toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Sport i rekreacja

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Wierzą w Sukces

28.05.2014

wyświetleń: 3863

Pomysłodawca, trener, kierowniczka oraz najbardziej utalentowane dziewczynki wyselekcjonowane przez Adama Maciejewskiego podczas turnieju w Sokołowicach: Wiktoria Walczyk, Joanna Pawlak i Wiktoria Tomalska

Pomysłodawca, trener, kierowniczka oraz najbardziej utalentowane dziewczynki wyselekcjonowane przez Adama Maciejewskiego podczas turnieju w Sokołowicach: Wiktoria Walczyk, Joanna Pawlak i Wiktoria Tomalska fot. Jarosław Musiałek

Wierzą w Sukces

fot. Jarosław Musiałek

Wierzą w Sukces

fot. Jarosław Musiałek

Wierzą w Sukces

fot. Jarosław Musiałek

Wierzą w Sukces

fot. Jarosław Musiałek

Wierzą w Sukces

fot. Jarosław Musiałek

Wierzą w Sukces

fot. Jarosław Musiałek

Wierzą w Sukces

fot. Jarosław Musiałek

Wierzą w Sukces

fot. Jarosław Musiałek

Mamy w powiecie nowe stowarzyszenie sportowe. Nietypowe, ale inicjatorzy sądzą, że rozwojowe

We wtorek budynku Urzędu Gminy Oleśnica powstał nowy twór sportowy. Jerzy Rogala wraz ze swoimi przyjaciółmi oraz wójtem Marcinem Kasiną przedstawili zebranym osobom akt założycielski Żeńskiej Akademii Piłkarskiej "Sukces" Gmina Oleśnica.

Szkółka ma na celu kształcenie piłkarskie dziewczynek ze szkół podstawowych oraz gimnazjów. Celem stowarzyszenia jest stworzenie czterech grup, które w przyszłości mają grać w rozgrywkach ligowych. Inicjatora i pomysłodawcę Jerzego Rogalę wspierają m.in. Krzysztof Czerniak, Mirosław Pałka oraz Maciej Syta, którzy zasiadali w Zarządzie Pogoni Oleśnica.

Trenerem w "Sukcesie" został Adam Maciejewski, a w niedalekiej przyszłości mamy poznać jego asystenta. Trenerem bramkarek będzie Kacper Rogala, kierownikiem i sekretarzem Agnieszka Grobelna, a za pozyskiwanie środków odpowiedzialna będzie Agnieszka Wojtkowska.

Pierwszy trening odbędzie się już w piątek o 16 na Orliku przy ul. Wileńskiej. - Pomimo tego, że w nazwie figuruje Gmina Oleśnica to nie zamykamy drzwi przed dziewczynkami z miasta. Ostatnio kobieca piłka nożna w Polsce odnosi większe sukcesy niż męska i to był jeden z powodów pomysłu założenia "Sukcesu" - powiedział Jerzy Rogala. - Na piątkowy trening serdecznie zapraszamy wraz z rodzicami dziewczynki z klas IV-VI szkół podstawowych nie tylko gminnych, ale też z oleśnickich szkół - dodaje Agnieszka Grobelna.

Oficjalne otwarcie szkółki planowane jest na wrzesień i ma być połączone z otwarciem hali sportowej gminy Oleśnica przy ulicy Wileńskiej. - Planujemy niespodzianki związane ze znakomitymi gośćmi, ale szczegóły przedstawimy w późniejszym czasie - dodał Rogala.

Partnerami i przyjaciółmi Akademii zostali: JK System Krzysztofa Czerniaka, Firma "Bodzio", którą reprezentował Grzegorz Szewczyk, "Agromet" Jarosława Rogali oraz firma MProfil z Żywca. - To jest efekt mojej półgodzinnej pracy. Pomyślcie więc, co będzie, jak obdzwonię więcej moich przyjaciół - mówił z uśmiechem Rogala.

Niedługo poznamy termin nadzwyczajnego walnego zebrania członków klubu. Na na wtorkowym zebraniu powołany został komitet założycielski, w którego skład weszli: Jerzy Rogala, Agnieszka Grobelna, Krzysztof Czerniak oraz Jacenty Kawecki - przewodniczący Rady Gminy Oleśnica.

"Sukces" Gmina Oleśnica będzie współpracował z Akademią Piłkarską "Progres" Jerzego Dudka.


autor: (jam)powrót ›

Zobacz także

Pogoń na sprzedaż? (aktualizacja)

Prowadzimy rozmowy z inwestorami, którzy mogliby przejąć Pogoń i zwielokrotnić jej budżet ...

Seba, pamiętamy

Byli najbliżsi, gwiazdy, przyjaciele... Grali i wspominali dziennikarza Panoramy Oleśnickiej ...

ReklamaKomentarze (5)

 • zebe | 2014-05-29 16:13:51

  nie marudze tylko podaje racjonalne argumenty a ty nie

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-05-29 00:38:41

  Wicej takich inicjatyw a ty zebe nie marudź

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • zebe | 2014-05-28 20:14:45

  Medal 17 czy 19-latek? kto o nim słyszał? Kto wie ? Powtarzam -to niszowa dyscyplina piłka nozna to nie jest sport dla kobiet nigdy nie będzie i szkoda energii organizatora i pieniedzy sponsorów . W któryms miescie Bierutów?Twardogóra? jakieś dziewczynki juz gdzies kopią. W innych gminach nie bo nie ma zainteresowania im wieksza gmina tym chetnych jest mniej. Spojrzałem specjalnie na ekstraklase kobiet - Racibórz, Konin, Łęczna Żywiec, Piaseczno Biała Podlaska, Czetochowa Lubin plus Bydgoszcz no i rodzynek - Wrocław. Perspektyw brak. Powtarzam -panowie róbcie szkołke dla chłopaków jest na nią miejsce

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2014-05-28 18:59:47

  a ty wiesz kto zdobył dla POLSKI medal ME w piłce nożnej i to złoty?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • zebe | 2014-05-28 18:39:05

  Sponsorzy i działacze ok.ale sens miałby szkółka chłopców alternatywna do APO które nie ma żadnych wyników i dostaje bańki na każdym froncie. Dziewczyn chcacych grac w piłke jest garstka a im starsze tym jest ich mniej . Mysla o chłopakach o odchudzaniu o ciuchach a nie poceniu sie na błocie i kopaniu po nogach. Ile jest klubów z 1lidze kobiet - 6 - 8? to jest skala zainteresowania.Dziwie sie Rogali ze stawia na dziewczyny to projekt bez przyszłosci

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com