toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

LO na prawo

15.12.2014

wyświetleń: 3210

LO na prawo

fot. Andrzej P. Szachnowski

LO na prawo

fot. Andrzej P. Szachnowski

LO na prawo

fot. Andrzej P. Szachnowski

Licealiści zyskali nowych nauczycieli. To naukowcy, m.in. politolodzy, prawnicy i kryminolodzy ...
 
Współpracę z Uniwersytetem Wrocławskim zainaugurowało dziś oleśnickie I Liceum Ogólnokształcące. Ma ona charakter naukowo-dydaktyczny. Jej celem jest wspieranie szkolnego procesu edukacyjnego.
 
W szkole zajęcia dla licealistów poprowadzą wykładowcy i studenci z dwóch wydziałów: Nauk Społecznych oraz Prawa, Administracji i Ekonomii. Na uniwersytecie licealiści razem ze studentami uczestniczyć będą w wykładach i ćwiczeniach.
 
Umowę o współpracy szkoła zawarła we wrześniu, osobno z każdym z tych dwóch wydziałów. Koordynatorką współpracy jest dr Anetta Grzesik-Robak, nauczycielka I LO i zarazem wykładowca na UWr.
 
– Uniwersytet Wrocławski to jedna z najlepszych w naszym kraju wyższych uczelni. Potwierdzają to rankingi – podkreślił na inauguracji w swoim wystąpieniu prof. dr hab. Włodzimierz Gromski, dziekan Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii. Prelekcję „Idea uczenia się przez całe życie” wygłosiła dr Małgorzata Alberska, adiunkt w Instytucie Politologii.
 
Oprócz społeczności I LO w inauguracji wzięli udział zaproszeni goście, m.in. młodzież z Gimnazjum nr 3 w Oleśnicy oraz Zarząd Powiatu ze starostą Wojciechem Kocińskim na czele.  
 
 
FOTORELACJA

autor: (szach)powrót ›

Galeria zobacz całą galerię ›

Zobacz także

Szalona noc w Aroma Stone

Trwająca 10 godzin zabawa przy największych polskich i światowych hitach pozostanie w ich pamięci...

Nauczyciele świętują, kurator śpiewa (ZDJĘCIA)

W sali widowiskowej w Oleśnicy świętowali dzisiaj nauczyciele. Którzy dostali nagrody? ...

ReklamaKomentarze (4)

 • :) | 2015-03-04 16:39:01

  Oczywiście jako zajęcia wspomagające realizowany proces dydaktyczny czyli po lekcjach lub w sobotę i w niedzielę bo inaczej realizacja tak skrupulatnie monitorowanej podstawy byłaby zagrożona?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • nauczyciel | 2014-12-16 02:53:48

  W takich sprawach psychopaci niech zamilkną!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • lex specialis | 2014-12-15 23:35:56

  Jeszcze jest "prawo durni" do pisania takich głupot

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Edmund Kaleciński | 2014-12-15 17:51:36

  Bardzo mi się podoba taka inicjatywa. A szczególnie wygłoszenie prelekcji pt. "Idea uczenia się przez całe życie". Gratuluję organizatorom pomysłu. Prawo stanowione (tworzone) przez ludzi jest najważniejsze, a nie "prawo boże" stosowane przez instytucje religijne... Z tego punktu widzenia super cenną sprawą jest kontakt z tymi wydziałami Uniwersytetu Wrocławskiego.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com