amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Romans i strzelanina

15.08.2014

wyświetleń: 2121

Weronika z Dobroszyc ma niespełna 30 lat, jest malarką i ma wielką potrzebę kochania
 
"Ludzie mówili i pisali, że na rodzinie Mandeckich od lat ciąży klątwa. Patryk, powiesił się w wojsku, a teraz Rafał po mieszance alkoholu i narkotyków zasnął i już się nie obudził. Obaj spoczęli tu, w Boguszycach, na malowniczo płożonym i otulonym szumem drzew cmentarzu"; "Może dlatego nikt jej nie zabrał po mszy sprzed Bazyliki Mniejszej w Oleśnicy i musiała poprosić kolegę", "Weronika zaczęła szykować się do otwarcia wystawy swoim obrazów w MOKiS-ie w Oleśnicy". 
 
Do wyjątków należeą powieści, w których pojawiają się miejsca związane z powiatem oleśnickim. A w tej cała akcja rozgrywa się w Dobroszycach i Oleśnicy. Zaś główna bohaterka - Weronika z Dobroszyc (która ma niespełna 30 lat, jest malarką i ma wielką potrzebę kochania) - czyta Panoramę Oleśnicką.
 
Owa powieść, to wydana przez Warszawską Firmę Wydawniczą "Podłoga w drzwiach". "Barwna obyczajowa powieść, w której jest miejsce na refleksję i łzę w oku przy co bardziej nastrojowych scenach, jak i na ciekawość tego, co też wydarzy się na kolejnej stronie, bo wciąż dzieje się coś intrygującego" - zachęca do lektury wydawca. "Miłość do pewnego czasu omija Weronikę szerokim łukiem, czasem pozwala się dotknąć, czasem nawet pogłaskać, bywa, że już daje jej nadzieję, a potem komplikuje sprawy, mota życiowe wątki i rzuca kłody pod nogi. Nie są to pierwsze lepsze kłody, ale wyszukane przeszkody na drodze do szczęścia, które utrudniając, dodają jednocześnie życiu pikanterii". Weronika skrycie kocha przyjaciela z lata dziecięcych - Bartka Mandeckiego, biznesmena z Oleśnicy. Ale na niego zagięła parol "posągowo piękna" Gabriela Wieczorek. 
"Wciągnęła mnie. Jej akcja dzieje się też w Oleśnicy i to wraz ze strzelaniną w USC, i piękną historią miłości" - napisała do  nas po lekturze jedna z Czytelniczek.
 
Autorką powieści jest Bliza. Pod enigmatycznym pseudonimem ukrywa się urodzona w 1979 r. w Oleśnicy mieszkanka Dobroszyc. "Jej wielką pasją jest pisanie, zgłębianie tajemnic ludzkiej duszy i wymyślanie nieprzeciętnych historii. Teraz jej wyobraźnia pracuje głównie nad fabułami romansowymi, ale i fantastyka nie jest jej obca (stworzyła sympatyczne stworki zwane Akmorkami i opisała ich liczne przygody w opublikowanej własnym sumptem powieści)" - napisał o niej wydawca.
 
Autorka ukończyła oleśnickie I Liceum Ogólnokształcące, a następnie historię na Uniwersytecie Wrocławskim. Poza pisaniem zajmuje się wychowywaniem dwójki dzieci.
 
Pierwsze wiersze i opowiadania napisała w 1987 roku. Z Akmorkami związana jest od 2005 roku, kiedy to odkryła ich istnienie.  W sierpniu 2013 r. wydała „Akmorki, Ćwiry i Świderki”. Książka składa się z trzech osobnych opowiadań: „Akmorki - i Ty dołącz do wtajemniczonych", "Podłoga w drzwiach" oraz „Świdrowisko 92-93 Akmork Street”. Pierwsza część to historia o Akmorkach, druga to własnie wydany osobno romans, a trzecia to parę miesięcy z życia pewnej oleśniczanki zakochanej w ratowniku medycznym. Bliza napisała też „Szczęśliwe Akmorki znad Potoku dobra i inne opowieści”. To zabarwione erotyką opowiadania o miłości.
 
Nakładem autorki ukazała się też książka: „Miłość w sz(kw)ale”. To „poetycka opowieść o samotności, wpływie dokonywanych wyborów, nieszczęśliwej miłości, pięknie i niesamowitości” - mówi dobroszyczanka.

 


autor: (rpr)powrót ›

Zobacz także

Staraś już, lecz ciągle młoda

Rydzyki bardzo lubię pod każdą postacią. Lecz przy Tobie, Anno, one zwykłą nacią. Kim jest Anna? ...

Farewelll, miss Iza, farawell! [AKTUALIZACJA]

Czytał burmistrz, czytały dyrektorki, czytali wreszcie uczniowie. Wszyscy czytali "Lalkę&quo...

ReklamaKomentarze (2)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com