amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Będzie pikieta! [AKTUALIZACJA]

19.11.2014

wyświetleń: 5883

W niedzielę 23 listopada będzie zorganizowana pikieta. Uczestnicy przejdą pod domem burmistrza
 
- Nasza pikieta jest protestem przeciwko planom rozbudowy chlewni, położonej przy zabudowie mieszkaniowej na ulicy Pawłówek - mówi olesnicy24.com Nina Ostrowska, która wespół z mężem Witoldem jest jej organizatorką.  - Jest także formą protestu przeciwko opieszałym działaniom przy opracowaniu planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu.
 
Hodowla świń przy dzielnicy willowej od kilku lat bulwersuje mieszkańców. Skarżą się m.in. na fetor i  muchy. A pikanterii sprawie dodaje fakt, że burmistrz Sycowa jest szwagrem właściciela chlewni. Dlatego też uczestnicy pikiety przejdą pod domem Sławomira Kapicy. Nie jest to więc działanie korzystne dla starającego się o reelekcje burmistrza. Jego zwolennicy uważają, że to krok polityczny zwolenników kontrakandydata.  
 
- W niedzielę 23 listopada o godz. 11 przejdziemy z Pawłówka ulicą Ogrodową, przez Rynek i plac Wolności - mówi nasza rozmówczyni. 
 
- Pod koniec 2013 roku pan Zaborowski złożył wniosek o wydanie zgody na wydanie warunków zabudowy dla budowy budynku inwentarskiego przy ulicy Pawłówek w Sycowie. W styczniu na jednej z komisji burmistrz Kapica, jego szwagier, poprosił członków Komisji Ładu Przestrzennego, Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa o wydanie opinii w sprawie wydania zgody na przystąpienie do opracowania planu zagospodarowania przestrzennego, w skrócie MPZP Syców obszar "B". Rada uchwałę przyjęła w styczniu 2014, co miało spowodować wstrzymanie procedury wydania decyzji przez SKO, ponieważ z powodu koligacji rodzinnych nie mógł tego wydać burmistrz Kapica. Prowadzenie sprawy dostał Urząd Miasta i Gminy w Międzyborzu. Wstrzymał procedurę wydania decyzji, czekając na plan, którego do tej pory nie udało się przygotować. Od stycznia, nie ma nawet projektu! Ostatnio okazało się, że mieszkańcy dostali projekt uchwały z Międzyborza - opowiada o procesie procedowania w tej sprawie były radny Dariusz Maniak.
 
I dodaje: Sprawa jest śmierdząca jak sama chlewnia... Ktoś komuś będzie musiał zapłacić odszkodowanie. Warto też sprawdzić sprawę prowadzoną przez Generalnego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który podważył ważne dla tej sprawy kwestie.
 
AKTUALIZACJA
Nie jest prawdą, jak podaje Dawid Samulski w serwisie NaszeMiasto.pl, że "Do udziału w wiecu zachęca w internecie m.in. Robert Dziergwa, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Sycowie". Skąd autor wysnuł taki nieprawdziwy wniosek, manipulując opinią publiczną? Ano stąd, że Dziergwa na portalu społecznościowym podał linik do artykułu olesnica24.com, opisującego sprawę pikiety. Tak jak do wielu innych artykułów naszego portalu... 
 

autor: (rpr)powrót ›

Zobacz także

Nowej władzy manifest wiary

Infułat Władysław Ozimek powiedział: Władza jest od Boga, dana przez wybór ludzi..... ...

Nowy wiceburmistrz czy skarbnik?

Jakie zmiany personalne szykują się w Urzędzie Miasta Oleśnica i - szerzej - w całym samorządzie?...

ReklamaKomentarze (15)

 • wiadomo KTO | 2014-11-25 00:38:15

  Jeśli ktoś będzie zainteresowany wyczerpującymi informacjami popartymi obszerną dokumentacją, którą zebrałem podczas prowadzonego postępowania przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w latach 2003-2008, oraz innymi dokumentami zgromadzonymi, które posiadam, również obecny projekt planu zagospodarowania z ograniczeniem do 40 DJP wraz z pismem przewodnim (zamieszczonym http://olesnica24.com/Publicystyka,czytaj,1984,Bedzie-pikieta-AKTUALIZACJA#.VHOtm1h0zIU) wysłanych pocztą nr przesyłki 00359007734977940541 (tu można sprawdzić tracking http://emonitoring.poczta-polska.pl/) oraz poprzedni projekt planu z 2006 r. którego to Rada Gminy nie uchwaliła, zapraszam na plac Wolności 17. Czekam również na decyzję Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego w Warszawie która prawdopodobnie uchyli wadliwą decyzję PINB w Oleśnicy z 2008 r "legalizującą" samowolną zmianę sposobu użytkowania garaży na chów trzody chlewnej. Sprawa jest skomplikowana ale jestem w stanie wytłumaczyć krok po kroku jak to się stało, że mamy wielką fermę w mieście. U nas w kraju mając poparcie władz, rodziny pracującej w urzędach, znajomościom naprawdę można wszystko. Blokowanie wprowadzenia planu zagospodarowania powoduje że pozwolenie na budowę można uzyskać na podstawie warunków zabudowy wydawanych przez Burmistrza Miasta i Gminy( w tym przypadku w Międzyborzu ze względu na koligacje rodzinne. Nie mając planu zagospodarowania przy wydawaniu pozwolenia na budowę na podstawie warunków zabudowy nie obowiązuje ograniczenie do 40 DJP lecz do 210 DJP więc wiadomo dlaczego nie mamy planu zagospodarowania dla obszaru B. Plan, który tak ciężko jest naszym władzom wprowadzić planista może sporządzić w ciągu max. miesiąca i prawdopodobnie w tym czasie był sporządzony. Lecz leżał sobie prawdopodobnie w szufladzie aż wpłynęło zawiadomienie o pikiecie. Plan zagospodarowania z 2006 mógł być wprowadzony lecz był niewygodny dla inwestora. Posiadał wszelkie uzgodnienia i opinie oraz wpłynęły do Urzędu MiG w Sycowie wyroki sądów oddalające zarzuty osób które miały do niego zastrzeżenia. Lecz Pan Burmistrz wolał narazić gminę na dodatkowe koszty związane z opracowaniem nowego studium uwarunkowań zmieniającego zapisy dla tego terenu z funkcji wiodącej mieszkaniowej na rolniczą, oraz nowego planu oczywiście po około 8 latach w roku, w którym miały odbyć się wybory. Kto za to zapłaci – oczywiście my wszyscy, przecież mamy bogatą Gminę! Dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować pikietę bo po prostu mamy dość kręcenia, kombinacji i tego okropnego smrodu, który uprzykrza nam i połowie mieszkańców życie. Mam nadzieję choć już sam nie wiem, że nasza „ wspaniałomyślna Gazeta S....” umieści środowym wydaniu rzetelny obiektywny artykuł bez głaskania naszej władzy oraz oczerniania mieszkańców chcących spokojnie żyć w tym mieście.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • wojtek | 2014-11-24 23:03:02

  Jacek ty też przeciwko nam?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Darek | 2014-11-23 22:30:22

  "Z" a co to jakieś hurtowe pozwy? nie ma problemu, chcę!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • z | 2014-11-23 14:26:10

  Ty tez też chcesz pozew dostac za głoszenie publicznie kłamstw?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Darek Ma | 2014-11-23 12:21:22

  Panie Dziergwa, ja rozumiem że trzeba się oczyścić. osobiście czytałem Pańskie posty o nawoływaniu! Wiem, ze Wojtkowi trzeba publiki nawołać!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • mieszkaniec | 2014-11-21 11:25:45

  Mieszkam od urodzenia na ul.Pawłówek i najpierw były domy a potem chlewnej i wielki smród.Muchy latem są tak duże że kradną dzieciom zabawki z piaskownicy

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-11-21 00:10:33

  a może a może walnijcie wy się wszyscy w głowę, pani Ostrowska wybudowała się kilka lat temu samowolnie przy chlewni, która jest tam już dużo dłużej i do kogo mieć pretensje? Teraz pikiety się zachciało, mogli wybrać inną lokalizację, w okolicy sycowa było i jest dużo takich możliwości.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-11-20 22:10:06

  No to mam dowód na to, że tak nie było https://www.youtube.com/watch?v=31WRt8vyi18. W tym momencie stały tylko silosy, nie było mowy o żadnej chlewni.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-11-20 21:48:06

  Pretensje mieszkańcy w wiekszosci moga miec tylko do siebie. Chlewnia stala w regionie zanim pojawily sie pierwsze budynki mieszkalne. Gdy ktos rozpoczal budowe obok powstajacej chlewni to jakich zapachów sie spodziewal ????

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Antek | 2014-11-20 10:44:45

  A może połączyć debatę z pikietą? Tego jeszcze nie było..

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • lustro | 2014-11-20 00:21:21

  rok 2015 alfa-omega powita w szeregach podopiecznych PUP-y, hihihihi

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-11-19 23:18:27

  oto Syców w całej krasie....

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • alfa-omega | 2014-11-19 21:24:15

  A może pikieta przed domem "zielonego ludzika" na Klonowej?!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • w kapeluszu panama | 2014-11-19 19:20:47

  chlewnia w mieście? w XXI wieku? nie do uwierzenia! ludzie to wytrzymują? skandal faktycznie

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-11-19 17:57:28

  a moze pikietka tez w Olesnicy? Na ratajach?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com