Tematy

Miasta

Serwisy

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Czytamy ku pokrzepieniu serc

06.09.2014

wyświetleń: 1067

Oby ta akcja przyczyniła się do odkurzenia domowych egzemplarzy Sienkiewiczowskiej Trylogii...
 
Waszmościowie pamiętają, jako to przyszła wiadomość o wzięciu Baru, co to nam się zdawało, że już po pannie? Tak ja wróciłem wtedy do Rzędzian, do rodzicieli i do dziadusia, co to już ma dziewięćdziesiąt lat... dobrze mówię... nie! dziewięćdziesiąt i jeden.
- Niech ma i dziewięćset!.. - burknął Zagłoba.
- A niech mu Pan Bóg da jak najwięcej! Dziękuję jegomości za dobre słowo - odrzekł Rzędzian...
 
To początek fragmentu "Ogniem mieczem", który dzisiaj w Oleśnickiej Bibliotece Publicznej przeczytał Jan Bronś. Ale nie tylko on wziął udział w zorganizowanej w Oleśnicy po raz trzeci akcji „Narodowe Czytanie”, pod honorowym patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego.
 
Czytaliśmy tegoroczną „narodową lekturę” - „Trylogię” Henryka Sienkiewicza. Na pierwszy ogień (tym razem bez miecza...) do zaprezentowania wybranych przez siebie fragmentów wywołano oleśnicką młodzież. Ku pokrzepieniu serc czytali: Karol Kaczkowski z SP4, przygotowany przez Małgorzatę Wesołowską, Joanna Szczepaniak, Jakub Kobik, Marcin Pawlak, Jakub Jędrusiak z Gimnazjum nr 3, przygotowani przez Reginę Lewańską i Beatę Raczkowską.
 
Wybrane przez siebie fragmenty przeczytali też: Wioletta Bilińska, Halina Pfeil-Ozór, Marcin Choroszy, Krystyna Budzińska, Anna Zasada. 

 


autor: (azr)powrót ›

Zobacz także

Romans i strzelanina

Weronika z Dobroszyc ma niespełna 30 lat, jest malarką i ma wielką potrzebę kochania   ...

Staraś już, lecz ciągle młoda

Rydzyki bardzo lubię pod każdą postacią. Lecz przy Tobie, Anno, one zwykłą nacią. Kim jest Anna? ...

ReklamaKomentarze (2)

  • | 2014-09-07 09:33:34

    Onufry Brons? niezłe

    zgłoś naruszenie regulaminu ›

  • | 2014-09-06 23:56:13

    „- Zadziwiająca to jest rzecz w istocie - mówił pan Wołodyjowski - że nie masz w świecie takowych terminów, z których by ten człowiek nie potrafił się salwować. Gdzie męstwem i siłą nie poradzi, tam się fortelem wykręci". Tak mi jakoś się skojarzyło.

    zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com