Tematy

Miasta

Serwisy

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Mural w bibliotece

18.05.2014

wyświetleń: 5016

Mural w bibliotece

fot. Rafał Wojtczak

Oleśnicki artysta Marek Wałęga stworzył ścienne malowidło w klatce schodowej biblioteki

 

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. M. Reja zaprasza na wernisaż muralu "Literatura na tapecie" autorstwa Marka Wałęgi. Mural znajduje się w przestrzeni Biblioteki Centralnej przy ul. Reja 10 w klatce schodowej, poczynając od parteru, aż do ostatniej kondygnacji. Wernisaż odbędzie 22 maja o godz. 18.00 w Bibliotece Centralnej przy ul. Reja 10.

O artyście:

Zajmuje się architekturą wnętrz, wystawiennictwem, projektowaniem graficznym oraz tzw. sztuką czystą, czyli malarstwem i grafiką. W roku 1982 ukończył Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W czasie studiów jego obrazy znalazły się w Paryżu na wystawie wydziałów projektowych europejskich szkół artystycznych; był też współautorem scenografii teatralnych. Po wprowadzeniu stanu wojennego w 1981 roku, kiedy rozwiązano wszystkie związki i organizacje twórcze, został wyłączony z publicznej działalności twórczej. Realizował wówczas prace z pogranicza malarstwa i grafiki - we własnej technice; w praktyce rozwijał też umiejętności architekta wnętrz. Po 1989 roku pracował jako architekt wnętrz i zajął się profesjonalnie wystawiennictwem. Uprawia malarstwo portretowe - m.in. obraz jego autorstwa wisi w galerii portretów rektorów w sali Senatu Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez trzy lata był sekretarzem zarządu wrocławskiego okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków.

Wernisaż uświetni koncert zespołu Love And Beauty Seekers. To trio muzyków poszukujących. Eksplorują oni dźwiękowe możliwości, jakie daje trio saksofon-kontrabas-perkusja, poszerzając rejony wyobraźni, próbując odnaleźć piękno i miłość. Własne kompozycje oraz swobodna improwizacja kolektywna przekazują wolność i energię, zabierając słuchacza do innej rzeczywistości. W skład zespołu wchodzą: Jędrzej Łagodziński (saksofon tenorowy), Franciszek Pospieszalski (kontrabas) i Szymon Gąsiorek (perkusja). Muzycy mieszkają w Kopenhadze, gdzie studiują razem w Rhythmic Music Conservatory. Biorą lub brali udział także w projektach takich, jak: Orkester Orkiestra!, Leopold B., I Love My Mother, FreeO, Pimpono Ensemble, Meagre Quartet.


autor: Rafał Wojtczak / Oleśnicka Biblioteka Publicznapowrót ›

Zobacz także

Jak namalować PIT

Urząd Skarbowy w Oleśnicy promuje za pomocą wystawy plastycznej rozliczanie PIT-a przez Internet ...

Barszczykowie fotografują

Tata i syn mają wspólną pasję - biorą aprata fotograficzny i idą do lasu. Jednym słowem - ...

ReklamaKomentarze (1)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com