amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Mistrz gitary wkrótce w Oleśnicy!

05.12.2014

wyświetleń: 2018

Mistrz gitary wkrótce w Oleśnicy!

fot. Z archiwum artysty

Marek Pasieczny poprowadzi 11 grudnia warsztaty gitarowe w Państwowej Szkole Muzycznej w Oleśnicy


Marek Pasieczny to wielokrotnie nagradzany kompozytor i gitarzysta, który należy do grona jednych z najbardziej wpływowych i cenionych kompozytorów na świecie obecnie piszących na gitarę. 11 grudnia poprowadzi lekcje z gitarzystami uczącymi się w oleśnickiej Szkole Muzycznej. O godz. 18.00 w szkolnej auli odbędzie się spotkanie z Markiem Pasiecznym, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych twórczością tego wybitnego kompozytora i gitarzysty.

Marek Pasieczny posiada trzy tytuły magistra sztuki (Masters’s Degree) z uczelni: Royal Conservatoire of Scotland, Glasgow, Wielka Brytania (kompozycja, wykonawstwo z wyróżnieniem) oraz Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego, Wrocław (wykonawstwo z wyróżnieniem). W 2010 roku Pasieczny rozpoczął doktorat łączony w zakresie wykonawstwa i kompozycji w Australii, w  2012 roku powrócił do Europy. Obecnie kontynuuje studia doktoranckie oraz wykłada kompozycję i orkiestrację na The University of Surrey, Guildford, Wielka Brytania. Jako kompozytor, gitarzysta, wykładowca, juror pojawia się regularnie na festiwalach w Europie (Polska, Francja, Niemcy, Czechy, Grecja, Wielka Brytania, Bośnia i Herzegovina, Włochy), Azji (Chiny, Japonia) Australii, Nowej Zelandii oraz Republice Południowej Afryki. Pasieczny komponował dla oraz współpracował z takimi muzykami, jak : Pat Metheny (CD „Upojenie”), Odair and Clarice Assad, David Russell, Roland Dyens, Carlo Domeniconi, Ana Vidovic, Pavel Steidl, Eduardo Catemario, Gabriel Bianco, Krzysztof Pełech, Duo Melis i wielu innych. Premiery w salach koncertowych takich jak Sala im. W. Lutosławskiego (Warszawa), Wigmore Hall i Royal Albert Hall w Londynie, Carnegie Hall w Nowym Jorku, Katedra w Canterbury, U.K, He Luting Hall oraz He Lv Ting Hall w Szanghaju / Chiny. Od 2012 roku Pasieczny został przyjęty do grona „artystów D’Addario” oraz  pojawił się na okładce prestiżowego brytyjskiego Classical Guitar Magazine.


autor: APpowrót ›

Zobacz także

Powyborczy blues z burmistrzem

Na udanym muzycznym wieczorze w Garden bawił się nie tylko nowy burmistrz Michał Kołaciński ...

Burmistrz-elekt się bawi

To była pierwsza zabawa twardogórskich emerytów z nowym burmistrzem Potyrałą..... ...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com