amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Anna Pietrzak – pierwsza klasa

14.11.2014

wyświetleń: 2232

Anna Pietrzak – pierwsza klasa

fot. Andrzej P. Szachnowski

Jej wirtuozowski artyzm wypada mierzyć w skali szerzej niż krajowa. Recital to potwierdził...
 
Z mistrzowskim recitalem wystąpiła wczoraj w Oleśnicy dr Anna Pietrzak, wirtuoz gry na gitarze klasycznej. Tej uznanej w naszym kraju oleśnickiej artystce towarzyszyła urodzona w Meksyku mezzosopranistka Julieta Gonzales-Springer (śpiew i kastaniety). A także skrzypaczka Małgorzata Kogut-Ślanda oraz młodzi gitarzyści: Paweł Drozd, Kacper Mroczek, Marcin Wiencierz (wychowankowie Anny Pietrzak).
 
Melomani usłyszeli gitarowe dzieła Astora Piazzolli, Joaquína Rodrigi i Clarice’y Assad. Meksykanka śpiewała w języku oryginału (czyli po hiszpańsku) poezję Federica Garcii Lorki (przekład publiczność otrzymała) – z akompaniamentem Anny Pietrzak.
 
Doskonała gra oleśniczanki, podobnie jak na jej poprzednich recitalach w Oleśnicy, odznaczała się niezwykłą wrażliwością i finezją, niepowtarzalną ekspresją. I darem wydobywania z gitary cudownych barw dźwięku. Wdzięk, subtelność, dbałość o artykulację i wyczulenie na detale – to tylko niektóre z wielu zalet gry Anny Pietrzak.
 
Recital potwierdził, że jej wirtuozowski artyzm wypada mierzyć w skali szerzej niż krajowa. Odbył się on na Zamku Książęcym w ramach cyklu „Łączy nas muzyka”. Sala Rycerska pękała w szwach.
 
Anna Pietrzak ukończyła studia w Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz w Konserwatorium Muzycznym w Pireus (Grecja). Swój talent rozwijała również na kursach mistrzowskich prowadzonych przez światowej sławy wirtuozów.
 
Prowadzi klasę gitary w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Oleśnicy i w Państwowej Szkole Muzycznej II we Wrocławiu. Stopień doktora sztuki muzycznej uzyskała na wspomnianej Akademii, na której jest wykładowcą.
 
Koncertuje solo i w zespołach muzycznych – w kraju i zagranicą. Wydała trzy płyty: „La Catedral – XX century guitar music” (solowa), „Gitana Electric – eclectic” (z udziałem znakomitych polskich i zagranicznych jazzmanów), „Farewell” (w duecie ze swoim śp. bratem Łukaszem).
 
O cyklu czwartkowych koncertów czytaj tutaj:
 
FOTORELACJA z koncertu Anny Pietrzak i podsumowania cyklu "Łączy nas muzyka" 

 


autor: (szach)powrót ›

Galeria zobacz całą galerię ›

Zobacz także

Zdzichu Janiak z Budką na scenie

Znów gra na scenie przeboje, w których nagrywaniu na płyty kiedyś uczestniczył ...

Kościół rozśpiewany

Na wspomnienie świętej Cecylli odbyła się I Goszczańska Cecyliada. Zaśpiewało 50 uczniów ...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com