amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Sport i rekreacja

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Dlaczego władze Pogoni nie poprą Bronsia?

25.11.2014

wyświetleń: 5087

"Bronsiowi mówimy nie!" - to tytuł nadesłanego do nas oświadczenia władz Pogoni Oleśnica
 
Radykalnie ostre w ocenach oświadczenie upubliczniły władze MKS Pogoń Oleśnica. Oto próbka treści: "Na temat profesjonalizmu i wiedzy Pani Szpiłyk nie chcemy już się wypowiadać. Z niezrozumiałych dla nas powodów Pan Burmistrz jest tą osobą zafascynowany i bronił jej na każdym kroku. Naszym zdaniem nie ma kompetencji na zarządzanie wiejską świetlicą, a co dopiero obiektami sportowymi w takim mieście jak Oleśnica"....
 
A oto pełna jego treść:
 
Dla Pogoni Oleśnica liczy się historia, rozwój i przyszłość!  W odpowiedzi na liczne zapytania oraz publikacje prasowe, które ukazały się w związku z udzieleniem poparcia przez Nasz klub dla Pana Michała Kołacińskiego, pragniemy zaprezentować opinii publicznej, powody, dla których uznaliśmy, że zmiana na stanowisku burmistrza Oleśnicy jest korzystna dla MKS Pogoń Oleśnica. 
 
W pierwszej kolejności, odnosząc się do słów Pana burmistrza, pragniemy zapewnić, że nikt w Pogoni Oleśnica się na Pana burmistrza nie obraził.
 
- Dlaczego Pogoń obraziła się na pana [szefowie Pogoni i Akademii Piłkarskiej publicznie oświadczyli, że popierają Kołacińskiego], skoro tyle lat pan ją wspierał? - pytał Tadeusz Salik, wieloletni prezes MKS-u. - To pytanie do tych panów. Może chcieliby dostawać więcej... Ja się na Pogoń nie obraziłem - skonstatował Bronś [olesnica24.com]
 
W prowadzeniu Naszego klubu nie są to postawy, na które możemy sobie pozwolić. Liczy się wyłącznie dobro Pogoni. Sugerowanie, że powodem naszej decyzji jest postawa typu „może uznali, że chcieliby więcej”, jest dla nas przykrą insynuacją. My nie chcemy więcej dla siebie, jak mogło opacznie wynikać z wypowiedzi Pana burmistrza. Chcemy, żeby MKS Pogoń Oleśnica rozwijała się i była dumą mieszkańców. Uważamy, że jest to możliwe nie tylko poprzez zwiększenie nakładów bezpośrednio na klub, ale także poprzez współpracę na każdej możliwej płaszczyźnie. Niestety, od wielu lat o tą współpracę było coraz trudniej. Oto dowody: 
 
Pismo nr 1 do Sz. P. Jana Bronsia burmistrza Oleśnicy z dnia 18.06.2014 r. 
 
Jak sami Państwo mogą przeczytać w piśmie, bardzo zależało nam na należytej oprawie i jak najpowszechniejszych obchodach rocznicy 70-lecia MKS Pogoń Oleśnica. Do przygotowań przystąpiliśmy z rocznym wyprzedzeniem. Niestety, pomimo że nasze propozycje, obejmowały niemal wszystkie kryteria preferowane przez Pana burmistrza, czyli: 
- masowości (turniej dla dzieci i Mecz Gwiazd dla mieszkańców ) 
- wydarzenie kulturalne (koncert)
- edukacje (klasa sportowa)
 
Żadna z przedstawionych propozycji nie spotkała się z aprobatą i zainteresowaniem Pana burmistrza...
 
Dodamy tylko, że udział np. w koncercie potwierdzili już J. Stankiewicz i P. Baron, ale wobec braku reakcji i chęci działania ze strony Miasta nie uda już się ustalić terminu z główną gwiazdą Panią Jopek – choć dzięki życzliwości naszych przyjaciół w czerwcu istniała taka możliwość. Jedyna propozycja, jaką złożył nam na tym spotkaniu Pan burmistrz, to możliwość przejęcia organizacji turnieju miast partnerskich. Oczywiście odpowiedzieliśmy na to pozytywnie. Jednak, mając przed sobą tak wielkie wydarzenie jak 70-lecie Klubu, liczyliśmy na większe wsparcie.
 
Jak wynika z pisma, nasza propozycja nie była nakierowana na oczekiwania finansowe, co niesprawiedliwie próbuje nam się zarzucać. Prosiliśmy o prozaiczne rzeczy; jak patronat miasta nad Imprezą, wsparcie logistyczne (hala lub stawy na koncert), czy wsparcie organizacyjne (przy obsłudze imprezy, pomoc w pozyskaniu środków zewnętrznych z Ministerstwa Kultury, Urzędu Marszałkowskiego). Wspólnie mogliśmy przygotować wspaniałe obchody, które byłyby świętem dla całej Oleśnicy. Niestety, tak się nie stało.  
 
Pismo nr 2 do Sz. P. Jana Bronsia burmistrza Oleśnicy z dnia 18.06.2014 r.
 
W załączeniu kolejne pismo, które z odpowiednim wyprzedzeniem złożyliśmy na ręce Pana burmistrza, licząc na dialog i pomoc (nie finansową jak widać!). Głównym celem naszych próśb było: 
- zapewnienie uzyskania licencji na grę w sezonie 2014/2015
- zapewnienie mieszkańcom Oleśnicy oglądania meczów swojej drużyny w jak najszerszym zakresie
 
Niestety, mimo jak najlepszej woli z naszej strony oraz braku jakiejkolwiek odpowiedzialności obecnego Zarządu za to, co działo się na stadionie przy ul. Brzozowej 5 w latach poprzednich, dla Pana burmistrza klub MKS Pogoń Oleśnica nie jest absolutnie żadną stroną w rozmowach na temat sposobu gospodarowania obiektem.
 
Pomimo że jako klub, wspólnie z Akademią Piłkarską Oleśnica, zapewniamy tam 95% obłożenia, a opłaty na rzecz MOKiS-u w tym roku wyniosły ponad 30 tys. zł (Pogoń) i ponad 30 tys. zł (APO). Nie akceptujemy takiego stanu rzeczy! Brzozowa 5 jest domem Pogoni Oleśnica i to się nigdy nie zmieni. Pogoń zasługuje na to, żeby mieć pełny dostęp do obiektu, swoje pomieszczenie na stadionie, magazyn na sprzęt, salkę dydaktyczną dla zawodników, itd.
 
Niestety, Pan to - Panie burmistrzu - Pogoni odebrał. Wielokrotnie składaliśmy różne propozycje zmiany zasad współpracy. Wszystkie kategorycznie Pan burmistrz odrzucał.
 
Na temat profesjonalizmu i wiedzy Pani Szpiłyk nie chcemy już się wypowiadać. Z niezrozumiałych dla nas powodów Pan burmistrz jest tą osobą zafascynowany i bronił jej na każdym kroku. Naszym zdaniem nie ma kompetencji na zarządzanie wiejską świetlicą, a co dopiero obiektami sportowymi w takim mieście jak Oleśnica. W efekcie braku dialogu i jakiejkolwiek chęci współpracy ze strony Pana burmistrza, czy MOKISu, o zamknięciu obiektu zostaliśmy poinformowani mailowo w dniu 10 października 2014 - na 4 dni przed wyłączeniem go z użytku!
 
Tak krótki czas nie pozwolił nam nawet na prawidłowe zawiadomienie przeciwników o zmianie miejsca rozgrywania zawodów (Czarni Kondratowice), w efekcie czego o zgodę na rozegranie meczu w Pasikurowicach musieliśmy prosić Wydział Gier DZPN. Tej sytuacji, przy dobrej woli, można było uniknąć. 
W efekcie braku zwykłej ludzkiej chęci dialogu o zamknięciu stadionu poinformowano nas na 4 dni przed tym faktem, a mieszkańcom Oleśnicy zabrano możliwość oglądania meczy swojego zespołu. Uważamy, że była możliwość, aby rozwiązać to inaczej. 
 
Pismo nr 2 do Sz. P. Jana Bronsia burmistrza Oleśnicy z dnia 18.06.2014 r.
 
Wobec informacji uzyskanej od Pana burmistrza, że oddanie stadionu przy ul. Brzozowej 5 planowane jest na wiosnę 2016 roku(?!) wystąpiliśmy z kolejną propozycją.
 
W rozwoju młodych zawodników, na których całkowicie w chwili obecnej opiera się Pogoń, niezbędne jest trawiaste boisko. Dlatego poprosiliśmy o wsparcie przygotowania do użytku trawiastego boiska naprzeciwko Atola. Szczegóły w piśmie w załączeniu. Niestety, ten pomysł nazwał Pan „prowizorką, w którą miasto się nie bawi”. Naszym zdaniem to tani i prosty sposób na stworzenie dodatkowego boiska, z wykorzystaniem własności Pogoni, jakim są np. płoty na stadionie dla licznych klubów sportowych i mieszkańców Oleśnicy. Pan, niestety, ten pomysł całkowicie odrzucił, mimo że chcieliśmy w tym projekcie partycypować finansowo! 
 
Uważamy, że przedstawione przykłady dobitnie pokazują, jak niemożliwy okazuje się dialog z Panem burmistrzem Janem Bronsiem. W naszej działalności liczy się dobro klubu MKS Pogoń i dobro jego członków, czyli dzieci i mieszkańców naszego miasta Oleśnica! Dlatego uznaliśmy, że - chcąc dbać o historię klubu, jego rozwój i przyszłość - konieczne są zmiany.
 
Przez wiele lat Pan burmistrz Bronś pozostawał głuchy na nasze prośby, postulaty i konstruktywne propozycje. Jak widać na załączonych przykładach, nasz prośby nie miały charakteru roszczeń finansowych! Rozumiemy potrzeby budżetu miasta, rozumiemy potrzeby innych klubów sportowych. Uważamy, że w tak pięknym mieście jak Oleśnica jest miejsce dla wszystkich! Dla Pogoni, dla Olimpii, dla Sukcesu, dla Siatkarza, Outlows, Fighters Factory i wielu innych organizacji sportowych. Aby było to możliwe, konieczny jest dialog i merytoryczna dyskusja. Tego zabrakło.
 
Dlatego jako MKS Pogoń Oleśnica udzielamy oficjalnego poparcia dla Pana Michała Kołacińskiego na stanowisko burmistrza Oleśnicy i zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich naszych członków, sympatyków, rodziców naszych wychowanków oraz wszystkich przyjaciół sportu o wsparcie tej kandydatury!
 
Pokażmy prawdziwą siłę Pogoni!  

autor: (rpr)powrót ›

Zobacz także

Pogoń przejął Michał Krej

Sekcja piłki nożnej w Pogoni zlikwidowana! Wyprowadzona do spółki Michała Kreja z Wrocławi...

Dymisja Maligi odrzucona [aktualizacja]

Trener Grzegorz Maliga podał się do dymisji. Ale Zarząd Pogoni Oleśnica jej nie przyjął "...

ReklamaKomentarze (92)

 • Arbuz | 2014-12-03 12:55:53

  Nie znacie nawet p. Agaty Szpiłyk, a oskarżacie ją o niekompetencję. Spróbujcie przygotować kiedyś coś z takim zaangażowaniem z jakim ona przygotowywała imprezy. MOKiS nigdy nie miał lepszego Dyrektora niż p. Agata. Przypomnijcie sobie wcześniejsze czasy, kiedy w Oleśnicy nic się nie działo. Teraz imprezy przygotowywane są na najwyższym poziomie. Według Was nikt nie jest dość dobry. Wy i tak zawsze wiecie najlepiej. Czy tylko piłka jest najważniejsza? Ludzie mają różne gusta i trzeba życie miasta zorganizować dla wszystkich, a nie tylko dla części.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Janosch | 2014-11-30 21:03:18

  Panii Agata Szpilyk zawalila juz niejednokrotnie nie pomagajac naszej olesnickiej dumie muzycznej Grupie HEJ ktora sie przygotowywala do koncertu na ktores z kolei Dni Olesnicy.Mysle ze kara wisi juz w powietrzu.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • RP PL | 2014-11-28 18:04:32

  BRAWO POGAN OBY TAK INNI

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • columbo | 2014-11-27 00:33:02

  z tego nie znałem burmistrza obejrzyjcie, ja go nie chce. http://www.tvn24.pl/prosto-z-polski,18,m/internauci-zartowali-z-burmistrza-dostal-ich-dane,2137.html

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-11-26 23:23:37

  to podstawa zmian!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Fajter | 2014-11-26 22:21:08

  siatkarza i panią Agatkę wysiudać z hali

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Marek Wałek | 2014-11-26 11:32:44

  Konkursy są po to , żeby je skręcać.....

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Michał | 2014-11-26 11:21:10

  Pogoń rozegrała ten temat jak Mistrzowie! Gratulacje! Spokojnie poczekali na wyniki pierwszej tury, a kiedy okazało się że RDO ma większość w Radzie Miasta i przewagę w Sejmiku to zajęli stanowisko, które daje klubowi szansę na poprawę jego sytuacji! O co te pretensje ? Każdy Kibic Pogoni powinien to postrzegać jako dobre działanie na rzecz klubu. Bujdy o tym jak Bronś pomagał Pogoni mogą puszczać tylko wrogowie Pogoni. Burmistrz postawił Pogoń pod ścianą i ma tego efekty. Poza tym, to gadanie o włączaniu klubu do polityki...co to w ogóle ma być za argument!? Przecież to wszystko jest polityka! Ile będzie dotacji ? Polityka! Jak będzie dzielona ? Polityka! Jakie będą opłaty za obiekty ? Polityka! Jak klub miał stać z boku i co, czekać na zbawienie boskie? Na łaskę jednego czy drugiego ? Nie! Powiedzieli jasno co im nie odpowiada, z czym się nie zgadzają i co chcą zmienić. Brawo. I wcale nie musiało dojść do żadnego handlu...jak Kołaciński nie będzie słuchał CAŁEGO środowiska (czyli siatkarzy,ręcznych,lekkiej,piłkarzy) to za 4 lata ktoś inny mu taki numer wywinie. W tym wszystkim chodzi o normalność. Moim zdaniem mieli prawo to zrobić i dobrze że mówią otwarcie. I Bronś nie może mieć o to pretensji, bo o wszystkim wiedział od Pogoni wcześniej co potwierdzają pisma. Sam doprowadził Pogoń do tego że tak postąpiła.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Rakowski | 2014-11-26 10:45:17

  siatkarza wyprowadzic

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Sławik | 2014-11-26 10:40:58

  A co wy tu z tym Sławkiem?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Magda | 2014-11-26 10:16:01

  Z jednym wszyscy się zgadzamy. Pani Agata Szpiłyk do zwolnienia.I to nie ważne czy zwolni ja Bronś, czy Kołaciński. Po drugie bezwzględnie konkurs na to stanowisko.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • znajoma | 2014-11-26 10:11:45

  Panie Sławku strasznie mnie Pan rozczarował

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • kibic | 2014-11-26 09:32:27

  Nie może być tak, że bliskie towarzyskie kontakty kilku osób decydują jak ma wyglądać oleśnicki sport. Dość tego sobiepaństwa.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-11-26 09:18:37

  Klub nie ,koniunktupowinien mieszać się w politykę,przeciesz nie jest partią!Kartocha 4 lata temu startował z list Bronsia,zapomniał?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • sprintem | 2014-11-26 09:14:44

  Gdyby burmistrz to wszysko czytal to wiedzial by kto poza nim samym przyczynil sie do jego powszechnej krytyki. Jedna pani od wszystkiego i jeden pan od pouczania srodowiska sportowego. Na koniec sentencja. Każdy czlowiek ma jakiś balast ale trzeba umiec w pore sie go pozbyc :-)))

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • nauczyciel | 2014-11-26 09:07:59

  To prawda M.Kiryk upolityczna sport angażując się w wybory i popieranie tego czy tamtego.Na dodatek rączka w rączke z siatkarzem ktorego środowisko nie trwai. Nie idz ta droga Mariusz.Polityka dzieli a sport ma łączyć ludzi.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • wuefmen | 2014-11-26 08:53:12

  Zadam jedno pytanie. Dlaczego i jakim sposobem w Oleśnicy faworyzowany jest jeden klub sportowy a jego prezes zachowuje się jak szef całego oleśnickiego sportu. Jedno krótkie pytanie panie burmistrzu.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-11-26 07:50:08

  Mariusz Kiryk staRTUJE Z LISTY BRONSIA od lat czyli co upolitycznia sport szkolny ? jemu wolno popierac jednego kandydata wielokrotnie a Pogoni nie wolno?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • AGATA | 2014-11-26 07:29:33

  Kto teraz pomoże Sławkowi jak on taki fałszywy? Zostanie mu tylko jeden sponsor; przychodnia w której pracuje A propos ile mu dali ostatnim razem?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof Kowalski | 2014-11-26 00:43:16

  Gdy zapoznałem się z powyzszym tekstem, to ... konsternacja, bo przypomniałem sobie jak to oleśnicki burmistrz bez żadnych ceregieli dofinansowywał wycieczkę działaczy WKS "Oleśniczanka" do Włoch. Dofinansował osoby, które do biednych się nie zaliczają. A tu ...

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • scienter | 2014-11-26 00:29:16

  Bardzo przykro czytać takie oświadczenia sygnowane przez Pogoń. Brakiem rozwagi można by nazwać już samo zajęcie stanowiska przez pełniącego funkcję prezesa Kartochę. Samo zaś oświadczenie utrzymane jest w tendencji prowokacyjnej. Dlaczego Prezes, a następnie klub zajmują stanowisko w sprawie politycznej? Dlaczego przed 2 turą wyborów? Dlaczego nie przed 16 listopada? Wracając do tematu oświadczenia, czasami merytoryczna zgroza. Ot pierwsze z brzegu, piszecie, że obraźliwa postawa w prowadzeniu klubu jest przez was niemożliwa do przyjęcia. Więc skąd ten atak, krytyka burmistrza i dyrektorki, którą tak dokumentujecie swoimi działaniami i ich brakiem z UM(skądinąd słusznie), przecież to jest obrażanie. Krytyka dyrektorki MOKiS przechodzi granice dobrego smaku, to niemal wulgaryzm. Wstyd mi za was! Po drugie; piszecie, o braku jakiejkolwiek odpowiedzialności obecnego zarządu na działania przy stadionie w latach poprzednich w innej części tekstu zaś zwracacie się do czytelnika : ” Przez wiele lat Pan Burmistrz Bronś pozostawał głuchy na nasze prośby, postulaty i konstruktywne propozycje” . Jak ma się to rozumieć? Raz odcinacie się od przeszłości, pisząc o „obecnym” zarządzie, a kiedy indziej zwracacie się „przez wiele lat…”. Pragnę przypomnieć iż zarząd Pogoni w obecnym składzie z prezesem na czele funkcjonuje w klubie od zeszłego roku (tj.2013). Wychodzi na to, że w haśle „Dla Pogoni Oleśnica liczy się historia, rozwój i przyszłość!”, historia liczy się tylko czasami, kiedy na rękę zarządowi. Och, ale przecież żądacie m.in. merytorycznej dyskusji. W porządku, pokazaliście przywary burmistrza Bronsia, ale zapomnieliście dla kontrastu przedstawić atuty Pana Kołacińskiego. Można tylko wyłapać z kontekstu wasze oczekiwania względem M.K. jeśli obejmie urząd. Na koniec, tak okiem kibica napiszę… nie podoba mi się uwikłanie klubu w proces wyborczy. W takim systemie jako klub jesteśmy uzależnieni od miasta jako MKS, niezależnie która opcja polityczna sprawuje rządy. Jeśli patrzymy w przyszłość, apolityczność klubu jest atutem. Mojego poparcia obecny burmistrz oczywiście też nie posiada, i jest to decyzja zupełnie niezależna od prośby z oświadczenia. Jednak nie zapominamy o zerowej dotacji swego czasu dla sekcji szczypiorniaka, stara Pogoń to pamięta (APO zapomniało?).

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ExitPool | 2014-11-26 00:10:21

  nie puszczac na forum wyborczych bąków

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-11-25 23:52:59

  szczurów ci u nas dostatek ale i te przyjmujemy jako wróżbę zwyciestwa

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Marzena | 2014-11-25 23:47:34

  Na profilu na Fb Sławek nie deklaruje sie z poparciem żadnym. Podpuche ktos tu zrobil

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • pogromca | 2014-11-25 23:43:25

  Skąd się tu Wiatr wział w tej dyskusji?Szczura ktoś puścił?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-11-25 23:33:23

  nic sie nie stanie bo Brons juz nic w tym mieście nie wygra, może w totolotka, on juz wie, że przegrał

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Brinek | 2014-11-25 23:28:46

  Co się stanie jak Bronś wygra ? Nic się nie stanie! Może się zastanowi ! A RDO ma dzisiaj większość w Radzie i Sejmiku także Janek i tak będzie grzeczny a pewne rzeczy musiały zostać powiedziane

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-11-25 23:23:58

  płącz i zgrzytanie zebów bedzie

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • mm | 2014-11-25 23:23:10

  A ja jestem tylko ciekaw co ci panowie powiedzą w poniedziałek jak Brons wygra?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-11-25 23:20:48

  Wiatr też za Kołacińskim???!!! Rany to kto jeszcze poza Wojtkiem został Bronsiowi???

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-11-25 23:19:53

  i sprawiedliwy podział dotacji wg jasnych kryteriów komisji juz nie pod przewodnictwem pana Bernackiego i pod kontrolą komisji już nie pod przewodnictwem nic nie mogacego pana Rybiałka

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • kibicka | 2014-11-25 23:19:38

  A pan Wiatr o co ma pretensje do obecnego burmistrza, Zorganizował super imprezę to prawda, ale też za każdym razem był w UM po dotacje i zawsze dostawał. Oj nie ładnie, p. Sławku, mógł się pan chociaż wstrzymac od głosu. Rozumiem, że pracuje pan w przychodni p. Masternaka ( rodzina p. Kołacińskiego) i trochę niezręczna sytuacja, ale trochę przyzwoitości!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-11-25 23:16:09

  wystarczy że obiecał im uczciwośc

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • tomasz | 2014-11-25 23:12:18

  A ja chciałbym wiedziec co im obiecał kandydat Kołaciński? Konkretnie co? Zwolni p. Szpiłyk to wiemy, ale co jeszcze?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-11-25 23:11:52

  czy 4lata temu pan Kartocha startował do Rady z 2002 czyli od Bronsia? czy pan Kartocha bierze pensję w Pogoni? czy te pieniadze sa z dotacji na klub od miasta? tak tylko pytam

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • zdziwko | 2014-11-25 23:10:27

  Ja sie dziwie ze zwolennicy Bronsia nie punktuja Pogoni. Panoramia opisywala zebrania co glosowali krewni krolika a prawdziwych pogoniarzy kopnięto w zadki. Przecez ten klub zostal sprzedany.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • irek | 2014-11-25 23:09:45

  Słyszałem, że żyją z klubu, a więc i z dotacji miasta i z wpłat rodziców.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • proste | 2014-11-25 23:09:34

  do olek; wczytaj się przyjacielu w treść; nikt nie zarzuca braku pieniędzy! nie ma mowy o roszczeniach finansowych! Jest mowa o braku współpracy i dialogu odnośnie użytkowania obiektu czy innych forma wsparcia jakie miasto może udzielić; nie mówiąc już nic o oszczędnościach jakie można by poczynić nie przelewając pieniędzy na MOKIS

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-11-25 23:08:55

  z Mikstatu jest Dutkiewicz

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • jazzydubudu | 2014-11-25 23:08:15

  co ja czytam w pismie Pogoni? jazz live. czyżby kanapa stala za tom intrygą przeciwko Bronsiu?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • sergio | 2014-11-25 23:08:02

  Hm...... poparcie Dutkiewicza to był baner na stadionie a nie oświadczenie o poparciu w wyborach. Wiceburmistrz jest powoływany przez burmistrza -zwiazku nie widzę. Zostają jakieś Kondratowice. jesli stamtąd mamy czerpac wzorce, no to sory.....

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • sdf | 2014-11-25 23:07:46

  do Pani olesniczanka; Szanowna Pani, nie wiemy dlaczego pyta Pani o ostatnie 4 lata; w tym czasie chyba 3-krotnie zmienił się Zarząd i wydarzyło się wiele innych kwestii... Obecne władze klubu niewiele miały z tymi dotacjami wspólnego.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • olek | 2014-11-25 23:07:29

  Skoro ten wielki klub POGOŃ ma tak żle, to chciałbym wiedziec gdzie jest zatrudniony np. p. Kartocha i inni trenerzy?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ? | 2014-11-25 23:05:10

  kto z mikstatu

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-11-25 23:04:57

  Orzeszek burmistrz Zabkowic był chyba prezesem Orła

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • olesniczanka | 2014-11-25 23:04:38

  Dlaczego w tym liście nie napisano nic na temat wielkości dotacji dla Pogoni w ostatnich czterech latach.I dlaczego nie znamy sukcesów Pogonii?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • sędzia | 2014-11-25 23:04:31

  To nie wiesz ktory klub ciagal po sadach dwoch politykow bawiac sie w polityke? Pogon to maly pikus wobec tego

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-11-25 23:04:03

  Każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii politycznych działacze sportowi zawodnicy też wielu sportowców startuje w wyborach np. MArek Citko został teraz radnym z PiS

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • :) | 2014-11-25 23:02:18

  fani Slaska tego poparcia dla człowieka z Mikstatu wstydzą sie do dzisiaj

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • diego | 2014-11-25 23:01:43

  dodam tylko że klub nie zabawił się w politykę; klub to też ludzie którzy w nim na co dzień działają, zwykli obywatele którzy też mają prawo publicznie wyrazić swoją opinię, a nie wyrazili jej we własnym interesie, tylko w interesie klubu i jak widać odnieśli skutek gdyż panika, zaiste, poważna! :-) spokojnej nocy dla wszystkich !

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • diego | 2014-11-25 23:00:09

  sergio!!! proszę bardzo: Przykład z okręgówki! Czarni Kondratowice - burmistrz Bochnak (został nim jako zawodnik i prezes Czarnych), jedziemy dalej Dzierżoniów - Pan Jasiński na plecach Lechii na wice Burmistrza. Jeszcze ? ŚLĄSK WROCŁAW - 1946 % poparcia dla Dutkiewicza ! Kumasz ? I teraz sobie odpowiedz na przykładzie tych klubów czy lepiej działać czy siedzieć cicho i płakać bo ... zabierają stadion ... zabierają targowisko ... obniżają dotację ... podnoszą ceny za wynajem ... wyrzucają z magazynu ... Więc TY siedzisz cicho a Pogoń działa i brawa dla nich! Głosuję na KOŁACIŃSIEGO

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • sergio | 2014-11-25 22:55:00

  powtarzam - jakie klub bawi sie w polityke tak jak obecne władze Pogoni? przykłady plis!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • edek | 2014-11-25 22:50:32

  do specjalisty od przeginania pały; właśnie działacze działają i na tym polega ich rola i jest to ich święte prawo; to jest demokracja, jeśli ktoś nie spełnia Twoich oczekiwań to masz prawo poprzeć kogoś inneg; pewne problemy narosły bardzo poważnie; kiedy o nich mówić jak nie przy wyborach? Z tego co widzę z załączonych pism to POGONIARZE bardzo się starali tworzyć dialog, składali konstruktywne propozycje, ktoś po prostu olał Pogoń to niech się teraz nie dziwi że się młodzież postawiła - szacun dla nich ! Ta powinny wyglądać wybory! Dla mnie wybór jest jasny - KOŁACIŃSKI!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • kibic Pogoni | 2014-11-25 22:50:32

  chudą szlag trafi jak to przeczyta :) janka tym bardziej,a ich pupilka będzie pluła jadem w gazetce

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • w kapeluszu panama | 2014-11-25 22:43:58

  ...a pasta do zębów.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-11-25 22:42:59

  przeginacie pałę POGONIARZE! piłkarze sa do grania działacze do działania a politycy do politykowania

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-11-25 22:33:47

  Brons sie total zagubił a caryca mu w tym baaaaaaaardzo mocno pomogła. ale masz racje -on tego nie rozumie i nie widzi

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-11-25 22:23:12

  wiele gorzkiej prawdy której burmistrz Brons nie chciał przyjac do wiadomości. I dalej nie chce. I jesli wygra dalej nie bedzie rozumiał . powody niektórzy znaja . Nie przyjmuje do wiadomości co i kto jest jego kula u nogi. dlatego oddam głos na Kołacińskiego. pierwszy raz na kogoś innego niz Bronś człowiek dzisiaj zagubiony ktory stracił kontakt z ludżmi szkoda nigdy nie przypuszczałem że da sie tak omamic słabeuszom i wręcz kreautorom jak jeden z jego zagorzałych sportowych zwolenników

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • forte | 2014-11-25 21:40:11

  Baron najwiekszy smutas polskiego jazzu. Będzie niezła zabawa

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • fik | 2014-11-25 21:13:24

  Ostro, mocno, dosadnie i w punkt. Czy ktoś wie, co na temat sportu miała do powiedzenia odpowiedzialna za niego pani dyrektorka z Mokisu na spotkaniu ze środowiskami sportowymi? Bo jakoś skrzętnie media nie informowały o jej wypowiedziach.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • taxi fan | 2014-11-25 21:03:52

  koncert chyba nie jest w tym najważniejszy...wyraźnie napisali że takie sprawy trzeba załatwiać wcześniej...ale już mecz gwiazd, byłych piłkarzy czy turniej dla dzieci to już super pomysły , mi się podobają! Jaki był problem żeby w tym pomóc ? Jak widać nikt nie widział wówczas w tym swojego interesu

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • AndyNY | 2014-11-25 20:50:36

  To bedzie ten koncert jazzowego duetu na stadionie czy nie???Okreslcie sie koniec koncow

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • YMC | 2014-11-25 20:48:55

  Czu urząd jest od proponowania innych form? Pytam z ciekawosci.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • taksówkarz | 2014-11-25 20:47:39

  Widze ze musze komus przyp... Nie podwazalem kompeetencji trenerow tylko ich kulture osobista. Przeginanie pały to jest zabawa dla frajerów.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • asd | 2014-11-25 20:46:59

  to mógł urząd miasta tak odpowiedzieć i zaproponować inną formę ... ale miał Pogoń w du...i tyle w temacie

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • PądereckiJulian | 2014-11-25 20:45:06

  Ha ha ha dwóch muzyków jazzowych zrobi jubileuszowe show Pogoni! W takim razie można o was powiedzieć to samo co wy powiedzieliście o Szpiłyk tylko odwrotnie - g... się na kulturze znacie trenerzy!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • logo | 2014-11-25 20:41:57

  taksówkarz...rób pospolite ruszenie a kompetencje trenerów Pogoni możesz sobie sprawdzić w tabeli. Szukaj w okolicach 1 miejsca, dalej nie "patrzaj"...Może i faktycznie, zbyt ostro...ale może tak mówić tylko człowiek który z tą Panią nie miał do czynienia. Nie samą kulturą człowiek żyje, wim bo czytam Logo ...

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • de Niro | 2014-11-25 20:41:46

  no właśnie, nie zadzierajcie z taksówkarzem :)

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • taksówkarz | 2014-11-25 20:37:17

  "nie ma kompetencji na zarządzanie wiejską świetlicą" - nieładnie to jest powiedziane, prostacko i naciągane mocno. Krytyka się pewnie należy, ale bez przeginania pały. Równie dobrze można powiedzieć, że któryś z trenerow Pogoni "nie ma kompetencji nawet do prowadzenia drużyny podwórkowej". Czy się z tym zgodzicie? To na pewno nie jest prawda, ale napisałem to samo co działacze Pogoni. Może p. Szpiłyk nie ma kompetencji do prowadzenia ośrodka sportu, ale do prowadzenia świetlicy, a nawet ośrodka kultury ma, bo to udowodniła. Nie przeginajcie pały, bo zrobie pospolite ruszenie wśród ziomków i sąsiadów i wasz kandydat w niedziele wieczorem będzie płakał, a wy się pos... z rozrzewnienia.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Michał | 2014-11-25 20:32:23

  do meloman: no ja akurat znam - światowej klasy jazzmani ... laureaci Frederyków, zresztą wygoogluj sobie... chodzi o to że można sprowadzić Rubika ... i zapłacić krocie, a można też zrobić fajny koncert, ktoś pomoże, klub zarobi ... myśl człowieku

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • wójt | 2014-11-25 20:29:13

  ~do rodzic: tu akurat odpowiedz jest prost...formalnie dotację dostaje Pogoń, która musi wynająć obiekty miejskie (innych nie może rozliczyć) więc wiadomo że duża część tych środków trafi z powrotem ... ale UWAGA już nie do miasta jako tako ale do MOKISU jako przychód ! I co mamy? Miasto dało dotacje, Pogoń nie ma kasy...a MOKIS ma przychód i może się bawić w bycie top managerem...kpina! I żeby to jeszcze było warte tych pieniędzy...boisko na Brzozowej, kiedyś najlepsze na dolnym sląsku a ostatnio to normalnie krowy by to lepiej wygryzły ... grać się nie dało

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • meloman | 2014-11-25 20:28:12

  "J. Stankiewicz i P. Baron" - co to za gwiazdy? Ktoś zna????

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • rodzic | 2014-11-25 20:05:55

  Dlaczego Pogoń płaci za korzystanie z naszych miejskich obiektów, skoro dziala na rzecz rozwoju sportowego młodych oleśniczan? I to takie krocie! Przecież oleśniczanie to utrzymują, a nie pani Szpiłyk.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Łuki2 | 2014-11-25 20:00:31

  Świetna decyzja władz Pogoni. Bez odważnych decyzji i ruchów ten klub nigdy nie będzie wyżej niż okręgówka czy IV liga. A przecież w Oleśnicy może być na prawdę fajny klub, który daje mnóstwo szczęscia mieszkańcom i inspiruje młodzież do działania, przekazuje pozytywne wzorce. Kilka lat temu swojego kandydata w wyborach postanowił poprzeć Chrobry Głogów, który wtedy walczył o przetrwanie. Dziś w Głogowie mają dobrego burmistrza i silny Iligowy klub, który skupia uwagę nie tylko mieszkańców miasta, jest świetną wizytówką Głogowa. Tą drogą może pójść też Pogoń. Chyba nawet idzie.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Analityk wyborczy | 2014-11-25 19:35:32

  tu nie ma co dyskutować, trzeba głosować, 20 lat władzy hegemona wystarczy, zmiana jest konieczna, inaczej nie tylko oleśnicki sport będzie się pogrążał w stagnacji, ale całe miasto

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Analityk wyborczy | 2014-11-25 19:34:18

  tu nie ma co dyskutować, trzeba głosować, 20 lat władzy hegemon wystarczy, zmiana jest konieczne, inacze nie tylko oleśnicki

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Łuki | 2014-11-25 19:33:46

  Brawo Pogoń! W końcu jakaś instytucja miała odwagę powiedzieć głośno co sądzi o rządach burmistrza. Czy ktoś na prawdę śledził jak ten klub funkcjonował przez ostatnie miesiące, powiedzmy przez ostatni rok. Wszędzie kłody pod nogi, jedna wielka nagonka, ciągła krytyka władz, skargi. Nawet Atol odmówił im wynajęcia siłowni. A wyniki pierwsza klasa. Seniorzy i juniorzy są najlepsi w swoich rozgrywkach. Przedstawione przez Pogoń pisma jasno pokazują, że klub nie miał żadnego wsparcia u obecnych władz. Mam nadzieję, że nowy burmistrz będzie chętniej wspierał sport, bo inaczej będzie musiał płacić na ćpunów

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • mks | 2014-11-25 19:12:21

  Nie rozmywajcie tematu; w tym stanowisku jest dużo spokoju i konkretów. Nr 1: w mieście jest miejsce dla wszystkich! Ktoś ma inne zdanie ? Wiadomo gdzie jest problem (MOKIS) a Pogoń w końcu to powiedziała !!! Brawo!!! Nr. 2: Sposób przeprowadzenia przetargu i remontu ? Super zorganizowane, tak? No i najważniejsze...tyle osób tutaj gardłuje o stowarzyszeniu, tylu "działaczy zasłużonych" ... a kto pomyślał o organizacji obchodów? No właśnie młodzi ludzie z Zarządu! A co zrobił Pan Bronś...wtedy miał większość w radzie :-) no to się skończyło...popieram stanowisko Pogoni, mieli do tego pełne prawo.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-11-25 19:09:04

  no to Pogoń ma przesrane

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-11-25 19:07:59

  sport rozwija sie fantastycznie! oldboje siatkarze jezdzą nawet na obozy przygotowawcze nad morze do lusksusowego ośrodka!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • roni | 2014-11-25 19:01:00

  kibic - więcej optymizmu, kto nie walczy ten przegrywa a wiara czyni cuda a Pogon u Bronsia już przegrała parę lat temu i nie tylko Pogoń ale cały Oleśnicki sport .

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • parodia | 2014-11-25 18:51:47

  w latach 90`....no to jest argument...w tym roku obcięto Pogoni dotację a z połowy przekazanych środków do MOKISU (jak piszą ponad 30tys zł) ściągnęła na swoje zabawy Pani Sz. Brawo! Wielki ratunek!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • zebe | 2014-11-25 18:50:29

  a co w ratuszaninie? pluszowy miś

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • fan | 2014-11-25 18:50:14

  Pogoń pierwszy raz zaangażowała się w politykę!? A ilu kandydatów na radnych miało napisane na ulotkach "działacze Pogoni" ? A na czyich plecach Bronś zostawał Burmistrzem ?! Po czyim boisku paradował jak paw!? Brawo dla Pogoni za jasne, merytoryczne postawienie sprawy! Co będzie jak Bronś wygra ? Nic! Rada większość, starostwo większość a Bronś może się obudzi! Jaki był problem żeby pomóc w sprawach o których jest mowa ? Brawo Pogoń, głosuję na Kołacińskiego!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ska | 2014-11-25 18:46:12

  Dzieki Janowi Bronsiowi Pogoń nie upadła na poczatku lat 90. I dzięki burmistrzowi nie upadła w tym roku, bo mogła zostac bez dotacji z powodu perturbacji i awantury w klubie. I trwała przez te wszystkie lata dzieki przychylności pana Jana Bronsia. Kibice o tym pamietają i żadne zaklęcia pana Kartochy i spółki tego nie zmienią

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • sergio | 2014-11-25 18:38:31

  zajmijcie sie sportem a nie polityką! czy ktos słyszał żeby Real Madryt popierał kandydata konserwatystów kosztem kandydata socjalistów? Też rozumiem krytykę mokisu chyba nie ma osoby w świecie olesnickiego sportu która tego nie robi o sorrry jedna jest wiadomo kto -czerwony dres...)))) ale to co innego niz próba wpływania na wynik wyborów

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • zainteresowany | 2014-11-25 18:37:25

  Brawo Pogon, nie schowaliście głowy w piasek i wyraziliście dobitnie to o czym wszyscy wiemy czyli prywata wielkiego guru bronka z jego mokiską musi go zgubić dla dobra całego Oleśnickiego sportu.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-11-25 18:30:46

  kibic@ to taki JBrons jest małostkowy?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • kibic | 2014-11-25 18:29:58

  Jak wygra pan Brońś to jest po pogoni

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • levi | 2014-11-25 18:27:18

  Spółeczki p.Kartochy nie popieram ale ocena dyrekcji MokiS trafiona w punkt , niestety dla pana burmistrza

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-11-25 18:25:14

  Pierwszy raz w historii Pogoń zaczęła sie bawić w politye. Próbuje negowac jednego kandydata a kreowac drugiego. Chłopcy bawia sie zapałkami. Najpierw przejeli klub i jego dorobek a teraz polityczne to rozgrywaja. Bronsia wina że pozwolił na to przejecie MIEJSKIEGO klubu sportowego konkretnie jego najważniejszej sekcji - piłkarskiej. Promował też Rataje szkołke promował samego Kartoche którego wystawił na liste wyborczą . A czy pan Salik protestował kiedy społka przejmowała Pogoń??? No to teraz obaj maja pasztet. Sami do tego doprowadzili że Pogoń sie na ich wypina po tylu latach ratowania klubu przez miasto

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-11-25 18:12:43

  SZOK! cała prawda cała dobę . Ale co będzie jak wygra niespodziewanie jednak Bronś???

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com