amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Kto radnym w Radzie Powiatu?

17.11.2014

wyświetleń: 12800

Zdzisława Jakimiec

Zdzisława Jakimiec

PiS triumfuje. PS 2018 i PO idą łeb w łeb. Czy SLD i PSL zostaną bez jakiegokolwiek mandatu?

Jan Bronś dostał ponad 600 głosów. Maria Susidko ponad 400, a Walerian Pietrzak tylko ok. 400. To wyniki liderów Porozumienia Samorządowego 2018 w wyborach do Rady Powiatu. Nie są one najlepsze - dadzą PS 2018 jeden, góra dwa mandaty w Oleśnicy.

Triumfuje Prawo i Sprawiedliwość. Jego kandydaci dostaną w okręgu Oleśnica najprawdopodobniej 4 mandaty. Fantastycznie wypadł też PiS w okręgu Twardogóra/Dobroszyce. Lider - Alojzy Kulig - dostał aż 1.289 głosów! To najprawdopodobniej powiatowy rekord. A lider PS 2018 - Jan Głowa - zaledwie 430...

Platforma Obywatelska może w Oleśnicy liczyć na 2 mandaty. O przekroczenie progu wyborczego walczy PSL. Na razie jest na 5-procentowej krawędzi...

W tych wyborach (do powiatu) jest ok. 20 procent głosów nieważnych. To utrudnia liczenie. Są też ciągłe problemy z systemem informatycznym.

AKTUALIZACJA

Wyniki są liczone ręcznie - platforma wyborcza nie zadziałała. Podany przez nas podział mandatów w Oleśnicy jest prawie pewny - 4 mandaty dla PiS, po 2 dla PO i PS 2018 (Bronś i Susidko). Bez mandatu zostaje najprawdopodobniej Henryk Bernacki i SLD.

W okręgu Twardogóra/Dobroszyce PiS zdobędzie najprawdopodobniej 2 mandaty - Alojzy Kulig i Leszek Waluk. Dwa trafią też do PS 2018 - dla Jana Głowy i Kazimierza Płakseja. 

W okręgu Dziadowa Kłoda/Bierutów mandat wywalczył najprawdopodobniej Sławomir Pytel (PO). A sensacją może być niezdobycie go przez Iwonę Wiśniewską-Kocjan. O przekroczenie progu i mandat dla Czesława Teleszki walczy PSL.

W gminie Oleśnica mandat zdobył Jarosław Polański (PO) i - mimo słabego wyniku - Dorota Bartczak (PS 2018).

Podkreślmy raz jeszcze - to wyniki nieoficjalne.  

PEŁNE WYNIKI WYBORÓW DO RADY POWIATU - W NAJBLIŻSZYM WYDANIU PANORAMY OLEŚNICKIEJ. 


autor: (rpr)powrót ›

Zobacz także

Kołaciński burmistrzem Oleśnicy

Zapraszamy na wyborczy wieczór z naszym portalem. Wyniki? Za chwileczkę, już za momencik.....

Opozycja wygrała wybory w Oleśnicy

Oleśnica, Bierutów, Dobroszyce i Syców - II tura. Potyrała rozgromił Dżugaja. Fryt ...

ReklamaKomentarze (21)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com