amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Sport i rekreacja

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Puchar z brązu w Oleśnicy

02.06.2014

wyświetleń: 1215

Maja Kołodyńska i Hubert Pietrzak-Rogala wywalczyli pierwszy w historii klubu medal Pucharu Polski

XIV Puchar Polski Dzieci przeszedł do historii. Zgromadził na starcie 850 zawodników z 58 klubów z całej Polski. Team Hikarki Oleśnica w Warszawie liczył 13 osób: Mikołaj Adamski, Kornelia Jelonek, Kuba Karczmarzyk, Emilka Kochańska, Maja Kołodyńska, Kasia Krzepina, Kornelia Liwak, Dominik Olszczyński, Hubert Pietrzak-Rogala, Magda Porębska, Ola Skorna, Janek Sobkowiak, Adam Tomaszewski. Z roku na rok powiększa się skład oleśnickiego zespołu, a wraz z ilością zawodników podnosi się ich poziom techniczny. Startowali w konkurencjach kata indywidualnego, kata drużynowego dziewcząt oraz wystawili trzy drużyny enbu (dwie pary chłopiec/dziewczynka i jedną chłopiec/chłopiec).

Nasi zawodnicy zakończyli swoje starty indywidualne na etapie ćwierćfinałów lub w obrębie szesnastki, co na konkurencje, w których startowało 60 i więcej zawodników jest bardzo dobrym wynikiem. Nieraz zabrakło oleśniczanom jednej zwycięskiej walki, żeby znaleźć się w strefie medalowej.

Pod koniec zawodów rozpoczęły się długo wyczekiwane starty drużynowe. - Nasza cierpliwość została wynagrodzona. Maja i Hubert debiutujący w konkurencji enbu wywalczyli dla nas pierwszy w historii klubu medal Pucharu Polski Dzieci, zajmując w finale III miejsce. Serdecznie im gratulujemy, bo to ich wielki sukces, ale jednocześnie warto podkreślić, że wywalczony przez nich Puchar jest naszym wspólnym sukcesem klubowym, do którego swoją cegiełkę dołożył każdy z zawodników - mówi olesnicy24 Anna Koper, trenerka.

Pozostałe drużyny Hikari również wypadły udanie. Emilia i Mikołaj, Janek i Kuba oraz trójka kata drużynowego (Emilia, Kornelia, Kornelia) musieli się zmierzyć w swojej konkurencji ze starszymi zawodnikami, bardziej zaawansowanymi w treningu karate. Ich występy to dobry prognostyk na przyszłość, dający nadzieję, że w kolejnej edycji Pucharu z pewnością włączymy się do walki o medale.

- Wyjazd na Puchar Polski Dzieci był nagrodą dla zawodników za ciężką i systematyczną pracę, jaką podejmowali przez cały rok szkolny na treningach. Był to nasz najlepszy start z dotychczasowych w tej imprezie. Pokazaliśmy bardzo dobrą technikę, wolę walki i jednocześnie pokorę, z jaką podchodzimy do naszych występów. Z zawodów każdy przywiózł nowy bagaż doświadczeń i pamiątkowy medal za udział. Hikari Team - jestem z was bardzo dumna i cieszę się, że mogę z wami pracować na co dzień. Dla mnie wszyscy jesteście drużyną na medal - ocenia Anna Koper.- Dziękujemy serdecznie rodzicom zawodników, którzy jak zwykle mocno nas wspierają i pomagają na każdym kroku - dodaje..


autor: (ds)powrót ›

Zobacz także

Wiosenne karate [aktualizujemy]

Karate, czyli "bez broni", stylów ma 100. W tym tradycyjnym walczono dzisiaj... ...

Egzamin karateków

Młodzi adepci wschodniej sztuki walki zdawali swój pierwszy egzamin pod okiem mistrza ...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com