toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Autor historii z "ludzką twarzą"

25.11.2014

wyświetleń: 713

Oleśnicka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z pisarzem grzebiącym w życiorysach....

Oleśnicka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie ze Sławomirem Koprem. Jest historykiem i autorem wielu książek. Aktualnie specjalizuje się w okresie międzywojennym dziejów Polski i historii polskiej obyczajowości XX stulecia.
W swoich książkach stara się pokazać historię "z ludzką twarzą", ważne osobistości w dziejach naszego kraju w życiu codziennym, nie unikając drażliwych tematów. Wychodząc z założenia, że życie prywatne, z jego wszystkimi składnikami, jest ważną częścią biografii każdego człowieka. Porusza tematy z reguły pomijane przez innych badaczy. A polityk czy artysta ukazany "w szlafroku i kapciach" zyskuje tylko na autentyczności. Nic tak bowiem nie fałszuje obrazu, jak tworzenie posągowych postaci, pozbawionych uczuć, wad czy zwykłych ludzkich słabości.
Jedna z książek autora - Kobiety władzy PRL wydawnictwa Czerwone i Czarne - została nominowana do nagrody Bestsellery Empiku 2012. Ze względu na zasięg Empiku i jego popularność Bestsellery stanowią niezwykle cenny miernik upodobań, zainteresowań kulturalnych Polaków oraz odbicie trendów na naszym rynku.
Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki 28 listopada (piątek) o godz. 17.30 w sali widowiskowej Oleśnickiej Biblioteki Publicznej przy ul. Reja 10. Wstęp wolny.


autor: Rafał Wojtczak , źródło: Oleśnicka Biblioteka Publicznapowrót ›

Zobacz także

Romans i strzelanina

Weronika z Dobroszyc ma niespełna 30 lat, jest malarką i ma wielką potrzebę kochania   ...

Staraś już, lecz ciągle młoda

Rydzyki bardzo lubię pod każdą postacią. Lecz przy Tobie, Anno, one zwykłą nacią. Kim jest Anna? ...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com