toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Celebryci z PRL-u

04.12.2014

wyświetleń: 712

Celebryci z PRL-u

fot. Elżbieta Sosnowska

Sławomir Koper odsłania życie prywatne elit z epoki międzywojennej i z czasów PRL-u...

 

Oleśnicka Biblioteka Publiczna gościła Sławomira Kopra, z wykształcenia historyka, absolwenta Uniwersytetu Warszawskiego. W ostatnim czasie wydał cieszącą się ogromną popularnością serię publikacji dotyczących dwudziestolecia międzywojennego i czasów PRL. Tematem jego książek są losy znanych postaci, ich życie prywatne, co nierzadko czyniło te pozycje dość pikantnymi. Korzystając z pamiętników, autor wyłowił mniej znane lub pomijane wydarzenia z życia polskich elit. To ciekawe pozycje dla tych, którzy lubią historię, ale niekoniecznie chcą czerpać o niej wiedzę z opasłych naukowych tomów. I dla tych, którzy lubią plotki.
W trakcie spotkania z oleśniczanami Koper opowiedział wiele zabawnych historii z życia niegdysiejszych celebrytów. Podzielił się kilka zabawnymi wspomnieniami ze spotkań w innych bibliotekach i odpowiadał na liczne pytania czytelników.
Po spotkaniu w ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki „Tu czytamy – Dyskusyjne Kluby Książki" każdy miał możliwość jeszcze przez chwile porozmawiać z autorem oraz otrzymać dedykację na swoim egzemplarzu ksiażki.


autor: Krystyna Szumejło / Oleśnicka Biblioteka Publicznapowrót ›

Zobacz także

Romans i strzelanina

Weronika z Dobroszyc ma niespełna 30 lat, jest malarką i ma wielką potrzebę kochania   ...

Staraś już, lecz ciągle młoda

Rydzyki bardzo lubię pod każdą postacią. Lecz przy Tobie, Anno, one zwykłą nacią. Kim jest Anna? ...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com