toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Nowi radni Sejmiku

25.10.2013

wyświetleń: 2718

Radnymi Młodzieżowego Sejmiku Dolnośląskiego zostali licealiści: Klaudia Szmit i Sebastian Kisiel

W ZSP w Oleśnicy odbyła się konferencja dla młodzieży, zorganizowana w ramach projektu „Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego”, realizowanego przez Wrocławskie Stowarzyszenie Semper Avanti w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim WD, pod patronatem dolnośląskiego kuratora oświaty. Inicjatorkami tego przedsięwzięcia w Oleśnicy były Małgorzata Iwańska i Maria Susidko.
Na spotkanie przyjechał marszałek województwa dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec, który zachęcał do aktywności na niwie samorządności i zachęcał do startowania w wyborach do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.
Młodzieżowe rady miejskie z Oleśnicy i Sycowa oraz przedstawiciele samorządów uczniowskich wzięli bardzo aktywny udział w tym zajmującym przedsięwzięciu. Dzięki metodzie Open Space mieli możliwość samodzielnego decydowania, na który z zaproponowanych tematów zechcą dyskutować. W kręgach dyskusyjnych młodych wspierali burmistrz Jan Bronś i starosta Zbigniew Potyrała, przysiadając się dyskretnie i wsłuchując w głos młodzieży. Nie obyło się bez trudnych pytań ze strony młodych, ale obaj włodarze dzielnie dawali sobie radę.
Na zakończenie konferencji prezentowali się kandydaci do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Było ich wielu, ale wygrać mogło tylko dwóch. Głosowanie wygrali Klaudia Szmit z LO w Sycowie i Sebastian Kisiel z I LO w Oleśnicy.


autor: Katarzyna Jurzykpowrót ›

Zobacz także

Szalona noc w Aroma Stone

Trwająca 10 godzin zabawa przy największych polskich i światowych hitach pozostanie w ich pamięci...

Nauczyciele świętują, kurator śpiewa (ZDJĘCIA)

W sali widowiskowej w Oleśnicy świętowali dzisiaj nauczyciele. Którzy dostali nagrody? ...

ReklamaKomentarze (3)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com