Łukasz Nowak wyrównał w 73. minucie fot. Witold Lechowicz

Karol Siódmiak strzela gola z rzutu karnego dla Pogoni

Karol Siódmiak strzela gola z rzutu karnego dla Pogoni fot. Witold Lechowicz

Łukasz Nowak osaczony przez pogoniarzy

Łukasz Nowak osaczony przez pogoniarzy fot. Witold Lechowicz

Piłkarski hit weekendu za nami. Wiwa podejmowała oleśnicką Pogoń i podzieliła się z nią punktami

Derby powiatu w lidze okręgowej, najważniejsze futbolowe wydarzenie tego weekendu, już za nami. Liderująca Wiwa podejmowała w Goszczu głównego faworyta do awansu - oleśnicką Pogoń.

I podzieliła się z nią punktami. Do przerwy zdecydowanie przeważali goście, ale żadna bramka nie padła. Zaraz po zmianie stron na 1:0 wyprowadził MKS Karol Siódmiak, skutecznie egzekwując rzut karny. Od tego momentu podrażniona Wiwa zaatakowała i to z kolei ona osiągnęła przewagę. W 74. min gospodarze doprowadzili do wyrównania - do siatki trafił Łukasz Nowak. Miejscowi mieli ogromne pretensje do arbitra za niepodyktowanie jedenastki - ich zdaniem w polu karnym był faulowany Marcin Gierszon. Ten sam zawodnik miał jeszcze wyborną okazję do strzelenia gola na 2:1, ale jego strzał z 6. metra kapitalnie obronił Kacper Rogala.

Pogoniarze po zdobyciu bramki podbiegli do Michała Rusieckiego (syna Leszka), który był rezerwowym MKS-u. A miejscowi działacze i kibice przygotowali banery upamiętniające wieloletniego trenera i zawodnika Wiwy. Po tym remisie klub z Goszcza pozostanie liderem okręgówki z dorobkiem 16 punktów. MKS zgromadził ich 12.

Nasz 4-ligowiec - bierutowska Widawa - podejmie jutro Nysę Zgorzelec.

Pogoń na sprzedaż? (aktualizacja)

Prowadzimy rozmowy z inwestorami, którzy mogliby przejąć Pogoń i zwielokrotnić jej budżet ...

Seba, pamiętamy

Byli najbliżsi, gwiazdy, przyjaciele... Grali i wspominali dziennikarza Panoramy Oleśnickiej ...

Komentarze (19)

• Robert | 2014-09-22 01:30:38

Podniecacie się tą pogonią, a oni nic nie grają. Tylko apetyty mają wielkie. A tydzień wcześniej u siebie dno.

zgłoś naruszenie regulaminu ›

• II | 2014-09-22 01:28:17

Pogoń przeważała tylko pierwsze 20 minut do tego ewidentny karny dla gospodarzy. Sędzia chyba był ślepy.

• ole | 2014-09-16 21:34:48

jak ci lata to się nie wpisuj - mieszkańcy Oleśnicy mają Pogoń w sercu i nikt tego nie zmieni!

• | 2014-09-15 12:39:07

tak tak lata... wszystkim juz ta Pogoń lata

• $$ | 2014-09-15 10:38:37

20 lat temu...co chciec od Pogoni!!?? 18 lat temu gralismy w Lidze Mistrzow i od tego czasu Polska pilka leci na ryj! Nie tylko w Olesnicy...moim zdaniem teraz bedzie lepiej i nie na rok ale juz na lata!

• | 2014-09-14 20:36:53

ludzie dajcie spokój !wiecej widzów w Bierutowie i Goszczu niż na Brzozowej! dla kogo ta kopanina i te 100 utopionych w błoto tysiecy z naszych podatków!?

• kolega Maciusia | 2014-09-14 16:46:26

DOBRE!!rozwaliłeś gościa!

• w kapeluszu panama | 2014-09-14 14:10:07

Dokładnie tą sama. Tyle że w przeciwnym kierunku :)

• | 2014-09-14 12:20:48

Brawo kapelusz! Dokladnie 4 lata temu chrobry przeksztalcil sie w spolke kapitalowa a miasto zwiekszylo wsparcie :-) Pogon idzie ta sama droga! I brawo!

• w kapeluszu panama | 2014-09-14 09:26:32

Panowie czym my sie ekscytujemy - derbami w Goszczu i tym czy Oleśnica wygra....okręgówkę? 20 lat temu graliśmy z Wisła Kraków w 2lidze, a zaledwie 4 (CZTERY!!!!!) lata temu z Chrobrym Głogów w 3lidze. Dzisiaj Chrobry jest w 1lidze, a my w 5lidze. Degrengolada i nikt mnie nie przekona że jest inaczej

• | 2014-09-14 00:07:09

Poziom sportowy Pogoni na dzisiaj nie da awansu , ale moze jutro bedzie lepiej. A poza tym nikt poza Olesnica nie chce awansowac :))))

• | 2014-09-13 21:55:12

Pogoń gra wciąz bardzo nierówno straty punktów bola, ale chyba nie ma w tej lidze druzyny która mogłaby z nami walczyc o awans . Goszcz to tylko duża napinka . Gdyby w Pogoni było 1 - 2 doświadczonych graczy to pozamiatalibysmy okregówke bez niczego a tak młodziez wciąz sie uczy

• | 2014-09-13 21:40:04

Juniorzy Pogoni pojechali jakas forse wroclaw 9:0! BRAWO!!!

• | 2014-09-13 21:38:52

Goszcz byl w sumie 2 razy na polowie Pogoni w calym meczu ! Pogon fakt 3 remis i to boli ale prowadza gre w kazdym meczu, zdobywaja bramki i prowadzenie. Brakuje skutecznosci w podwyzszeniu prowadzenia albo doswiadczenia w utrzymaniu przewagi. Dobrze to widze!

• zebe | 2014-09-13 20:01:07

A ty mądralo chciałes Champions Leauge zobaczyc w Goszczu ?

• | 2014-09-13 19:44:35

klasyczna kopaninka na poziomie okręgówki zaden zespoł nie porwał

• | 2014-09-13 18:42:41

nudzisz gościu piłkarsko Pogoń o klase lepsza zabrakło tylko skuteczności w 1połowie a juz wtedy powinno byc po meczu

• zKmicica | 2014-09-13 18:35:17

Pogoń lepsza do przerwy potem Wiwa wielka przewaga i powinno byc 3:1 minimum. Karny dla Goszcza ewidentny. Pogoń może tej ligi nie wygrać nic specjalnego nie pokazuje

• kolega Maciusia | 2014-09-13 18:25:51

Niezły wynik Pogoni, ale niepokoi że to trzeci remis . Ale i tak NIKT POGONI NIE DOGONI . na koniec sezonu oczywiście