać może w Twardogórze, bo oleśnicka nie przystosowana, basen za krótki ... Także tu że nie konsultowali porektu z Pogonią czy nie zapytali pzpn .... po co przecież oni wszystko wiedzieli najlepoiej

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • hass | 2015-01-01 08:52:11

  Jeżeli to się potwierdzi to masakra i totalna kompromitacja

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • |Re; 2014-12-31 15:57:48 | 2014-12-31 23:19:28

  Dlaczego taki debil zabiera głos...

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ja | 2014-12-31 20:53:40

  Pogon nie miala nic do gadania!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Wojtek | 2014-12-31 17:56:57

  Czyli bedzie lekkoatletyczny ? Super! Nie tylko piłkę się kopie...

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • piłkarz amator | 2014-12-31 16:15:53

  stadion jest miasta, inwestorem jest miasto, za projekt odpowiada miasto, co za "pseudo" budowlańcy tam muszą być, że nie skonsultowali projektu z PZPN ??? Pogoń może grać na innym stadionie, nawet w Pasikurowicach, ale to miastu powinno zależeć, by był wielofunkcyjny i by mogło zarabiać z jego dzierżawy... Ręce opadają, po hali MOKIS, po basenie, kolejny bubel powstaje ??! SZOK ! Normalnie SZOK ...

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-12-31 15:57:48

  no własnie a czemu Pogoń tego nie dopilnowała na etapie projektowania?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Anty beton | 2014-12-31 15:25:29

  hehe, to nieźle jeśli to prawda to KOMPROMITACJA będzie ! Stadion do oddania w maju czy czerwcu, a tu takie kwiatki wychodzą... Co na to Panowie budowniczy , z Janem B. na czele, Pan Bernackim i całą resztą... sztab ludzi debatował... co na to Pogoń ??? Niezłe jaja !

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-12-31 15:07:40

  Halo Wojtek czyżby Bob Budowniczy znowu nawalił?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • kolega Maciusia | 2014-12-31 15:01:40

  Lobby Olesniczanki zaskoczyło Pogoń??

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com